Volby 2010 do zastupitelstev obcí

pátek 15. a sobota 16. října

Jak hlasovat ve volbách do zastupitelstva

Podzimní komunální volby rozhodnou o tom, kdo bude spravovat Vaši obec v následujících čtyřech letech. Volič muže vybírat své zastupitele mezi všemi kandidátkami. Jak je to možné? Každý volič obdrží jen jediný volební lístek, na kterém však budou uvedeny všechny kandidující volební strany. Muže pak volit buď jednotlivou stranu, a nebo si vybrat jednotlivé kandidáty z libovolných kandidujících stran. Pro každou obec je maximální počet hlasů/křížků jiný, odpovídá počtu zastupitelů obce.

Chci hlasovat pro volební stranu

Rozhodnete-li se hlasovat pro určitou stranu, označíte u jejího názvu křížek. Chcete-li tedy do zastupitelstva např. poslat kandidátku TOP 09, postačuje označit u této strany křížek do předtištěného rámečku. Ta pak získá automaticky všechny hlasy, které můžete v komunálních volbách ve Vaší obci využít. Volič nemůže hlasovat pro více než jednu volební stranu, tzn. nemůžete zakřížkovat více volebních stran. Takový lístek by pak byl neplatný.

Co však zákon umožňuje, je možnost hlasovat jak pro stranu, tak pro kandidáty z jiných volebních stran. Můžete tedy označit křížkem TOP 09 a dále si vybrat i kandidáty z jiných volebních stran a u jejich jména provést křížek. Pak vámi zvolená strana nezíská všechny Vaše hlasy, ale z těchto hlasu se jí odečte tolik hlasů, kolik kandidátů z jiných stran jste zakřížkovali.

Nechci hlasovat pro strany, ale pro jednotlivé kandidáty

V takovém případě můžete zakřížkovat kandidáty z libovolných stran, kterým se rozhodnete dát svůj hlas, nesmíte však překročit počet hlasů, které máte ve Vaší obci k dispozici. V této variante si vlastně zvolíte vlastní „ideální“ zastupitelstvo. Nevolíte tak stranu, ale jednotlivé kandidáty. Neplatný je lístek, který by obsahoval víc než maximální povolené množství křížků/hlasů. Proto dejte pozor na dodržení maximálního počtu křížků.

Bližší informace o hlasování v komunálních volbách naleznete na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Vyhledávání kandidátek

Abyste mohli zjistit, zda u Vás TOP 09 kandiduje, připravili jsme vyhledávání kandidátek. Můžete hledat rovnou dle názvu konkrétního území (funguje na příč všemi kategoriemi od obcí, přes města, statutární města a Prahu až po městské části a obvody) nebo nechat si vypsat kandidátky v určitém kraji či okrese.


TOP 09 a hnutí Starostové a Nezávislí mají kandidátky ve více než tisícovce obcí

TOP 09 uzavřela strategické partnerství s hnutím Starostové a Nezávislí, které spočívá ve vzájemné podpoře při volbách do obecních zastupitelstev. Dohromady bude kandidátka TOP 09 nebo hnutí Starostové a Nezávislí ve více než 1150 obcích, což představuje tisíce kandidátů. Hnutí Starostové a Nezávislí bude mít téměř 500 kandidátek a TOP 09 více než 700. Ve spoustě obcí je kandidátka TOP 09 a hnutí Starostové a Nezávislí společná. V několika desítkách obcí bude jak kandidátka TOP 09, tak kandidátka hnutí Starostové a Nezávislí. Všude, kde jsou obě kandidátky, k tomu došlo po vzájemné dohodě. „Ve více než padesáti místech jsme se rozhodli přivést do komunální politiky co nejvíce místních občanů a umožnili kandidaturu jak za hnutí Starostové a Nezávislí, tak za TOP 09. Ostatně volič stejně obdrží jen jeden volební lístek a může si zastupitelstvo složit skutečně napříč politickým spektrem. Bude jen dobře, že se zájem o volby a dění v naší zemi mezi občany zase o trochu zvýší,“ říká předseda hnutí Starostové a Nezávislí Petr Gazdík.

Seznam obcí, kde bude kandidovat TOP 09 nebo hnutí Starostové a Nezávislí naleznete v tomto souboru. Je možné, že ještě dojde k úpravě či aktualizaci tohoto rozsáhlého seznamu.

Články týkající se voleb do zastupitelstev obcí v roce 2010

Praha musí mít jasnou vizi a směr, shodují se Martin Plíšek a Zdeněk Tůma
21. 9. 2010

Praha musí mít jasnou vizi a směr, shodují se Martin Plíšek a Zdeněk Tůma

Praha potřebuje mít jasnou vizi a směr, magistrát musí začít více komunikovat s městskými částmi a také je potřeba nastavit rozumný systém regulovaného parkování a prověřit současné hospodaření úřadů, aby nedocházelo ke zbytečnému plýtvání peněz. Na těchto a mnoha dalších věcech se při svém setkání shodli kandidáti TOP 09 na primátora Prahy Zdeněk Tůma a na starostu Prahy 4 Martin Plíšek.

Celý článek
TOP 09 - Berouňáci to maj v hlavě srovnaný
21. 9. 2010

TOP 09 - Berouňáci to maj v hlavě srovnaný

video

Kandidáti do berounského zastupitelstva za TOP 09 natočili krátký předvolební spot, ve kterém se snaží s trochou nadsázky představit Berouňákům svoji kandidátku.

Celý článek
Aleš Jakubec (TOP 09): Zasadím se o zdravější, bezpečnější a zelenější Olomouc
20. 9. 2010 | 15:00

Aleš Jakubec (TOP 09): Zasadím se o zdravější, bezpečnější a zelenější Olomouc

Kandidát č. 1 za volební obvod 1 odpovídal na otázky internetového olomouckého portálu www.spqo.cz

komunální volby 2010 Olomouc, volební obvod číslo 1, 1. na kandidátce TOP 09 34 let, vysokoškolský pedagog

Celý článek
Tůma: Chci zlevnit SMS jízdenky
20. 9. 2010

Tůma: Chci zlevnit SMS jízdenky

Rozhovor s kandidátem na přažského primátora Zdeňkem Tůmou

Rád bych zvýhodnil platby elektronického typu, to znamená jízdenku přes esemesku. To je výborná věc, ale nyní vyjde dráž než normální lístek.

Celý článek
Kontaktní kampaň na Vítězném náměstí 20.9.2010
20. 9. 2010

Kontaktní kampaň na Vítězném náměstí 20.9.2010

Dnes jste nás mohli vidět na Kulaťáku. Voliče zajímal především program s kterým jdeme do voleb; mnohokrát jsme dnes slyšeli, že je třeba udělat konečně  pořádek, odstranit šlendrián, dát věcem řád a být odpovědnými. Kdo promeškal, či nás minul, nemusí zoufat. V příštích dnech budeme vidět u stanic metra v našem obvodě. Těšíme se na Vaši návštěvu u našeho stánku.

Celý článek
Představujeme ekonomickou část programu TOP 09 Praha 4 pro komunální volby
20. 9. 2010

Představujeme ekonomickou část programu TOP 09 Praha 4 pro komunální volby

Prioritou pro nadcházející období je sestavit vyrovnaný rozpočet městské části Praha 4 (dále jen „MČ Praha 4“), a to bez finančních prostředků získaných z privatizace.

Celý článek
Musíme zlepšit informovanost našich občanů
20. 9. 2010

Musíme zlepšit informovanost našich občanů

Zhruba za měsíc nás, voliče, čekají komunální volby. Budeme na následující čtyřleté období volit své zastupitele do pražských městských částí. Zajisté každý, kdo půjde k volebním urnám, již přemýšlí o tom, komu svůj hlas dá.

Celý článek
Pár podzimních slov ...
20. 9. 2010

Pár podzimních slov ...

Pomalu nastává čas podzimu. Sluneční paprsky již nemají takovou sílu, dny se krátí. Příroda se postupně začíná chystat na období spánku. České a československé dějiny však v měsících září a říjnu rozhodně nespaly. Právě v tomto období si připomínáme několik významných událostí.

Celý článek
Praha 4 – TOP vzdělání
20. 9. 2010

Praha 4 – TOP vzdělání

Jak už z billboardů možná víte, chceme, aby Praha 4 byla TOP adresa hlavního města. Jednoduše řečeno si přejeme, aby Praha 4 byla místem, kde se Pražanům dobře bydlí, sportuje, odpočívá, vzdělává,  pracuje a živnostníkům podniká. Mezi moje priority patří školství, mimoškolní aktivity pro děti a mládež, kultura, bezbarierová a zelená Praha 4.

Celý článek
Bruslení s TOPkou v Třebíči
20. 9. 2010

Bruslení s TOPkou v Třebíči

Úspěšnou akci z jara jsme na zimním stadiónu v Třebíči zopakovali

Svoji schopnost „bruslit v týmu doprava“ ukázala i řada kandidátů TOP 09 pro říjnové komunální volby, v čele se svým lídrem – RNDr. Pavlem Svobodou, který celou akci moderoval.

Celý článek
1 2 ... 30 31 32 33 34 35 ... 40 ... 46 47
Články 321 - 330 z 466
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme