× Pohněme s tím. Společně!

Mgr. Jan Farský - lídr v Libereckém kraji

Jan Farský se narodil 11. července 1979. S dvěma staršími bratry vyrůstal v okrajové části města Semily zvané Nouzov. Po gymnáziu v Semilech, které dokončil v roce 1997, nastoupil na Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Absolvoval v roce 2002. V rámci studií hlavně cestoval, na což si vydělával jako lektor angličtiny v Praze.

První pracovní zkušenost prodělal Jan Farský na Městském úřadě Semily v pozici právníka. Po více než roce přešel do advokátní kanceláře, z které po roce odešel na místo poradce místopředsedy vlády pro ekonomiku Martina Jahna. Po roce a půl s Martinem Jahnem odešel do Škody Auto.

V komunálních volbách v roce 2006 vyhrál Jan Farský s uskupením Volba pro Semily místní volby a jako lídr nejsilnější strany se stal starostou, kterým je doposud.

Od roku 1990 se věnuje skautingu, který jeho život vedle rodiny formoval asi nejvíce. Od poloviny devadesátých let létá na padáku. Život si nedovede představit bez cestování (Kanada, USA a částečně Mexiko, jezero Bajkal, Evropa). K jeho dalším zálibám patří čtení, vycházky do přírody, jízda na kole a lyžování.

Rozhovory a komentáře

Podpořte Registr smluv, vyzval Farský všechny nové poslance

7. 11. 2013
Návrh zákona o Registru smluv přináší skutečnou transparentnost do veřejné správy. Ve sněmovně byl, jenže se kvůli jejímu rozpuštění nestihl projednat ve všech třech čteních. Protože se k jeho podpoře mnoho poslanců zavázalo v rámci iniciativy Rekonstrukce státu, Jan Farský doufá, že cesta novou sněmovnou bude rychlejší.
Číst více

Farský: Na radnici skončím

31. 10. 2013
Semilský starosta Jan Farský v nové sněmovně chce prosadit zákon o registru smluv a zjednodušit lidem život rušením zbytečných papírů na úřadech.
Číst více

Poděkování za podporu v Turnově

28. 10. 2013
Velmi nás potěšila podpora v Turnově, kde jsme s více než 22 % vyhráli. Tato podpora je pro nás zavazující. 
Číst více

Farský: Vládu bude nejspíš sestavovat Hašek s ANO. Přeju mu to

25. 10. 2013
Jan Farský se pak ve Sněmovně stal jedním z nejaktivnějších poslanců: vzal si za své zákony, které mířily ke zmírnění korupčních možností v zemi. Nechuť k registru smluv se projevila zdržováním, říká Jan Farský.
Číst více

Farský: Místo nových zákonů rušit ty zbytečné

17. 10. 2013
Je mu něco přes třicet a podle anket patří k nejoblíbenějším politikům v kraji. Nepatří přitom k těm, kteří se v Parlamentu „vyučili“. Má za sebou práci na úrovni komunální politiky. Co ho k politice přivedlo a co v ní chce dokázat? A dovede si život bez ní představit? 
Číst více

Podpora PhDr. Jana Šolce

16. 10. 2013
PhDr. Jan Šolc - vysokoškolský učitel, v 90. letech pracovník Kanceláře prezidenta republiky Václava Havla, spoluzakladatel Etického fóra České republiky - podporuje v předčasných volbách naše kandidáty. "Obávám se, že by povolební levicová koalice mohla tentokrát získat i ústavní většinu a dělat, co se jí zlíbí, mimo jiné nás postrčit i blíž k Moskvě (tentokrát by měla větší sílu než tanky, ropa a zemní plyn). Jedna kamarádka mi napsala: "Nestraš!" Straším, dokud to má smysl," sděluje Jan Šolc.
Číst více

Farský: Na Slovensku si už dávají velký pozor, aby zakázky zveřejněny byly. Jinak jim hrozí postihy

12. 10. 2013
Jako starosta Semil stál u zrodu zprůhledňování veřejných zakázek. Snaha vnést jasná a poctivá pravidla do rozdělování našich daní mu vynesla přízeň voličů, kteří ho z posledního místa kandidátky vykroužkovali do Poslanecké sněmovny. Teď tam za TOP 09 míří znovu. „Mám tam nedokončenou práci," říká čtyřiatřicetiletý starosta Semil Jan Farský v odpovědi na jednu z otázek, které mu včera v on-linovém rozhovoru pokládali čtenáři Deníku. 
Číst více

TOP 09: Nejsme jenom kníže

8. 10. 2013
Karel Schwarzenberg není všechno, co můžeme nabídnout. Máme spoustu osobností, které za sebou mají skvělé výsledky. A do voleb je ukážeme. I tak lze číst další část kampaně, kterou dnes spouští TOP 09.
Číst více

TOP 09: Majetková přiznání pro politiky, ústavní činitele a úředníky

8. 10. 2013
TOP 09 odmítá zavedení majetkových přiznání pro všechny lidi od určité výše majetku tak, jak je v rámci předvolební kampaně navrhuje levice. 
Číst více

TOP 09 mění kampaň. Chce veřejné smlouvy obcí, státu i jejich firem

8. 10. 2013
"Nezachrání nás žádný nový protikorupční úřad, žádná nová strategie, ale konkrétní kroky," tvrdí Petr Gazdík.
Číst více
1 2 3   > Články 1 - 10 z 21

Mise: Farský a Horáček

Kontakt

Email: jan.farsky@stanez.cz

Osobní stránky: www.janfarsky.cz

Volební stránky kraje: liberecky-kraj

Můžete potkat...

TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme