5. 3. 2019

... a zase jde o zdravotnictví!


Bez předchozího upozornění rozdala výpovědi svým zaměstnancům v lounské dopravní zdravotnické službě Krajská zdravotní, a.s. Tato Ústeckým krajem vlastněná společnost tak nebude od dubna nadále v Lounech a okolí pro pacienty zajišťovat přepravu na vyšetření nebo například na dialýzu. Řeším to už od pondělního rána.

Nepočítám s tím, že by KZ své rozhodnutí změnila. Proto jsem v kontaktu se zaměstnanci ve výpovědi, dnes jsem se sešel s jedním soukromým provozovatelem a na úterý mám naplánované jednání s dalším dopravcem. Město je v rámci svých možností připraveno pomoci těm dopravcům, kteří jsou ochotni na lounsku působit. Po dnešku jsem si jistý, že přes totální neprofesionalitu a nevstřícnost krajské společnosti bude o dopravu pacientů postaráno.

Jsem rozčarován, že naše město Louny nikdo z Krajské zdravotní nekontaktoval, dopředu neinformoval, ani se nepokusil hledat možnosti, jak pokračovat. Odchod krajského dopravce z regionu je věc, kterou budu řešit s vedením Krajské zdravotní i s hejtmanem Bubeníčkem.

Pavel Janda, starosta města Louny

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme