V Ostravě do toho jdeme společně

14. 2. 2018

Zástupci TOP 09, ODS a strany Soukromníků ČR se dohodli, že v letošních komunálních volbách postaví zcela poprvé do Zastupitelstva města Ostravy společnou kandidátku. Jejím lídrem bude senátor, zastupitel Moravské Ostravy a Přívozu a bývalý šéf Hasičského záchranného sboru kraje Zdeněk Nytra (nestr.). Na 55členné kandidátce nabídne TOP 09 voličům 11 osobností, ODS obsadí 39 a Strana soukromníků ČR 5 míst.

Jednotný postup stran v krajském městě potvrdil jednoznačně Krajský výbor TOP 09.  „Po dobrých zkušenostech ze spolupráce v senátní kampani i v zastupitelstvu města Klimkovice, jsme se rozhodli nabídnout našim voličům integrované pravicové uskupení, po kterém je v současnosti poptávka,“ uvedl krajský předseda TOP 09 Moravskoslezského kraje Tomáš Velička.

„Našim cílem je Ostravu probudit. To znamená přilákat do města zpátky investory, přimět k návratu lidi, kteří z města odešli. Ostrava má na to být moderní metropolí a příjemným místem pro život,“ říká kandidátka č.5 Michaela Roubíčková (TOP 09).

Předseda OS ODS Ostrava a kandidát č. 2 Martin Štěpánek uvedl: „V letošních komunálních volbách je cílem ODS integrovat hlasy pravice a vytvořit tak silný subjekt v ZMO, který bude mít výrazný vliv na rozvoj města. Pravicoví voliči si takovou integraci přejí a máme s tím dobré zkušenosti z voleb do Senátu a Poslanecké sněmovny, kde jsme již s těmito subjekty spolupracovali.“ Krajský předseda Petr Thaisz Strany soukromníků ČR dodává: „Navazujeme na spolupráci z kampaně do Poslanecké sněmovny, která byla z našeho pohledu úspěšná. Chceme v tomto trendu pokračovat v celém kraji a jsme rádi, že začínáme právě v Ostravě a že se k této spolupráci přidala i TOP 09.“

Čelo společné kandidátky do Zastupitelstva města Ostravy:

1. Ing. Zdeněk Nytra (nestraník)
2. Ing. Martin Štěpánek, Ph.D. (ODS)
3. Ing. Vladimír Cigánek (ODS)
4. Ing. Miroslav Svozil (ODS)
5. Ing. Michaela Roubíčková, Ph.D. (TOP 09)

Štítky