ČRo Sever: Louny chtějí pomoci matkám, které nemají kam uložit své dvouleté děti. Založí proto dětskou skupinu

10. 10. 2015

„Zrovna jsme v situaci, kdy to řešíme, že do školky, je ještě moc malinká. Sice přijatá je, ale čekáme, až doroste toho správného věku. Určitě by to pro nás pomoc byla," konstatuje Kateřina Kantová z Loun.

Nejbližší jesle jsou v Žatci. Protože ale manžel pracuje v Praze, opačným směrem do Žatce se jim zajíždět nechce. Nápad vytvořit dětskou skupinu se proto Kateřině zamlouvá a není sama. Michaela Zasadilová má také malé dítě, které ještě nedosáhlo školkového věku.

Pro Michaelu by podobné zařízení jako jesle, znamenalo návrat do práce: „Určitě by to byla dobrá věc. Se zařadit trochu do práce, aspoň na částečný úvazek.

"Tereza Kučerová by taky ráda šla do práce, ale nemůže. Její dcera je příliš malá: „Už jsem chtěla dávat už dřív do školky, ale že jsme tady nic nenašla, většinou berou ty starší děti.

"Louny teď hledají prostor, kam službu umístit. Podle starosty Loun z Unie pro sport a zdraví Radovana Šabaty se nabízí dům, kde už v minulosti jesle byly: „Bychom mohli využít naší městskou pečovatelskou službu, která je v současnosti v budově, která sloužila v minulosti jako jesle."

O službu je zájem, bude ale potřeba za ní platit

Zařízení, půjde zřejmě o dětskou skupinu, bude mít kapacitu 20 - 25 dětí. Jasné ještě není, jestli jediným provozovatelem bude město. „Teď se rozhodujeme na základě podkladů od ekonomického odboru, jestli si to budeme provozovat sami anebo by to bylo ve spojení s nějakým subjektem, který v této oblasti už působí," doplňuje radní z TOP 09 Pavel Janda.

Služba by nebyla zadarmo. Rodiče by ji museli platit stejně, jako mateřskou školu. „Je otázka, kolik jsou lidé za takové hlídání zaplatit..."

Oslovené maminky Kateřina Kantová a Tereza Kučerová v tom mají jasno: „Myslím 1000 - 1500Kč, by byla částka, kterou bychom byli ochotni platit." „No tak do těch dvou tisíc, víc asi ne."

Kdy město službu spustí bude jasné počátkem příštího roku. V úvahu ale připadají dva termíny. Září 2016 anebo leden 2017.

Zdroj:ČRo - sever.cz I Datum vydání:7.10.2015 I Rubrika / pořad: informace ze severu I Autor: Jan Beneš

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme