Kandidáti na senátory ve volbách 2012

Petr Zahradníček

Petr Zahradníček

Kandidát do Senátu za obvod č. 2 - Sokolov

Absolvent Pedagogické fakulty v Plzni, profesí novinář (působil jako šéfredaktor Karlovarského deníku a regionálních firemních periodik, např. Zpravodaj SUAS, LiaporNews) a hudebník (pod uměleckým pseudonymem Petr Gardner je lídrem hudební kapely Pestalozzi a vydává také sólová alba).

Celý článek
Josef Mašek

Josef Mašek

Kandidát do Senátu za obvod č. 5 - Chomutov

Josef Mašek se narodil v roce 1952 v Sušici, kde navštěvoval gymnázium a maturoval v roce 1972. V roce 1972 byl přijat na Lékařskou fakultu UK v Plzni a promoval v roce 1978.

Celý článek
Jaroslav Lobkowicz

Jaroslav Lobkowicz

Kandidát do Senátu za obvod č. 8 - Rokycany

Narodil se 16. 8.1942 v Plzni jako nejstarší z 5 dětí, maturoval v Plzni v roce 1959. Z kádrových důvodů nemohl Jaroslav Lobkowicz studovat vysokou školu, vyučil se tedy televizním opravářem. Po dvou letech na vojně pracoval v Televizní službě v Plzni. Od roku 1968 žil v Mnichově. Vystudoval elektrotechniku na Technische Universität v Mnichově, studium ukončil v roce 1972. Pracoval u firmy Siemens.

Celý článek
Michal Janek

Michal Janek

Kandidát do Senátu za obvod č. 11 - Domažlice

Narodil se 21. 12. 1948 v Nitře. Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Od r. 1975 do r. 1984 pracoval na očním oddělení NsP Příbram. V r. 1983 získal kvalifikační atestaci II. stupně v oboru oftalmologie po půlroční stáži na II. oční klinice v Praze.

Celý článek
Jiří Šesták

Jiří Šesták

Kandidát do Senátu za obvod č. 14 - České Budějovice

Jiří Šesták se narodil v roce 1956 v Českých Budějovicích. Roku 1972 ukončil základní vzdělání a poté studoval na Střední zemědělské škole v Českých Budějovicích. Následně studoval herectví v Praze na DAMU.

Celý článek
Jaroslav Vondráček

Jaroslav Vondráček

Kandidát do Senátu za obvod č. 17 - Praha 12

Narodil se 12. října 1953 v Lučenci na Slovensku. V letech 1973 - 1978 studoval na Právnické fakultě Karlovy Univerzity a v roce 1979 odešel do Švýcarska. Zde studoval na Právnické fakultě Univerzity Bern.

Celý článek
Ladislav Kunert

Ladislav Kunert

Kandidát do Senátu za obvod č. 20 - Praha 4

Ladislav Kunert se narodil 29. 12. 1958 v Lanškrouně a studoval na gymnáziu a SPŠ dopravní. V roce 2010 se stal uvolněným zastupitelem pro Prahu 4 za stranu TOP 09.

Celý článek
Viliam Buchert

Viliam Buchert

Kandidát do Senátu za obvod č. 23 - Praha 8

Viliam Buchert se narodil 25. dubna 1960 v Banské Bystrici. Po roce 1989 pracoval až do roku 2010 v deníku Mladá fronta DNES. Nejdříve jako redaktor zahraničního oddělení (1989-2000), posléze jako vedoucí Magazínu Dnes (1997 – 19998). Od roku 2000 byl zástupcem šéfredaktora. Po odchodu z Mf DNES byl až do ohlášení své kandidatury do Senátu zástupcem šéfredaktora časopisu Reflex.

Celý článek
Zdeněk Zavřel

Zdeněk Zavřel

Kandidát do Senátu za obvod č. 26 - Praha 2

Zdeněk Zavřel se narodil v Praze ke konci II. světové války a vyrůstal v Bubenči (Praha 6). Vystudoval Fakultu stavební ČVUT se zaměřením na architekturu a urbanismus a Fakuteit Bouwkunde TU Delft. Pracoval v kanceláři SIAL v Liberci ve skupině mladých architektů „školka", kde byl mj. jedním z autorů „Nové české boudy na Sněžce" (1975).

Celý článek
Stanislav Berkovec

Stanislav Berkovec

Kandidát do Senátu za obvod č. 29 - Litoměřice

Narozen 31. 5. 1956 ve Slaném. Vyučen jako knihtiskař, studoval Střední průmyslovou školu grafickou v Helichově ulici v Praze, poté Fakultu žurnalistiky University Karlovy (obor reklama a propagace).

Celý článek
Soňa Paukrtová

Soňa Paukrtová

Kandidátka do Senátu za obvod č. 35 - Jablonec nad Nisou

Soňa Paukrtová se narodila 14. 2. 1950 v Praze a zde prožila dětství i mládí. V roce 1975 se provdala ze Jaromíra Paukrta a přestěhovala se do Jablonce nad Nisou. Má tři děti.

Celý článek
Karel Stanner

Karel Stanner

Kandidát do Senátu za obvod č. 38 - Mladá Boleslav

Karel Stanner se narodil v Liberci 1949, v dělnické rodině, jako druhorozený syn. V roce 1974 se přestěhoval za fotbalem, prací i bydlením do Turnova. Osmnáct let  pracoval ve svém oboru v nástrojárně Šroubárny Turnov a fotbal hrál za turnovské mužstvo. V roce 1990 začal trénovat muže v Turnově  a v roce 1992 poprvé nastoupil jako profesionální  trenér do  prvoligového klubu SKP Hradec Králové.

Celý článek
Luděk Jeništa

Luděk Jeništa

Kandidát do Senátu za obvod č. 41 - Benešov

Luděk Jeništa se narodil v roce 1961 ve Vlašimi. Vystudoval Pedagogickou fakultu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí n./Labem - obor učitelství I. stupeň, spec. těl. výchova. V roce 2010 se stal poslancem Parlamentu ČR za Středočeský kraj.

Celý článek
Zdeněk Juračka

Zdeněk Juračka

Kandidát do Senátu za obvod č. 44 - Chrudim

Zdeněk Juračka pracuje pro spotřební družstva od roku 1969, kdy nastoupil do Jednoty SD Praha – západ. Absolvoval večerní studium na učilišti SČMSD v Klánovicích, kde získal výuční list pro obor kuchař – číšník.

Celý článek
Bedřich Moldan

Bedřich Moldan

Kandidát do Senátu za obvod č. 47 - Náchod

Bedřich Moldan se narodil 15. srpna 1935 v Praze. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu a od začátku sedmdesátých let se zabývám životním prostředím jak odborně – dnes profesorem Univerzity Karlovy – tak při práci na jeho zlepšení: jako ministr životního prostředí bezprostředně po listopadu.

Celý článek
Hana Štěpánová

Hana Štěpánová

Kandidátka do Senátu za obvod č. 50 - Svitavy

Narodila jsem se v Litomyšli a celý život bydlím v této lokalitě ve vesnici Morašice. Mám náš kraj hodně ráda a jsem velký lokální patriot. Samozřejmě také cestuji, jak mi to čas dovolí, a porovnávám život zde a jinde, ale nakonec mi vyjde stále stejná odpověď.

Celý článek
Luděk Mikulecký

Luděk Mikulecký

Kandidát do Senátu za obvod č. 56 - Břeclav

Luděk Mikulecký se narodil 9. 12. 1964 v Hustopečích u Brna, kde také vystudoval základní školu a gymnázium. V Žillině poté studoval na vysoké škole.

Celý článek
Karel Rais

Karel Rais

Kandidát do Senátu za obvod č. 59 - Brno-město

Prof. Ing. Karel Rais, CSc., MBA, dr.h.c., se narodil 14. října 1949 v Brně. Je současným (od 1. února 2006) rektorem Vysokého učení technického v Brně.

Celý článek
Aleš Nevrla

Aleš Nevrla

Kandidát do Senátu za obvod č. 62 - Prostějov

Aleš Nevrla se narodil v roce 1955 v lékařské rodině. Otec byl primářem gynekologicko-porodnického oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci. Od narození až dosud žije v Prostějově.

Celý článek
Jana Němečková

Jana Němečková

Kandidátka do Senátu za obvod č. 65 - Šumperk

Jana Němečková se narodila 8. července 1962 v obci Libina. Vystudovala Vysoké učení technické v Brně. Na stavební fakultě úspěšně absolvovala obor konstrukce a dopravní stavby.

Celý článek
Tomáš Papuga

Tomáš Papuga

Kandidát do Senátu za obvod č. 68 - Opava

Tomáš Papuga se narodil 15.12. 1966 v Ostravě. Po ukončení  základní školy nastoupil na gymnázium na ulici Dr. Šmerala, nyní Matiční v Ostravě, které absolvoval v roce 1985. Po roční přestávce, zasvěcené práci ve zdravotnictví, začal studovat LF UP Olomouc, absolvoval v roce 1993.

Celý článek
Jana Juřenčáková

Jana Juřenčáková

Kandidátka do Senátu za obvod č. 80 - Zlín

Jana Juřenčáková se narodila 29. 10. 1962 ve Slavičíně. Vystudovala Střední zemědělskou technickou školu, obor ekonomika zemědělství. V březnu 1981 se vdala. Od září 1987 začala studovat na fakultě výrobně ekonomické obor Ekonomika práce, v dubnu 1992 vykonala závěrečnou státní zkoušku na VŠE Praha a úspěšně ukončila vysokoškolské studium.

Celý článek
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme