× Pojďte do toho s námi.

Kandidáti TOP 09 a Starostů do Evropského parlamentu 2014

1. RNDr. Luděk Niedermayer

Luděk Niedermayer se narodil 13. 3. 1966 v Brně. Po skončení brněnské Masarykovy univerzity (dříve JEP), kde vystudoval Operační výzkum a teorii systémů a pak působil krátce v oblasti výzkumu teorie struktur, nastoupil v roce 1991 do centrální banky. 
Číst více

2. JUDr. Jiří Pospíšil

Jiří Pospíšil se narodil 24. listopadu 1975 v Chomutově. Vystudoval gymnázium na Mikulášském náměstí v Plzni. V roce 1999 ukončil studium na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. V roce 2002 získal titul JUDr.
Číst více

3. JUDr. Stanislav Polčák

Stanislav Polčák se narodil 21. února 1980 ve Slavičíně. Pochází z Vysoké Pole. Poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky byl zvolen ve volbách 2010 v Praze (nominován za stranu Starostové a nezávislí). Specializuje se na evropské, správní a autorské právo. Byl zaměstnán v advokátní kanceláři Martina Vlčka a vedl poslaneckou kancelář europoslance Tomáše Zatloukala.
Číst více

4. prof. Dr. Ing. Bořivoj Šarapatka, CSc.

Bořivoj Šarapatka se narodil 1. července 1959 v Olomouci. Absolvoval Mendelovu univerzitu v Brně (dříve VŠZ Brno) a postgraduální studium na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde profesně působí od roku 1990. 
Číst více

5. Ing. Jaromír Štětina

Člověk má mít před sebou vzor. Pro mne to je velký ruský humanista Sergej Kovaljov, a jeho krédo: Porušování lidských práv nemůže být vnitřní záležitostí žádného státu. Díky Kovaljovovi jsem pochopil, že svět je jen jeden.
Číst více

6. Ing. Radim Sršeň, Ph.D.

Radim Sršeň se starostou obce Dolní Studénky stal ve velmi mladém věku 30 let. Zvolení jej překvapilo, ale rozhodl se výzvu občanů přijmout. Díky zkušenostem, které nasbíral během studia v zahraničí, se mu daří získávat pro obec důležité dotace a přispívá tak k jejímu dalšímu rozvoji. Ať už je to výstavba dětského hřiště, centrálního parkoviště nebo nových autobusových zastávek. 
Číst více

7. Ing. Tomáš Czernin

Moje rodina získala Dymokury do vlastnictví sňatkem v roce 1833. Působení předků zde bylo přerušeno až 2. světovou válkou, kdy byl dědeček za své protinacistické postoje uvězněn a babička byla s dětmi donucena opustit obec. 
Číst více

8. Mgr. Ivana Majíčková, MBA

Ivana Majíčková se narodila 31. 3. 1961 v Uherském Hradišti, nyní žije a pracuje v Kunovicích. V kraji zastává pozici předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Stala se místopředsedkyní Iniciativy za živý venkov o.s.
Číst více

9. Ing. Bc. Bohumil Straka, Ph.D.

Ve svém životě se Bohumil zasadil nejen o odpovědné uchování kulturního dědictví minulosti, ale i o rozvíjení budoucnosti. Profese elektroinženýra mu umožnila nahlédnout do kvantového nanosvěta polovodičů i do makrosvěta kosmu. 
Číst více

10. RNDr. Ivo Šanc, CSc.

Ivo Šanc se narodil 15. 5. 1955 ve Vrchlabí, vystudoval Přírodovědeckou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Působí jako starosta Kutné Hory již ve druhém funkčním období. V minulosti pracoval Ivo Šanc v oblasti výzkumu a vzdělávání jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Disponuje bohatou zkušeností ve vedoucích funkcích. Hovoří několika světovými jazyky.
Číst více

11. Mgr. Marek Polach

Marek Polach zastupuje hlavní město Prahu v Bruselu jako diplomat – specialista evropských vztahů. Má zodpovědnost za vyhledávání dotačních titulů v oblasti Komunitárních programů EU s možností uplatnění v hl. městě Praze především v rámci konceptu Smart Cities (užití moderních technologií s cílem realizace projektů pro zlepšení v oblasti městské dopravy, energetických úspor a využití informačních a komunikačních technologií). 
Číst více

12. Ing. Bc. Luděk Mikulecký, LL.M.

Luděk Mikulecký se narodil 9. prosince 1964 v Hustopečích u Brna. Po absolvování gymnázia v Hustopečích studoval na Vysoké škole dopravy a spojů v Žilině, kterou ukončil získáním titulu Ing. v roce 1988. V letech 2006 až 2008 dodělával postgraduální vzdělání na Masarykově univerzitě v Brně, studijní obor Právo v podnikání, v letech 2010-2013 vystudoval bakalářské studium na Akademií Sting (právní specializace-Právo v podnikání).
Číst více

13. Ing. Zuzana Kyliánová

Dnes konzultantka a lektorka managementu, ve své lektorské a konzultační činnosti se zaměřuje na metody a techniky pro zvýšení efektivity práce a výkonu firmy jako celku.
Číst více

14. JUDr. Ing. Rudolf Cogan, Ph.D.

Narodil se 25. 8. 1971. Je starostou města Nová Paka. Působí jako advokát, zároveň je také členem zastupitelstva kraje.
Číst více

15. Jiří Kočandrle

Jiří Kočandrle se narodil 3. 10. 1964 v Mostě. Absolvoval zemědělskou technickou školu a v současnosti se stále vzdělává na vysoké škole regionálního rozvoje. 
Číst více

16. Mgr. Reda Ifrah

Vystudoval jsem Evropská studia a politologii na Palackého univerzitě v Olomouci a Masarykově univerzitě v Brně. V roce 2004 jsem založil cestovní kancelář. O rok později jsem spoluzaložil a do roku 2012 byl ředitelem neziskové společnosti věnující se evropské problematice.
Číst více

17. Mgr. Klára Pavlíčková

Vystudovala jsem magisterský program, obor Evropská teritoriální studia, na Metropolitní univerzitě Praha. V roce 2004/2005 jsem absolvovala roční studium na americké střední škole McCluer North, které jsem zakončila maturitou. Během vysokoškolského studia jsem působila jeden semestr, v rámci programu Erasmus, na britské univerzitě Nottingham Trent University.
Číst více

18. Ing. Michal Burian, Ph.D.

Narodil se 25. 12. 1957. Je expertem na udržitelný cestovní ruch a věnuje se jeho rozvoji doma i v zahraničí. Specializuje se na využití fondů EU. Současně pracuje jako ředitel společnosti Eden centre.
Číst více

19. Ing. Josef Merta

Josef Merta se narodil 2. května 1978. Vystudoval Vysoké učení technické v Brně – fakulta podnikatelská. Nyní vykonává funkci ředitele společnosti ADN Autodružstvo Náchod.
Číst více

20. Bc. Tomáš Velička

Tomáš Velička se narodil 2. 7. 1968. Působí jako ředitel Poradny pro primární prevenci Ostrava o.s., kde se podílí na řízení poradny, primární prevenci rizikového chování, vzdělávání pedagogů, intervenční programy.
Číst více

21. Ing. Ludmila Bubeníková

Narodila se 24. 2. 1955 na severní Moravě, kde žije dodnes. V roce 1977 ukončila studium na Obchodní fakultě VŠE v Bratislavě.
Číst více

22. Ing. Oldřich Souček

Oldřich Souček se narodil 28. 5. 1966 v Českých Budějovicích, vystudoval Gymnazium Karla Šatala v Českých Budějovicích a Military Academy v Brně. Je ženatý a má jednoho syna.
Číst více

23. Mgr. Aleš Janoušek

Aleš Janoušek se narodil se 20. 11. 1975 v Plzni. Je ženatý a má dvě děti. Absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor španělština. Po studiu nastoupil na Západočeskou univerzitu v Plzni a na Gymnázium Luďka Pika jako učitel španělštiny. Roku 2003 byl jmenován Krajským soudem v Plzni soudním tlumočníkem pro jazyk španělský. 
Číst více

24. Bc. František Gábor

Po ukončení studia na vojenské střední škole působil František Gábor po řadu let v armádě ČSR a ČR. Na počátku 90. let se účastnil operací spojeneckých vojsk v Saudské Arábii, Kuvajtu a Iráku Pouštní štít a Pouštní bouře. Mimo jiné byl oceněn bitevním řádem krále Saúdské Arábie, Záslužným křížem Ministra obrany ČR.
Číst více

25. Mgr. Michal Feigler

Evropa má být výjimečnou, nikoli plnou výjimek. Hospodářský a ekonomický růst, stejně jako pracovní místa, si není třeba kupovat na dluh, stačí přestat brát těm, kdo je vytváří.
Číst více

26. Mgr. Simeon Popov

38 let, právník, rozhodce, TOP 09
Číst více

27. PhDr. Mgr. Zdeněk Šigut, Ph.D., MPH

Dlouhodobě se zabývá problematikou řízení lidských zdrojů, firemní a politickou kulturou, marketingem a strategických řízením ve vzdělávání dospělých, zdravotnickým právem a marketingovou komunikací, působí jako mediátor, se specializací na problematiku zdravotnictví, věnuje se občanskému právu v kontextu práva EU.
Číst více

28. Ing. Josef Kalousek

Josef Kalousek má organizační schopnosti, je zvyklý na vedení lidí, práce s lidskými zdroji, zvyklý hovořit před publikem na veřejnosti, rád se stále v něčem vzdělává a zdokonaluje, má analytické a koncepční myšlení.
Číst více
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram EPP

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme