× Pojďte do toho s námi.

Známé osobnosti mezi podporovateli

Podporuje nás řada známých a úspěšných osobností veřejného života...

Adéla Sirotková a Pavel Jandourek
režiséři
P. J.: Já budu volit TOP 09. Připadá mi to samozřejmé a logické, protože dosud jsem ve všech volbách volil intelektuálnější, neklaunovskou pravici, protože je mému pohledu na svět nejbližší. Volil jsem Unii svobody, ODA, v posledních volbách právě TOP 09. Jediný rozdíl je v tom, že jsem neměl dosud potřebu to někomu veřejně sdělovat, ale letos mám pocit, že musím.

A. S.: Asi by mi vždycky vadilo, kdyby ve volbách vyhrála sociální demokracie, protože jejich kandidátka je prostě prošpikovaná bývalými bolševiky. Výjimkou pro mě je KDU-ČSL a Strana zelených, ale upřímně se děsím všech ostatních, kteří mohou ve vládnutí sekundovat – komunisti, estébáci, prospěcháři, prapodivní podnikatelé anebo v některých případech tohle všechno v jednom. To, že byl někdo v komunistické straně, pro mě není v pořádku. Prostě ne. A myslím si, že kauza Věcí veřejných nám může být dostatečně odstrašujícím příkladem.

P. J.: Vzpomínám si, že ještě jako kluci jsme měli takovou jednoduchou teorii o demokracii a blahobytu na Západě. Bylo to střídání pravice a levice. Určité období vládne pravice, kapitalisté, vyženou tu ekonomiku k prosperitě, a pak přibližně na stejné období se vrátí demokratická levice, trošku to přerozdělí a všichni se mají vlastně tak jaksi dobře. Ono to asi bude trošku pravda, ale nevím, jak by nám tam tehdy zapadly kuriozity typu ANO, Úsvit, Zemanovci nebo něco takového, takže bych to trochu parafrázoval. Čtyřicet let nám vládli hloupí, zlí, zabednění, egoističtí nedemokraté s prapodivnými ideály, a proto nejmíň dalších čtyřicet let, ale raději napořád, teď musí vládnout inteligentní, slušní, odvážní, vtipní demokrati s čistým morálním kreditem. A když se podívám na jednotlivé kandidátky, tak 90 % takovýchto lidí nacházím právě na kandidátce TOP 09. A Karel Schwarzenberg v jejich čele je mi jednoznačnou zárukou, že se nepletu.

A. S.: Já mám to štěstí, že jsem dvě třetiny života prožila v kapitalismu a cítím se jako naprosto svobodný občan. A ráda bych se tak cítila dál. Já prostě stále věřím v demokracii a věřím v odkaz pana Václava Havla. A když půjdu k volbám, tak věřím konkrétním lidem, a to mi nabízí TOP 09 na jejich kandidátce. Já prostě věřím panu Kalouskovi, panu Kostřicovi a mnoha dalším, ale především věřím panu Karlu Schwarzenbergovi, ten je pro mě jednoznačnou zárukou. A prostě budu volit TOP 09 a doufám, že to dobře dopadne.

P. J.: Nic jiného nám nezbývá.
Matěj Ruppert
zpěvák
Já podporuju Karla Schwarzenberga z mnoha důvodů. Jeden z nich je, že to je morálně vysoký, čistý člověk, velice pracovitý a má jednu ohromnou věc, která je pro mě důležitá – že to je mimořádně silná osobnost a těch je v české politice strašlivě málo. A když už takhle silně pozitivní osobnost nemáme na postu prezidenta, tak si ho myslím zaslouží Praha.
Pavel Nový
herec
Protože rád zkouším různé testy, na internetu nejradši, baví mě to, tak jsem si na jednom báječném testu zjistil, že vlastně nemůžu nikoho jiného volit než TOP 09. Přestože jsem byl již předem rozhodnut, tak mi to vyšlo i v tom testu. A tak mám radost, že se mi to podařilo v testu. Čili testes je úplně nejlepší tvar a hurá do toho.
Barbora Hrzánová
herečka
Věřím Karlu Schwarzenbergovi, budu ho volit. Kromě jiného, nebyl nikdy členem KSČ, ani STB.
Petr Rímský
písničkář
Podporuji Karla Schwarzenberga, protože je to svým způsobem „Poslední Mohýkán“. Pro jeho minulost a pro naši budoucnost. Protože si nepřeji další „Velkou říjnovou socialistickou revoluci“. Protože samozvaní sebestřední všeználci a demagogové slibující nesplnitelné nesmysly nás nespasí. Je třeba s velkým rozmyslem pokračovat v reformách, trpělivě je znovu a znovu vysvětlovat (to bohužel všichni zanedbali), jít cíleně za tím, čeho jsme chtěli být součástí. Chtěli jsme být součástí velké moderní Evropy. Snad je nás dost, kteří nejsou slepí a chtějí to i nadále. Vyměnit politické mrtvoly a trafikanty zastupující nás v EU, rozdat úkoly a něco dělat!
Eva Jiřičná
architektka
Volit Karla už není možnost, ale nutnost.
Václav Koubek
hudebník, písničkář
S Karlem Schwarzenbergem se shodujeme v tom, že stačí jediná věc a to svoboda. Až lidé budou svobodní, tak všichni už si dokáží najít, jak se uživit, jak být šťastný. Svoboda je to nejvyšší, co na světě je.
Vladimír Morávek
režisér
Věřím Karlu Schwarzenbergovi, když říká, že mravnost, čest, obětování se pro prospěch slabšího je smysl naší existence.
Jitka Vodňanská
psychoterapeutka
Naše politická scéna je jako UHO - universální hnědá omáčka – z dávných školních jídelen.
Může sloužit jako příloha k čemukoliv, její složení je zcela nejasné. Pro mě je Karel Schwarzenberg jediná možná volba.
Výrazná, originální, stabilní, moudrá osobnost. Těším se na jeho odvahu a humor. Má politickou vizi. S Karlem UHO nehrozí.
Jan Hraběta
herec, člen divadla Járy Cimrmana
Jelikož jsem volil pana Schwarzenberga ve volbě prezidentské, budu v tom pokračovat. V tom výběru, když jednu stranu vede estébák, druhá strana je výběr vykopávek z bolševické strany, jsou tam komunisté a ČSSD, tak už není vyhnutí volit nikoho jiného. ODS mě zklamala, volil jsem ji léta. Budu letos volit pana Schwarzenberga, protože si myslím, že je to čestný člověk a že by to dokázal někam dotáhnout.
Petr Brukner
herec, člen divadla Járy Cimrmana
Z české politiky se bohužel vytratila poctivost, slušnost, čestnost a i smysl pro humor. Já proto sázím na Karla Schwarzenberga, protože je to člověk, který by tam tyto věci mohl zase vrátit.
Jiří Menzel
režisér
Věřím panu Schwarzenbergovi, protože o něm vím, že je to člověk ušlechtilý, a to si nemyslím o řadě dalších politiků. Stejně tak věřím i TOPce, protože TOPka a pan Kalousek měli skutečně snahu zbavit republiku dluhů, i když k tomu museli používat nepopulární opatření.
Petr Oslzlý
ředitel Divadla Husa na Provázku
Podporuji Karla Schwarzenberga, poněvadž je to slušný člověk. To vím jako jeho přítel. A je to zcela jasné a viditelné každému občanovi. Slušných lidí v současné politice není nadbytek, spíš nedostatek.
Joan Baez
folková zpěvačka, skladatelka
Je mnoho lidí, kterým bych nikdy svůj hlas nedala. Ale dala bych ho tomu, kdo stojí nohama pevně na zemi, má duši, má mozek, má soucit. A i když na schůzích občas spí, on všechno slyší, já myslím, že je to báječný člověk a svůj hlas bych mu dala…
Dan Bárta
zpěvák
Vzhledem k dojezdu prezidentské kampaně, kterou chápu jako svým způsobem jsoucí, vzhledem k tomu, co se tady děje, podporuji Karla Schwarzenberga jako člověka, který mi je něčím blízký, který je pro mě důvěryhodný, kterému bych svůj mandát dal a v zásadě proto, že v jistém smyslu, když už se to rozšíří i na stranu, jejímž je předsedou, tak jako středopravý volič, jako střední třída se cítím reprezentován jeho osobou.
Josef Polášek
herec
Koho vždy rád vidím a komu pořád věřím, je Karel Schwarzenberg.
Ilona Francková
farmaceut a pedagog
Budu rozhodně volit TOP 09, protože Miroslav Kalousek byl jediným ministrem financí, po kterém nezůstává - navíc v období krize - finanční schodek. Nechci žít na dluh na úkor svých vlastních dětí. V osobě Karla Schwarzenberga vidím jistotu, kdy on, za každou cenu, bude nezištně bránit demokracii, což posune naši společnost k vyšším hodnotám - slušnosti, toleranci, velkorysosti a pravdě. Nemíním se smířit s tím, že v naší společnosti zavládla lež a manipulace, za které se lháři ani nestydí. Populisté slibují nesplnitelné a psychopati toužící po penězích a moci jsou většinou našich občanů považováni za inteligenci.
Jana Plodková
herečka
Čestnost, důvěra, lidskost, motivace... slova, která provázejí kteroukoliv dobu. Někdy více, někdy stojí v pozadí. Věřím, že s Karlem Schwarzenbergem budou tato slova minimálně v popředí. Už během prezidentských voleb prokázal, že se s přehledem obejde bez špíny, korupce, lží i drbů a prohru dokáže ustát s noblesou. A především, ví, kam jde!
Milan Markovič
herec a moderátor
Mojím hlasom sa nijaká volebná komisia v ČR zaoberať nebude, lebo ako obvykle, nazerám k vám spoza plota. Ale výhľad mám dobrý, to mi verte. Sledujem, že Česi sú ako vždy národ bystrý, vtipný a rozumný a že mnohí chápu tieto voľby ako možnosť na reparát za voľby prezidentské. Nikdy nie je neskoro.
Zdeněk Lukeš
architekt a vysokoškolský pedagog
V těchto volbách dám jako volič pravého středu svůj hlas Karlu Schwarzenbergovi a straně TOP 09, jiná varianta tu dle mého názoru momentálně není.

Jak finančně podpořit TOP 09?

Stačí vyplnit jednoduchý formulář na top09.cz/zapojte-se/financni-podpora/.

Stáhněte si originální zvonění...

TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram EPP

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme