Seifert: Romský asistent pomůže s prevencí

31. 8. 2016

Tým asistentů prevence kriminality Městské policie v Holešově od začátku srpna doplnila nová posila. Čtvrtým členem skupiny totiž bude osmadvacetile­tý Rom.

Městská policie v Holešově ve spolupráci s úřadem práce zaměstnala asistenta z této menšiny zcela poprvé. Hlavním důvodem jeho přijetí je snaha o lepší spolupráci právě s romskou komunitou v několika lokalitách města.

Pracovník by měl zajistit bezproblémovou komunikaci především s Romy, působit výchovně a pomáhat jim. Měl by dokázat vyhodnotit bezpečnostní rizika a znát dobře místní podmínky a specifika této sociální skupiny. Náplní práce nového asistenta bude mimo jiné obchůzka rizikových oblastí, dohled v okolí nákupních středisek, prevence v oblasti problematiky drobných krádeží a také doprovod dětí z romských lokalit do škol a mateřinek.

„Zaměstnání uvedeného pracovníka nezatíží rozpočet města a jeho činnost je zcela finančně hrazena v rámci veřejně prospěšných prací, tedy úřadem práce. Řídit jej budou pracovníci města, a to městská policie a pracovníci odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Smyslem skutečně je především zamezit konfliktům, které v některých částech města stále ještě vznikají, a dohlédnout na docházku dětí do školy a mateřských škol i jejich bezpečnost v ulici Bořenovská," uvedl starosta města Rudolf Seifert (TOP 09).

Během srpna projde nový asistent zácvikem a několika školeními, aby se například orientoval v kompetencích orgánů státní správy a samosprávy.

ŠTÍTKY

Volby:
2016 zastupitelstva krajů - Zlínský - 3. Rudolf Seifert

Zlín jede! Půjčte si zdarma kolo od TOP 09. Stačí kliknout a jet

Půjčte si kolo zdarma

Padesátka statečných je připravena hájit vaše zájmy. Podívejte se na kandidátní listinu TOP 09 pro krajské volby ve Zlínském kraji.

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 ZLÍNSKÝ KRAJ

budova 32
J. A. Bati 5648
760 01 Zlín

info@zln.top09.cz
telefon: +420 602513482

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Petr Zaoral

Petr.Zaoral@top09.cz

telefon: +420 602513482

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Politika bez silných politických stran vede k oligarchům a totalitě.
Děkujeme