Na Opavsku si městské byty drží ceny několik let

22. 3. 2019

Město Opava aktuálně nabízí dalších pět volných bytů k pronájmu. U této příležitosti jsme se zaměřili na vývoj cen podnájmů v posledních letech.

Město nyní vlastní 551 bytů. Systém přidělování obydlí je založen na základě výběrového řízení. Pořadí žadatelů vypočte z aritmetického průměru nabídnutých výší měsíčního nájemného za každý jednotlivý byt a k tomuto průměru se připočte 0,5 %. S tím, že od roku 2010 zůstává vše při starém a v nejbližší době se změny ani neplánují.

V Bolaticích je nájem o zhruba desetikorunu levnější. Naposledy jsme zvyšovali před dvěma lety. Z 35 korun na 40, respektive 45 korun za metr čtvereční,“ uvedl bolatický starosta Herbert Pavera a dodal, že z 36 obecních bytů jich je sedm sociálních, 12 je v domě s pečovatelskou službou, osm jich je určeno pro mladé jako takzvané startovací a devět je klasických bytových jednotek.

V Hlučíně má město ve vlastnictví celkově 303 bytů.  Nabízené ceny se poslední rok pohybují i přes 100 korun za metr čtvereční.
Jedinou výjimku tvoří Vítkov. Zde rada města schválila každoroční navýšení nájemného o pět procent. I tak zde ale lidé bydlí nejlevněji. Do roku 2016 činilo nájemné 28,51 korun. Pro rok 2019 je to 33,09 korun za metr čtvereční.
Jiná situace je u seniorů, sociálně znevýhodněných či zdravotně postižených, kde je zaveden systém pořadníků.

Zdroj:denik.cz ,Datum vydání:18.3.2019 Rubrika / pořad:EkonomikaAutor:Markéta Stoškov

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme