× Pojďte do toho s námi.

Lídři do voleb do Poslanecké sněmovny 2013

/krajske-volby/mapa-regiony-praha.png /krajske-volby/mapa-regiony-jihomoravsky.png /krajske-volby/mapa-regiony-zlinsky.png /krajske-volby/mapa-regiony-moravskoslezsky.png /krajske-volby/mapa-regiony-olomoucky.png /krajske-volby/mapa-regiony-jihocesky.png /krajske-volby/mapa-regiony-vysocina.png /krajske-volby/mapa-regiony-pardubicky.png /krajske-volby/mapa-regiony-stredocesky.png /krajske-volby/mapa-regiony-kralovehradecky.png /krajske-volby/mapa-regiony-liberecky.png /krajske-volby/mapa-regiony-plzensky.png /krajske-volby/mapa-regiony-ustecky.png /krajske-volby/mapa-regiony-karlovarsky.png

Karel Schwarzenberg - lídr v Praze

Narodil se 10. prosince 1937 v Praze - Bubenči jako nejstarší syn Karla Schwarzenberga a jeho manželky Antonie. V prosinci 1948 museli opustit republiku a uchýlit se do zahraničí. Ve Vídni a Štýrském Hradci studoval práva a v Mnichově lesnictví.
Číst více

Ing. Miroslav Kalousek - lídr ve Středočeském kraji

Narodil se 17. prosince 1960 v Táboře. Vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze a poté pracoval v Praze ve výrobním podniku jako vedoucí investičního útvaru.
Číst více

Mgr. Zdeněk Bezecný, Ph.D. - lídr v Jihočeském kraji

Zdeněk Bezecný se narodil se 1. prosince 1971 v Českých Budějovicích, kde stále žije. Vystudoval magisterský obor dějepis - český jazyk na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a doktorský obor české dějiny na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Je autorem a spoluautorem dvou knih a desítek vědeckých statí publikovaných doma i v zahraničí. Zabývá se především dějinami šlechty v moderní době. 
Číst více

PhDr. Marek Ženíšek, Ph.D. - lídr v Plzeňském kraji

Narodil se 26. listopadu 1978 v Plzni. Absolvoval Západočeskou univerzitu v Plzni fakultu humanitních studií a Univerzitu Karlovu v Praze fakultu sociálních věd. V roce 2006 obdržel doktorský titul z oboru politologie na Západočeské univerzitě v Plzni.
Číst více

Roman Maleček - lídr v Karlovarském kraji

Narodil se 28. ledna 1966 v Kraslicích, studoval střední ekonomickou školu v Karlových Varech. V letech 2003 – 2004 studoval na UK, fakultu Tělesné výchovy a sportu, studium trenérství. Od roku 1988 je trenérem basketbalu BK Lokomotiva Karlovy Vary. V roce 1993 se stal společníkem a spolumajitelem fa. KASTOS spol. s.r.o. Od roku 1997 jedná jako manažer a člen VV BK Lokomotiva Karlovy Vary. Od roku 2010 je jednatel společnosti KV Aréna s.r.o.
Číst více

Ing. Michal Kučera - lídr v Ústeckém kraji

Michal Kučera se narodil 4. 10. 1968, žije v Lounech. Je absolventem gymnázia a Hornicko-geologické fakulty Vysoké školy báňské v Ostravě. Ve svém profesním životě se zabývá rozvojem obchodních aktivit strojírenských a elektrotechnických společností na tuzemských a zahraničních trzích (zejména ve střední a východní Evropě). Současně se podílí na celkovém rozvoji a oživení řízených společností, na zvýšení jejich konkurenceschopnosti a atraktivity.
Číst více

Mgr. Jan Farský - lídr v Libereckém kraji

Jan Farský se narodil 11. července 1979. S dvěma staršími bratry vyrůstal v okrajové části města Semily zvané Nouzov. Po gymnáziu v Semilech, které dokončil v roce 1997, nastoupil na Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Absolvoval v roce 2002. V rámci studií hlavně cestoval, na což si vydělával jako lektor angličtiny v Praze.
Číst více

doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. - lídr v Královéhradeckém kraji

Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. se narodil 11. února 1948 v Hradci Králové, kde absolvoval Lékařskou fakultu UK. Pracoval dvacet let v Hradci Králové i v zahraničí jako lékař a učitel v oboru rentgenologie. V 70. letech se podílel na zavádění počítačové tomografie a ultrazvukového zobrazení v oblasti kardiologie a břišní diagnostiky.
Číst více

Jaroslav Zedník - lídr v Pardubickém kraji

Jaroslav Zedník se narodil v Žamberku. Absolvoval SOUS v Ústí nad Orlicí, obor strojní zámečník a posléze nastoupil na Střední textilní školu v Ústí nad Orlicí, kde v roce 1983 odmaturoval. Po základní vojenské službě ve VTJ Kutná Hora a Dukla Praha nastoupil v roce 1985 do textilního závodu Perla v České Třebové, kde pracoval postupně ve funkci seřizovače válů, mistra soukárny a posléze jako vrchní mistr přípravny. 
Číst více

Ing. Karel Tureček - lídr na Vysočině

Karel Tureček se narodil 1. února 1971. Vystudoval střední zemědělskou školu v Táboře a následovala agronomická fakulta Vysoké školy zemědělské v Brně. Svá profesní léta vždy prožíval na pomezí politiky a zemědělství. Byl poradcem a náměstkem různých ministrů. Ve funkci náměstka ministra zemědělství působil zejména v oblasti vodního hospodářství, zemědělských komodit, potravin, nebo zemědělské vědy a výzkumu. 
Číst více

prof. MUDr. Rom Kostřica, CSc. - lídr v Jihomoravském kraji

Narodil se 13. března 1949 v Brně. Studoval Gymnázium Matyáše Lercha v Brně, kde v roce 1967 složil maturitní zkoušku. Poté vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde promoval v roce 1973. V roce 1973 začal působit na ORL klinice FN Brno jako sekundární lékař. Nadále zde od roku 1982 působil jako odborný asistent a až do roku 1993, kdy se stal přednostou ORL oddělení této nemocnice. Od roku 1997 doposud pracuje jako přednosta ORL kliniky FN u sv. Anny v Brně.
Číst více

MUDr. Jitka Chalánková - lídryně v Olomouckém kraji

Narodila se 23. 3. 1957 v Bruntále v rodině lékaře a dětství prožila v Náměšti na Hané. Absolvovala Gymnázium v Olomouci – Hejčíně, v roce 1982 promovala na Lékařské fakultě Univerzity Palackého – obor všeobecné lékařství. Jitka Chalánková pracovala jako dětská lékařka v Prostějově. Je společnicí s.r.o. ProMedica, provozovatele nestátního zdravotnického zařízení – diagnostika a odborné ambulance.
Číst více

Pavol Lukša - lídr v Moravskoslezském kraji

Pavol Lukša se narodil 15. srpna 1962 v Turzovce, okres Čadca, dnešní Slovensko. V listopadu 1962 se rodina přestěhovala do obce Čeladná, kde žije dodnes. Narodil se ve smíšeném manželství, maminka je Slovenka, otec pochází z Valašska.
Číst více

Mgr. Petr Gazdík - lídr ve Zlínském kraji

Narodil se 26. 6. 1974 v Uherském Hradišti. V roce 1992 ukončil maturitní zkouškou Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě. V roce 1996 dokončil studium na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně , obor učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis).
Číst více

Rychlý přehled lídrů

Kraj Jméno
Praha Karel Schwarzenberg
Středočeský Miroslav Kalousek
Jihočeský Zdeněk Bezecný
Plzeňský Marek Ženíšek
Karlovarský Roman Maleček
Ústecký Michal Kučera
Liberecký Jan Farský
Královéhradecký Leoš Heger
Pardubický Jaroslav Zedník
Vysočina Karel Tureček
Jihomoravský Rom Kostřica
Olomoucký Jitka Chalánková
Moravskoslezský Pavol Lukša
Zlínský Petr Gazdík
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram EPP

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme