Kandidáti na senátory ve volbách 2014

Vítězslav Padevět

Vítězslav Padevět

Kandidát do Senátu za obvod č. 3 - Cheb

Narodil se 11. dubna 1958 v Příbrami. Vystudoval střední průmyslovou školu hornickou a po maturitě nastoupil na uranové doly. Poté pracoval jako velitel báňské záchranné stanice. Při práci vystudoval přírodovědeckou fakultu University Karlovy. Od roku 1993 začal budovat rodinnou firmu, která funguje dodnes. Finančně podporuje celou řadu sociálních projektů. Je zakládajícím členem TOP 09 v Karlovarském kraji.

Celý článek
Ladislav Cabada

Ladislav Cabada

Kandidát do Senátu za obvod č. 9 - Plzeň-město

Ladislav Cabada vystudoval politologii na Univerzitě Karlově, rok doktorského studia sociologie strávil na Univerzitě v Lublani ve Slovinsku. Na obou zmíněných institucích následně několik let působil jako přednášející. Během studia působil jako externí novinář v české sekci rádia BBC a následně v České nezávislé televizní společnosti.

Celý článek
Martin Gregora

Martin Gregora

Kandidát do Senátu za obvod č. 12 - Strakonice

MUDr. Martin Gregora se narodil 10.4.1965. Vystudoval gymnázium ve Strakonicích a v roce 1989 promoval na II.LF UK. Od roku 2005 do 2010 pracoval jako zástupce  primáře dětského oddělení Nemocnice Strakonice a.s.

Celý článek
Ivo Jahelka

Ivo Jahelka

Kandidát do Senátu za obvod č. 15 - Pelhřimov

Narodil se 18. července 1954 v Dačicích. Vystudoval právnickou fakultu UK v Praze a působil jako advokát v Jindřichově Hradci. Nyní je členem kárné komise České advokátní komory. Je znám jako "zpívající právník" pro své zhudebněné soudní případy s humorným nádechem.

Celý článek
Václav Švenda

Václav Švenda

Kandidát do Senátu za obvod č. 18 - Příbram

Václav Švenda se narodil 13. 7. 1974. V roce 1992 ukončil maturitní zkouškou SOU Příbram - Dubno, obor mechanik - elektronik. V letech 1993 – 1997 vystudoval na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy obor učitelství odborných předmětů.

Celý článek
Vladimír Balaš

Vladimír Balaš

Kandidát do Senátu za obvod č. 21 - Praha 5

Vladimír Balaš se narodil 20. dubna 1959 v Prostějově. Studoval na Gymnáziu Litoměřická v Praze a následně na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Byl členem mnoha vědeckých rad (USP ČSAV a AV ČR, Ministerstva zahraničních věcí, Policejní Akademie ČR..). Je členem stálého arbitrážního soudu v Haagu.

Celý článek
Renata Sabongui

Renata Sabongui

Kandidátka do Senátu za obvod č. 22 - Praha 10 (doplňovací volby zde proběhnou již 19. a 20. září 2014)

Renata Sabongui se narodila v roce 1960. Vystudovala Státní Konzervatoř Praha a HAMU. Jako pedagog působila v několika evropských i zámořských státech. Byla dramaturgem a PR Baletu ND Praha a vedla zde také zahraniční oddělení. Založila Sabongui Pilates Academy v ČR.

Celý článek
Jiří Vávra

Jiří Vávra

Kandidát do Senátu za obvod č. 24 - Praha 9

Mgr. Jiří Vávra se narodil 25. listopadu 1966 v Lanškrouně. Vystudoval Střední průmyslovou školu strojní a poté magisterský obor právo se zaměřením na EU. V devadesátých letech se zapojil do rodinného podnikání v oblasti strojírenství, ekonomického poradenství a potravinářství. Podílel se na vzniku několika produktů, které byly patentovány či obdržely ocenění za design. V současné době se pracovně specializuje na vývoj, výzkum a inovace.  Jiří Vávra je již čtvrtým rokem členem zastupitelstva MČ Praha 9 za TOP 09.

Celý článek
Martin Bursík

Martin Bursík

Kandidát do Senátu za obvod č. 27 - Praha 1

Martin Bursík (1959) je ekolog, politik, bývalý místopředseda vlády (2007-9) a ministr životního prostředí (1998 a 2007-9), předseda Liberálně ekologické strany, laureát ceny Josefa Vavrouška Nadace Charty77 a Nadace Partnerství. 

Celý článek
Michaela Vojtová

Michaela Vojtová

Kandidátka do Senátu za obvod č. 30 - Kladno

Jsem kladenská patriotka, kam se mí rodiče přestěhovali, když mi byly čtyři roky a kde jsem vychodila základní školu a absolvovala gymnázium. Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou a celý život pracuji ve finanční a ekonomické oblasti. Působila jsem v soukromé i ve veřejné sféře ve vedoucích pozicích (např. ministerstvo kultury,  Komerční banka, Krajský úřad Středočeského kraje).

Celý článek
Zbyněk Linhart

Zbyněk Linhart

Kandidát do Senátu za obvod č. 33 - Děčín za STAN

Ing. Zbyněk Linhart se narodil 18. října roku 1968. Studoval na Fakultě strojního inženýrství Technické univerzity Liberec. Od roku 2002 je starostou města Krásná Lípa a veřejně se angažuji mimo jiné v regionu Šluknovska resp. Českého Švýcarska.

Celý článek
Adolf Klepš

Adolf Klepš

Kandidát do Senátu za obvod č. 39 - Trutnov

Adolf Klepš se narodil v roce 1964 a vystudoval Gymnázium Vrchlabí. Je zástupcem ředitele Horské služby ČR a předsedou Rady Horské služby České republiky. Aktivně působí jako zastupitel a radní města Špindlerův Mlýn.

Celý článek
Pavel Kárník

Pavel Kárník

Kandidát do Senátu za obvod č. 42 - Kolín

Pavel Kárník se narodil 25. června 1960 v Kolíně. Vystudoval Střední ekonomickou školu v Kolíně a Vysokou školu ekonomie a managementu v Bratislavě. Působí jako ředitel Městské knihovny Kolín a je členem  předsednictva Středočeského KV TOP 09.

Celý článek
Jiří Oliva

Jiří Oliva

Kandidát do Senátu za obvod č. 45 - Hradec Králové

Narodil se v roce 1952 v Litomyšli. Zde Vystudoval SVVŠ a následně Fakultu lesního inženýrství VŠZ v Brně. V roce 1990 byl jmenován ředitelem Východočeských státních lesů a posléze pověřen založením celostátního podniku Lesy ČR v Hradci Králové. Byl poslancem PS PČR a místopředsedou sněmovny a nyní podniká v oblasti ekonomického poradenství. 

Celý článek
Václav Cempírek

Václav Cempírek

Kandidát do Senátu za obvod č. 48 - Rychnov nad Kněžnou

Prof. Ing. Václav Cempírek, Ph.D. se narodil 6. 5. 1954 v Čáslavi. Je ženatý, má 2 děti. Vystudoval Střední průmyslovou školu železniční v České Třebové a následně Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině.

Celý článek
Jiří Havlíček

Jiří Havlíček

Kandidát do Senátu za obvod č. 51 - Žďár nad Sázavou

Jiří Havlíček se narodil 17. prosince 1956 v Hlunsku. Studoval na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Dobrušce a dále na Právnické fakultě UK Bratislava. Jiří Havlíček byl poslancem Parlamentu ČR, poradcem předsedy Senátu PČR a starostou městyse Krucemburk.

Celý článek
Zdeněk Šigut

Zdeněk Šigut

Kandidát do Senátu za obvod č. 57 - Vyškov

Zdeněk Šigut studoval na několika univerzitách. Nejprve v Praze, poté v Olomouci a nakonec na Právnické fakultě Univerzity Komenského a Slovenské zdravotnické univerzitě v Bratislavě. Přednáší na vysokých školách v Brně a Bratislavě. Zabývá se problematikou vzdělávání, lidskými zdroji, firemní a politickou kulturou, marketingem, vzděláváním dospělých a zdravotnickým právem. Je zakládajícím členem TOP 09.

Celý článek
Michal Marek

Michal Marek

Kandidát do Senátu za obvod č. 60 - Brno-město

Narodil se 17. srpna 1954 v Mladé Boleslavi. Studoval na několika univerzitách a v roce 2001 získal titul profesor na Lesnicé a dřevařské fakultě MZLU v Brně. Je členem švédské královské akademie zemědělských a lesnických věd a ředitelem centra excelence v Centru výzkumu globální změny AV ČR.

Celý článek
Dušan Hluzín

Dušan Hluzín

Kandidát do Senátu za obvod č. 63 - Přerov

Dušan Hluzín vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého, obor čeština - dějepis. Později pracoval jako marketingový specialista a obchodní ředitel soukromých firem. Po roce 2000 začal sám podnikat. 

Celý článek
Slavomír Bača

Slavomír Bača

Kandidát do Senátu za obvod č. 69 - Frýdek-Místek

Slavomíru Bačovi je 40 let. Je ženatý a mám dvě děti. Vystudoval střední zemědělskou školu v Českém Těšíně. Od roku 1993 je agronomem ve společnosti Beskyd Agro a.s. Palkovice. Od roku 2013 je členem krajského výboru TOP 09 Moravskoslezského kraje a poradního sboru TOP 09 pro resort zemědělství.

Celý článek
Jiří Joneš

Jiří Joneš

Kandidát do Senátu za obvod č. 72 - Ostrava-město

Narodil se 6. května 1969. Nejprve studoval na Gymnáziu Karviná, poté vystudoval Vysokou vojenskou pedagogickou školu. Po studiu pracoval 2 roky jako důstojník štábu pro sociální věci útvaru protivzdušné obrany Armády ČR, následně zde působil jako náčelník oddělení kultury a komunikace. Od roku 1997 je poradcem pro finanční plánování ve společnosti ING ČR. Od roku 2009 je členem TOP 09 a vede místní organizaci Ostrava-Poruba.

Celý článek
Petr Žůrek

Petr Žůrek

Kandidát do Senátu za obvod č. 78 - Zlín za STAN (s podporou TOP 09)

Narodil se 9. září 1966 v Slavičíně. Nejprve studoval SOU strojírenské ve Zlíně. Poté na CMBF UK v Liteoměřicích a CMTF UP v Olomouci. Poté 5 let studoval v Římě se zaměřením na řízení a činnosti církve. Z počátku pracoval na univerzitách v Olomouci a ve Zlíně jako odborný asistent, poté byl místostarostou obce Lhotsko a od roku 2011 působil jako projektový manažer v obecně prospěšné společnosti Místní akční skupina Vizovicko a Slušovicko. Zde je od roku 2013 ředitelem. Mluví několika jazyky. 

Celý článek
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme