Havlíčkobrodské náměstí žilo

27. 9. 2023
V sobotu 16. září 2023 se uskutečnil 11. Ročník Havlíčkobrodského půlmaratonu. Největší novinkou bylo přesunutí startu i cíle na historické Havlíčkovo náměstí a využití Staré radnice jako zázemí závodu. Závod byl opět i přeborem Kraje Vysočina v půlmaratonu a zpestřením byl štafetový závod školních tříd, dále to byl i pohárový závod ČR pro UNITOP (Sportovní kluby policie ČR). Úžasné bylo i propojení kultury a sportu (během celého dne dny byly v rámci Dnů Evropského dědictví otevřeny pro závodníky i doprovod zdarma památky v Havlíčkově Brodě).
Přesně v devět hodin seřadil ředitel závodu Jiří Brychta na startu závodníky. Diana Mezulianiková pak odstartovala 12 dětských kategorií. Startovalo v nich 160 dětí na tratích od 60 do 900 metrů. Poté se role startéra ujal místostarosta Havlíčkova Brodu Libor Honzárek a v 11:00 vypustil na trať 147 běžců hlavního závodu HB Půlmaratonu, deset minut po nich pak vypukl závod štafet, kterých se zúčastnilo 176 sportovců ve 44 štafetách a za dalších pět minut začala i bitva mezi 85 borci na Lidovém běhu.
Celkem se všech závodů zúčastnilo 568 závodníků (160 dětí a 408 dospělých – půlmarton, štafety a lidový běh) a společně s jejich doprovodem se na Havlíčkobrodském náměstí pohybovalo více než 1500 osob.
"Letos se Dny evropského dědictví v Havlíčkově Brodě připomínaly až v sobotu 16. září. Celosvětově vyhlášeným tématem EHD pro rok 2023 bylo "Život v památkách". Asi nešlo o moc lépe navrhnout živější příklad využití památkového veřejného prostoru než byla organizace havlíčkobrodského půlmaratonu v jeho památkové zóně. Centrem dění se stalo Havlíčkovo náměstí a nutno konstatovat, že vše dopadlo skvěle. Výborná organizace celého sportovního podniku, velké množství přihlášených závodníků, špalíry fandících diváků, nádherné počasí, nebývalý zájem o památky, na náměstí parádní odpolední koncert a všude výborná nálada - to jsou hlavní atributy sobotního celého dne! Pořadatelům závodu, všem vlastníkům otevřených památek i průvodcům velké poděkování," dodal Libor Honzárek (TOP 09), místostarosta Havlíčkova Brodu.
Zdroj: run-magazine.cz

Michael Kubík, krajský manažer TOP 09 Vysočina

Štítky
Osobnosti: Libor Honzárek
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme