× Pojďte do toho s námi.

Kandidáti na senátory ve volbách 2014

Vítězslav Padevět

Narodil se 11. dubna 1958 v Příbrami. Vystudoval střední průmyslovou školu hornickou a po maturitě nastoupil na uranové doly. Poté pracoval jako velitel báňské záchranné stanice. Při práci vystudoval přírodovědeckou fakultu University Karlovy. Od roku 1993 začal budovat rodinnou firmu, která funguje dodnes. Finančně podporuje celou řadu sociálních projektů. Je zakládajícím členem TOP 09 v Karlovarském kraji.
Číst více

Ladislav Cabada

Ladislav Cabada vystudoval politologii na Univerzitě Karlově, rok doktorského studia sociologie strávil na Univerzitě v Lublani ve Slovinsku. Na obou zmíněných institucích následně několik let působil jako přednášející. Během studia působil jako externí novinář v české sekci rádia BBC a následně v České nezávislé televizní společnosti.
Číst více

Martin Gregora

MUDr. Martin Gregora se narodil 10.4.1965. Vystudoval gymnázium ve Strakonicích a v roce 1989 promoval na II.LF UK. Od roku 2005 do 2010 pracoval jako zástupce  primáře dětského oddělení Nemocnice Strakonice a.s.
Číst více

Ivo Jahelka

Narodil se 18. července 1954 v Dačicích. Vystudoval právnickou fakultu UK v Praze a působil jako advokát v Jindřichově Hradci. Nyní je členem kárné komise České advokátní komory. Je znám jako "zpívající právník" pro své zhudebněné soudní případy s humorným nádechem.
Číst více

Václav Švenda

Václav Švenda se narodil 13. 7. 1974. V roce 1992 ukončil maturitní zkouškou SOU Příbram - Dubno, obor mechanik - elektronik. V letech 1993 – 1997 vystudoval na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy obor učitelství odborných předmětů.
Číst více

Vladimír Balaš

Vladimír Balaš se narodil 20. dubna 1959 v Prostějově. Studoval na Gymnáziu Litoměřická v Praze a následně na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Byl členem mnoha vědeckých rad (USP ČSAV a AV ČR, Ministerstva zahraničních věcí, Policejní Akademie ČR..). Je členem stálého arbitrážního soudu v Haagu.
Číst více

Renata Sabongui

Renata Sabongui se narodila v roce 1960. Vystudovala Státní Konzervatoř Praha a HAMU. Jako pedagog působila v několika evropských i zámořských státech. Byla dramaturgem a PR Baletu ND Praha a vedla zde také zahraniční oddělení. Založila Sabongui Pilates Academy v ČR.
Číst více

Jiří Vávra

Mgr. Jiří Vávra se narodil 25. listopadu 1966 v Lanškrouně. Vystudoval Střední průmyslovou školu strojní a poté magisterský obor právo se zaměřením na EU. V devadesátých letech se zapojil do rodinného podnikání v oblasti strojírenství, ekonomického poradenství a potravinářství. Podílel se na vzniku několika produktů, které byly patentovány či obdržely ocenění za design. V současné době se pracovně specializuje na vývoj, výzkum a inovace.  Jiří Vávra je již čtvrtým rokem členem zastupitelstva MČ Praha 9 za TOP 09.
Číst více

Martin Bursík

Martin Bursík (1959) je ekolog, politik, bývalý místopředseda vlády (2007-9) a ministr životního prostředí (1998 a 2007-9), předseda Liberálně ekologické strany, laureát ceny Josefa Vavrouška Nadace Charty77 a Nadace Partnerství. 
Číst více

Michaela Vojtová

Jsem kladenská patriotka, kam se mí rodiče přestěhovali, když mi byly čtyři roky a kde jsem vychodila základní školu a absolvovala gymnázium. Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou a celý život pracuji ve finanční a ekonomické oblasti. Působila jsem v soukromé i ve veřejné sféře ve vedoucích pozicích (např. ministerstvo kultury,  Komerční banka, Krajský úřad Středočeského kraje).
Číst více

Zbyněk Linhart

Ing. Zbyněk Linhart se narodil 18. října roku 1968. Studoval na Fakultě strojního inženýrství Technické univerzity Liberec. Od roku 2002 je starostou města Krásná Lípa a veřejně se angažuji mimo jiné v regionu Šluknovska resp. Českého Švýcarska.
Číst více

Adolf Klepš

Adolf Klepš se narodil v roce 1964 a vystudoval Gymnázium Vrchlabí. Je zástupcem ředitele Horské služby ČR a předsedou Rady Horské služby České republiky. Aktivně působí jako zastupitel a radní města Špindlerův Mlýn.
Číst více

Pavel Kárník

Pavel Kárník se narodil 25. června 1960 v Kolíně. Vystudoval Střední ekonomickou školu v Kolíně a Vysokou školu ekonomie a managementu v Bratislavě. Působí jako ředitel Městské knihovny Kolín a je členem  předsednictva Středočeského KV TOP 09.
Číst více

Jiří Oliva

Narodil se v roce 1952 v Litomyšli. Zde Vystudoval SVVŠ a následně Fakultu lesního inženýrství VŠZ v Brně. V roce 1990 byl jmenován ředitelem Východočeských státních lesů a posléze pověřen založením celostátního podniku Lesy ČR v Hradci Králové. Byl poslancem PS PČR a místopředsedou sněmovny a nyní podniká v oblasti ekonomického poradenství. 
Číst více

Václav Cempírek

Prof. Ing. Václav Cempírek, Ph.D. se narodil 6. 5. 1954 v Čáslavi. Je ženatý, má 2 děti. Vystudoval Střední průmyslovou školu železniční v České Třebové a následně Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině.
Číst více

Jiří Havlíček

Jiří Havlíček se narodil 17. prosince 1956 v Hlunsku. Studoval na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Dobrušce a dále na Právnické fakultě UK Bratislava. Jiří Havlíček byl poslancem Parlamentu ČR, poradcem předsedy Senátu PČR a starostou městyse Krucemburk.
Číst více

Zdeněk Šigut

Zdeněk Šigut studoval na několika univerzitách. Nejprve v Praze, poté v Olomouci a nakonec na Právnické fakultě Univerzity Komenského a Slovenské zdravotnické univerzitě v Bratislavě. Přednáší na vysokých školách v Brně a Bratislavě. Zabývá se problematikou vzdělávání, lidskými zdroji, firemní a politickou kulturou, marketingem, vzděláváním dospělých a zdravotnickým právem. Je zakládajícím členem TOP 09.
Číst více

Michal Marek

Narodil se 17. srpna 1954 v Mladé Boleslavi. Studoval na několika univerzitách a v roce 2001 získal titul profesor na Lesnicé a dřevařské fakultě MZLU v Brně. Je členem švédské královské akademie zemědělských a lesnických věd a ředitelem centra excelence v Centru výzkumu globální změny AV ČR.
Číst více

Dušan Hluzín

Dušan Hluzín vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého, obor čeština - dějepis. Později pracoval jako marketingový specialista a obchodní ředitel soukromých firem. Po roce 2000 začal sám podnikat. 
Číst více

Slavomír Bača

Slavomíru Bačovi je 40 let. Je ženatý a mám dvě děti. Vystudoval střední zemědělskou školu v Českém Těšíně. Od roku 1993 je agronomem ve společnosti Beskyd Agro a.s. Palkovice. Od roku 2013 je členem krajského výboru TOP 09 Moravskoslezského kraje a poradního sboru TOP 09 pro resort zemědělství.
Číst více

Jiří Joneš

Narodil se 6. května 1969. Nejprve studoval na Gymnáziu Karviná, poté vystudoval Vysokou vojenskou pedagogickou školu. Po studiu pracoval 2 roky jako důstojník štábu pro sociální věci útvaru protivzdušné obrany Armády ČR, následně zde působil jako náčelník oddělení kultury a komunikace. Od roku 1997 je poradcem pro finanční plánování ve společnosti ING ČR. Od roku 2009 je členem TOP 09 a vede místní organizaci Ostrava-Poruba.
Číst více

Petr Žůrek

Narodil se 9. září 1966 v Slavičíně. Nejprve studoval SOU strojírenské ve Zlíně. Poté na CMBF UK v Liteoměřicích a CMTF UP v Olomouci. Poté 5 let studoval v Římě se zaměřením na řízení a činnosti církve. Z počátku pracoval na univerzitách v Olomouci a ve Zlíně jako odborný asistent, poté byl místostarostou obce Lhotsko a od roku 2011 působil jako projektový manažer v obecně prospěšné společnosti Místní akční skupina Vizovicko a Slušovicko. Zde je od roku 2013 ředitelem. Mluví několika jazyky. 
Číst více

Rychlý přehled kandidátů

Volební obvodJméno kandidáta
3 - Cheb Vítězslav Padevět
9 - Plzeň-město Ladislav Cabada
12 - Strakonice Martin Gregora
15 - Pelhřimov Ivo Jahelka
18 - Příbram Václav Švenda
21 - Praha 5 Vladimír Balaš
22 - Praha 10 Renata Sabongui
24 - Praha 9 Jiří Vávra
27 - Praha 1 Martin Bursík
30 - Kladno Michaela Vojtová
33 - Děčín Zbyněk Linhart
39 - Trutnov Adolf Klepš
42 - Kolín Pavel Kárník
45 - Hradec Králové Jiří Oliva
48 - Rychnov nad Kněžnou Václav Cempírek
51 - Žďár nad Sázavou Jiří Havlíček
57 - Vyškov Zdeněk Šigut
60 - Brno-město Michal Marek
63 - Přerov Dušan Hluzín
69 - Frýdek-Místek Slavomír Bača
72 - Ostrava-město Jiří Joneš
78 - Zlín Petr Žůrek
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram EPP

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme