× Pohněme s tím. Společně!

Pavera: Těžký průmysl může v kraji nahradit věda

18. 5. 2017

Dlouholetý úspěšný starosta obce Bolatice a poslanec Herbert Pavera je patriotem svého kraje a tím, kdo ve sněmovně hájí zájmy malých zemědělců.  "Stát by měl podpořit, aby se do podhorských oblastí vrátil chov dobytka", říká expert strany TOP 09 na zemědělství.

Co ukazují lidem kauzy Andreje Babiše?

Dokazují, že kdo volí Andreje Babiše, volí také Miloše Zemana a naopak. Jejich spojenectví je víc než zřejmé. A také to, že se Andrej Babiš neměl nikdy stát ministrem. Kvůli střetu zájmů, který od začátku měl. Jako majitel firem, co čerpají státní dotace, a podnikatel, který obchází ve svůj finanční prospěch zákony. A také pro svoje snahy o nedemokratické rozhodování a ovlivňování nezávislých institucí i médií. Je nutné pečlivé̌ vybírat osobnosti, kterým lidé svěří pravomoci hospodařit s veřejnými penězi.

Řeší prezident Zeman současnou situaci s vládní krizí dostatečně státnicky?

Vůbec ne, bohužel. Prezident má ctít Ústavu České republiky jako nejvyšší zákon zeměě a postupovat podle ní. Jen si představte, co by se stalo, kdybyste se neřídili zákony? A hlava státu má velkou odpovědnost, měla by proto také plnit své povinnosti. Bylo by ostudou, kdyby museli senátoři podat ústavní žalobu kvůli tomu, že se český prezident rozhodl už nebýt demokratem.

Proč̌ jste napsali Vizi 2030, představu, jak to u nás bude vypadat za 13 let?

Každý z nás plánuje svůj život na delší dobu než pouze na čtyři roky, které trvá jedno volební období. Proto jsme chtěli lidem ukázat, jak si představujeme budoucnost a říct, že můžeme na této vizi začít pracovat už dnes. Od února si náš dokument může na webu top09.cz každý přečíst a diskutovat o něm, stejněě jako to udělaly už tisíce lidí ve všech krajích.

Kdybyste dostal možnost změnit něco ve vašem kraji, co by to bylo?

Nechal bych postavit pořádnou dálnici z Ostravy do Prahy. Pro náš kraj jsou ale důležité také silniční obchvaty, které zlepší kvalitu života v obcích. Lidem v kraji, kteří hledají práci nebo za prací dojíždějí, by pomohly vysokorychlostní tratě a změna struktury průmyslu. Podporuji rozvoj vědy a výstavbu dalších vědeckých a technologických center, protože těžký průmysl bude časem nezbytné vyměnit za čistší a modernější výrobu. Zasadil bych se také o to, aby se do podhůrských oblastí v našem regionu vrátil chov dobytka.

 

 

 

Moravskoslezský denik 18.5.2017

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Herbert Pavera

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Zámecká 488/20
702 00 Ostrava

info@msl.top09.cz
telefon: +420 725219199

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Markéta Čuříková

Marketa.Curikova@top09.cz

telefon: +420 725219199

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme