× Pojďte do toho s námi.

Známé osobnosti mezi podporovateli

Podporuje nás řada známých a úspěšných osobností veřejného života...

Barbora Štěpánová
herečka, moderátorka
Narodila jsem se v Československu a jsem Češka. Ale jsem také Evropanka a ve volbách do Evropského parlamentu budu volit kandidáty TOP 09 a STAN. kteří nezpochybňují naše členství v Evropské unii a budou hájit zájmy občanů naší země.
Tereza Brodská
herečka
Jsem člověk poměrně konzervativní. Jsem člověk, který si váží svobody a demokracie, kterou jsme získali po roce 1989. A právě proto je mi blízký program TOP 09, která prosazuje svoje hodnoty a názory dlouhodobě, a stejné hodnoty a názory uznávám i já. Je mi blízká tím, že je konzistentní, že neuhýbá od svých cílů a že nemění populisticky svoje názory podle současné nálady ve společnosti.
Eva Holubová
herečka
Já budu volit TOPku, protože TOPka je pro Evropskou unii a já jsem taky pro Evropskou unii.
Antonín Procházka
režisér a herec
Proč podporuji TOP 09? Protože má dobrý program a prezentuje ho s humorem.
Jiří Růžička
senátor
Zkušenost a mládí, elegance a půvab, jasné postoje a názory - to je TOP 09. A jsem si jistý, že motýlek by slušel lidem této země.
Michael Kocáb
hudební skladatel, zpěvák, občanský aktivista
Tak pro mě je důležitý – orientace na liberální demokracii a na Západ, účast v Evropské unii a NATO, důraz na oblast lidských práv, odmítnutí oligarchizace naší politiky. To všechno splňuje TOP 09 a také LES. Takže jim držím palce a budu je volit.
Helena Illnerová
vědec
Musíme zůstat konstruktivním členem Evropské unie a samozřejmě také NATO. Jestli je nějaká strana pro mě zárukou, že tohle bude vyznávat, tak je to TOP 09.
Oldřich Navrátil
herec
Tak já prostě podporuju TOP 09, protože má takový úžasný lidi v čele.
Jiří Witzany
1. místopředseda SNK-ED
V těchto volbách a v následujícím volebním období se bude hrát o postavení ČR v EU a o to, zda zůstaneme její součástí, nebo se dostaneme do sféry vlivu bývalého Sovětského svazu. Bude se taky hrát o stabilitu naší demokracie, a právě proto je podle mě hrozně důležité volit proevropské strany, jako je TOP 09.
Eda Kriseová
spisovatelka
Já budu volit TOP 09, protože na kandidátce je Karel Schwarzenberg a Olga Sommerová, a těm naprosto důvěřuji.
Soňa Červená
operní pěvkyně
Jsem pro demokracii, a proto pro Olgu Sommerovou.
Ladislav Heryán
kněz a učitel
Já jdu volit. Mladí lidé prý volit nechodí a nepůjdou. Chtěl bych vám vzkázat – já starší člověk, nenechte si námi staršími ukrást vaši budoucnost, když nepůjdete volit.
Magda Vášáryová
herečka, diplomatka, politička
V týchto rozhodujúcich parlamentných voľbách je dôležité podporiť všetky politické sily, ktoré stoje na strane Európy a neuhnú.

Foto: Pavol Frešo – flickr.com, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17007272
Jan Soukup
producent, režisér, živnostník
Protože jsem Evropan, a protože jsem jim nemohl čtvrtstoletí být.
Moji praprarodiče pocházeli ze severu Itálie, moji prarodiče z Vídně a moji rodiče z jižních Čech. Nevím, proč dědu jako jediného z dvanácti sourozenců napadlo opustit matičku mocnářství a hledat bezpečí a prosperitu v malém jihočeském městečku. Snad víra v nás, Čechy.

Ačkoliv pomáhal v odboji v proti Němcům, komunisti a komunisti soft - tedy Sociální demokracie mu ukradli truhlářské stroje a dílnu, zavřeli jeho i babičku a jejich dětem zakázali studovat.

Když mě, jako 19letého udal před maturitou STB můj nejlepší kamarád a spoluhráč v rockové kapele za to, že poslouchám Hlas Ameriky, vykopli mě z gymplu a hrozil mi kriminál. Naštěstí mě schoval na psychiatrické klinice jeden úžasný doktor.

V 89. jsem byl jeden ze studentů FAMU, kteří odpálili rachejtli konce tohoto marasmu. Prožíval jsem euforii „devadesátek“ a sledoval nástup revanše „těch, kteří nebyli jako my“ a vidím, jak se každý rok posunuje hranice v devadesátkách nemyslitelného.

Členství v KSČ, zločinecké organizace, je už pomalu odbojový čin a svině z STB se stávají VIP osobnostmi s neskrývanými ambicemi opět vládnout.

Na prezidenta Havla, je módní kydat špínu a rozhlašovat, jaký měl, oproti tvrdě pracujícímu lidu, fešácký kriminál, který byl dopředu stejně domluven.

Kydáme na Evropu, na náš vlastní domov, která nám poslední čtvrtstoletí jen pomáhá dostat se z komunistické bídy a během totality a teroru poskytla azyl statisícům Čechů. Kydáme na Evropu, která nás drží hospodářsky na nohou a umožňuje našim dětem studovat na nejlepších školách ve všech jejích státech.

Kydáme na USA, díky nimž vůbec náš stále ještě svobodný stát a svobodná Evropa existuje. Kydáme na ně, přestože noha amerického vojáka, na rozdíl od našich nohou slovanských bratrů, nám přinesla vždy jen svobodu, konec útlaku a mír.

Stáváme se pátou kolonou Říše Zla a zrazujeme sami sebe.
I svou leností být „tichými demokraty“ a rázně proti tomuto neskrývanému revanši bolševiků a estébáků nevystoupit a nejít ani k volbám.

Přesto, jak můj děda, neztrácím víru v Čechy – v mladé lidi načichlé demokracií, svobodou a prosperitou Západu, kterých bude každý den přibývat, jestliže zůstane opravdová demokracie v naší zemi.
Aby zůstala, je nutné poslat „pohrobky říše“ tam, kam patří: do zadku Asie, ne do srdce Evropy, kterým jsme.

Proto budu volit TOP09.
Aby se rázně utnul rozlézající se opětovný strach, ohýbání páteře, lži, buranství a svinstva, které tak ničí českou společnost.

Jak jsem poznal mnoho jejich báječných členů a kandidátů, věřím, že jako jediní neEUhnou!

A ještě důležitou věc - nemusíte Mirka Kalouska milovat, ale jednu věc mu upřít nemůžete- byl to jediný on, který jak Churchill zvedl donkichotský prapor a vyrazil na zteč proti tomu, který přece „jasně bude vítězem a je třeba se s  ním domluvit a nedráždit“.
Babiš vítězem, a to hlavně díky TOP 09, nebude.
Směřuje tam, kam patří...
Díky Karle, Mirku, Markéto, Marku, Martine, Tomáši...
Leoš Válka
ředitel centra DOX
Koho budu volit já? Budu volit TOP 09. Je to jediná protiváha, jediná šance na změnu a ovlivnění volebního výsledku. Protože nebezpečí, které nám v těchto volbách hrozí, je daleko větší, než si většina lidí uvědomuje.
Šárka Fialová
překladatelka
Jít k volbám a volit demokratické strany není zázračný recept na všechny problémy, a pokud někdo tvrdí, že to stačí, lže. Je to ale nezbytná podmínka k tomu, abychom si nemuseli my, a dost možná i naše děti, nejdřív projít peklem oligarchie a nesvobody. Populismus má výhodu v tom, že dokáže dávat jednoduché návody. Snaha o pravdivost je v nevýhodě, protože s sebou vždy nese pochybnosti a nejistotu. Já ale chci věřit, že jsme dost silní na to, abychom se s touto nejistotou dokázali vyrovnat. Naděje, kterou tato síla přináší, za to stojí.
Natálie Kocábová
spisovatelka, scenáristka a zpěvačka
Podporuju TOP 09. Budu je volit. Líbí se mi jejich spojení se stranou LES. Vlastně ekologický apel. A jejich proevropská politika.
Kateřina Dejmalová
literární historička a překladatelka
Demokracie je menšinový statek ve světě a zapotřebí ji podporovat. Proto by se měly volit demokratické strany a nikoli ty, které v sobě skrývají zárodek totality.
(Foto: Liberálně ekologická strana https://stranales.cz/?team=katerina-dejmalova-literarni-historicka-a-prekladatelka)
Otakar Jiránek
zakladatel a ředitel ekocentra Country Life
Já budu volit toho, kdo se staví zodpovědně k téhle zemi. A nejenom k té naší zemi, ale celkově k planetě. To znamená, kdo se zajímá o životní prostředí, o zdraví tělesné, duševní, duchovní a sociální. A cítím, že v tomhle je spojení LES a TOP 09 správná volba.
Milena Vicenová
diplomatka, veterinární lékařka, redaktorka
Já rozhodně budu volit stranu, která jednoznačně podporuje členství České republiky v Evropské unii, nevyhlašuje žádná referenda a nechce ani odejít z NATO. Chci, aby moje děti mohly cestovat volně po Evropě. Chci, aby mohly využívat programu Erasmus. Chci, aby moje vnoučata získávala spoustu zkušeností v celé Evropě.
1 2 3 4 5   >

Jak finančně podpořit TOP 09?

Stačí vyplnit jednoduchý formulář na top09.cz/zapojte-se/financni-podpora/.

Stáhněte si originální zvonění...

TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram EPP

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme