Kandidátní listina TOP 09 v Unhošti

Kraj:
Okres:
Obec:
Městská část:
Statusy území:
Kandidátka:

Kandidátka pro volby: 2014 zastupitelstva obcí

Město: Unhošť (Kladno, Středočeský)
Volební strana: TOP 09

Poř. Jméno Věk Povolání Bydliště Polit. přísl.
1. Ing. Iveta Koulová

Ing. Iveta Koulová

47 let

stavební inženýrka

stavební  inženýrka

členka TOP 09

Ač nejsem rodačka z Unhoště, znám toto město od malička, protože jsem vyrůstala v nedalekých Bratronicích. Po kladenském gymnáziu jsem absolvovala Fakultu stavební ČVUT v Praze. Několik let jsem pracovala v projekci VKD (později Energie) Kladno, po mateřské dovolené jsem nastoupila do stavební firmy HASTR v Unhošti.

Město Unhošť jsme si pro svůj život vybrali záměrně, protože se nám líbilo město i jeho okolí. Žijeme zde s manželem a třemi dětmi již 16 let. Děti zde chodily do školky, do školy, navštěvovaly ZUŠ.  Do místní politiky mne vtáhla situace kolem slučování škol. Překvapilo mne, že starosta zastupitele informuje, že nikdo z rodičů není proti a přitom rodiče o tom vůbec nevědí. V tu chvíli jsem si ještě myslela, že bude stačit, když lidé vyjádří svůj názor. Velmi rychle jsem ale zjistila, že názor občanů vedení města vůbec nezajímá a aktivita lidí s odlišným názorem radnici naopak obtěžuje. Obyvatele města považuji za aktivní tvůrce svého okolí a domnívám se, že bychom měli být za jejich názory vděční. Nechci, aby naše děti opět vyrůstaly v prostředí, kde se budou bát vyjádřit svůj názor.

Čím déle jsem se o místní politiku zajímala, tím více jsem nacházela rozporů a nesrovnalostí. Čtyři roky práce v kontrolním výboru mi zcela jasně potvrdily, že bez důsledné kontroly a zveřejňování informací dochází ke zbytečným finančním výdajům, které mohly být ve městě využity na jiných místech. Proto jsme se celé minulé volební období snažili tuto situaci zlepšit, i když z pozice opozičních zastupitelů jsme toto mohli činit jen systematickou kontrolou.

Ze své více než 20tileté praxe projektanta vím, že kvalitní projekty vzniknou jen díky široké diskuzi všech zúčastněných, kdy je hledáno optimální řešení z hlediska budoucího užívání, financování, vlivu na okolní prostředí i na život lidí v okolí. Myslím, že obdobný princip by měl být standardním postupem i v místní politice.

47 stavební inženýrka Unhošť TOP 09
2. MUDr. Martin Preiss

MUDr. Martin Preiss

62 let

dětský lékař

lékař

bez politické příslušnosti

Pocházím z Prahy, obyvatelem Unhoště jsem se stal v roce 1997. O unhošťské malé pacienty se starám od podzimu 1982 , kdy  jsem nastoupil na tehdy nově otevřené dětské středisko.

Jsem ženatý, mám celkem 4 děti. Jsem spíše pravicově smýšlející volič, nebyl jsem nikdy členem žádné polické strany.Od roku 1998 jsem nepřetržitě v zastupitelstvu města a letos kandiduji již popáté. Mohu nabídnout zkušenosti z práce v zastupitelstvu a rád bych

se i nadále podílel na rozvoji našeho města. Přál bych si větší transparentnost ve vedení města.

62 dětský lékař Unhošť bezpp
3. doc. Ing. Karel Kopp, CSc.

doc. Ing. Karel Kopp, CSc.

66 let

vysokoškolský učitel, ekonomický poradce, důchodce

vysokoškolský učitel, ekonomický poradce, důchodce

bez politické příslušnosti

Jsem „náplava“ z Prahy a v našem městě bydlím od roku 2002. Devatenáct let jsem přednášel na výrobně ekonomické fakultě VŠE v Praze v rámci studijního oboru podniková ekonomika. Po roce 1989 jsem krátce působil na Úřadu vlády ČSFR. Poté jsem pracoval jako ekonomicko-organizační poradce pro řadu tuzemských i zahraničních firem. Současně jsem zastupoval několik investičních společností jako člen statutárních orgánů akciových společností, které měly tyto investiční společnosti ve svém portfoliu.  Stát v roli majoritního akcionáře Komerční banky a.s. jsem zastupoval ve funkci předsedy dozorčí rady v letech 1998 až 2001. V současné době působím pouze ve statutárních orgánech společností finanční skupiny Citfin group.

Společně se zesnulým JUDr. Karasem jsem založil občanské sdružení Zdravá Unhošť. Jako člen zastupitelstva usiluji především o transparentní a efektivní vynakládání veřejných prostředků. Má angažovanost v komunální politice vychází z přesvědčení, že bez aktivního zájmu občanů o dění v jejich obci je zastupitelská demokracie pouze prázdnou formou bez reálného obsahu.

66 vysokoškolský učitel, ekonomický poradce, důchodce Unhošť bezpp
4. MUDr. Petr Urban

MUDr. Petr Urban

48 let

lékař

V Unhošti žiji od svého narození. Chodil jsem zde do základní školy, poté jsem vystudoval gymnázium v Novém Strašecí a lékařskou fakultu v Hradci Králové. Nyní pracuji jako chirurg v nemocnici ve Slaném.

Práce v zastupitelstvu je rodinnou tradicí. V zastupitelstvu dříve pracoval můj otec i mladší bratr. Já kandiduji do zastupitelstva města potřetí. V minulém volebním období jsem byl zvolen zastupitelem a prosadil jsem zvyšování zdravotního vzdělání pro městskou policii. Podporuji aktivní občanská sdružení, která zlepšují životní prostředí v Unhošti.  V zastupitelstvu budu pracovat pro to, aby Unhošť byla čistá a upravená s velkým množstvím zeleně a byla místem pro dobré bydlení a atraktivním turistickým cílem.

48 lékař Unhošť bezpp
5. Ing. Pavel Fanta

Ing. Pavel Fanta

72 let

programátor, důchodce

programátor

člen TOP 09

Pocházím z rodiny, která v Unhošti žije již mnoho generací a tak se dá říci, že jsem starousedlík. Někteří z mých předků byli v minulých stoletích v Unhošti purkmistry i starosty. Vystudoval jsem ČVUT fakultu elektrotechnickou, stále ještě pracuji a zabývám se počítačovou technikou a programováním. Jsem ženatý, máme dvě dcery a čtyři vnučky. Všichni bydlíme v Unhošti. V letech 1989 - 2002 jsem se aktivně zapojil do komunální politiky a 12 let zastával funkci místostarosty. V životě i v politice vyznávám konzervativní postoje. Kandiduji znovu proto, abych se pokusil pro Unhošť ještě něco udělat a také proto, abych předal nastávající generaci politiků své zkušenosti. Jsem zakládajícím členem TOP09 v Unhošti. Unhošť je místo, které mám rád.

72 programátor, důchodce Unhošť TOP 09
6. Mgr. Michaela Cichoňová

Mgr. Michaela Cichoňová

38 let

ekolog

ekolog

členka TOP 09

V Unhošti žiji již 14 let se svoji rodinou, dvěma dětmi a manželem, jehož 
rodina má zde kořeny. Narodila jsem se v Praze a zde jsem prožila i své 
dětství a studia. Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu University Karlovy, 
obor ochrana životního prostředí. Nejprve jsem pracovala jako inspektor
na ČIŽPu, nyní již několik let pracuji jako ekolog ve společnosti zabývající
se odpadovým hospodářstvím. Odpad byl, je a bude. Pojďme se společně zasadit o
snížení jeho množství a třídit a maximálně využít jeho složky, jinak nás 
odpadky zavalí. Jsem připravena pomoci v jakékoli oblasti, která se bude 
týkat zlepšení životního prostředí v našem městě.
TŘÍDIT ODPAD SE VYPLATÍ!

38 ekolog Unhošť TOP 09
7. Petr Jungman

Petr Jungman

38 let

technik dokumentace sítí

technik dokumentace sítí

bez politické příslušnosti

V Unhošti - Nouzově žiji od narození. Vystudoval jsem SOU elektro v Kladně. Po studiu jsem pracoval v oboru elektro, poté absolvoval základní vojenskou službu a pracoval v STE, nyní působím ve firmě ČEZ. Měli bychom se snažit, aby byl charakter Nouzova zachován i pro příští generace. Pokud nám na tom bude všem záležet, podaří se to.

38 technik dokumentace sítí Unhošť bezpp
8. Ing. Taťjana Reichlová

Ing. Taťjana Reichlová

60 let

daňová poradkyně

daňová poradkyně

členka TOP 09

Jsem absolventka VŠE,  od roku 1993 do současnosti pracuji jako ekonomická a daňová poradkyně. Členka TOP 09, v jiné politické straně jsem nikdy nebyla.

V Unhošti žiji od roku 2000 a postupně  se do Unhoště přistěhovaly i mé dcery s rodinami. 

Mým přáním je, aby unhošťská radnice byla vedena slušnými a kompetentními  lidmi. 

V komunální politice se budu  zasazovat o to, aby peníze z rozpočtu Unhoště byly vynakládány odpovědně, hospodárně a bez zbytečného megalomanství.

60 daňová poradkyně Unhošť TOP 09
9. PhDr. Natálie Švarcová, Ph.D.

PhDr. Natálie Švarcová, Ph.D.

35 let

akademická pracovnice

Akademická pracovnice - proděkanka

Bez politické příslušnosti

Vystudovala jsem ekonomii na Univerzitě Karlově. V současné době učím veřejné finance na Fakultě sociálních věd UK, zároveň zastávám funkci proděkanky pro doktorské studium. V Unhošti bydlím od roku 2008, předtím jsem bydlela v Praze. Unhošť mám ráda. Chtěla bych, aby moje děti mohly v Unhošti zapustit kořeny, aby Unhošť byla místem, kde budou mít kamarády z dětství na celý život a kam se jednou vrátí a budou tu i oni vychovávat své děti. Věřím, že základním předpokladem pro oživení Unhoště je otevřenost a přístupnost vedení města nápadům, námětům, ale i kritice unhošťských občanů. Své úsilí v komunální politice budu směřovat především k podpoře aktivit zaměřených na děti, mateřskou a základní školu.

35 akademická pracovnice Unhošť bezpp
10. Bc. Michal Pečeňa

Bc. Michal Pečeňa

26 let

student, průvodce

student

bez politické příslušnosti

K mému prvnímu skutečně aktivnímu zapojení do veřejného života došlo před pěti lety, když jsem společně s přáteli loboval za výstavbu Kaplického knihovny - či spíše protestoval proti ostudnému způsobu, jakým pražský magistrát s tímto projektem "zametl". V Unhošti žiji už 15 let a pozoruji, že mnohé nedostatky, jimiž práce zastupitelstva trpí, se těm pražským podobají. Nikoliv v rozsahu, ale v principu - nedomyšlená rozhodnutí, zbytečně utracené peníze a především netransparentní rozhodování.

Oproti Praze má však Unhošť jednu velkou výhodu - je mnohem menší, takže občan má daleko větší šanci její neduhy řešit tou nejjednodušší cestou, tj. volbami. Proto jsem se rozhodl v nich kandidovat a proto doufám, že v nich všichni unhošťští občané budou hlasovat.

26 student, průvodce Unhošť bezpp
11. Ing. Pavel Kovalčík

Ing. Pavel Kovalčík

46 let

úředník - compliance

specialista podpory obchodování s komoditami

bez politické příslušnosti

Pocházím z východních Čech. V Unhošti žiji s rodinou od roku 1993. Jsem ženatý a mám dva syny. Vystudoval jsem elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze. Po studiu jsem pracoval na různých pozicích ve finančních institucích. V posledních letech se ve svém zaměstnání zabývám dopady evropské regulace na finanční a firemní sektor, týkající se obchodování s finančními instrumenty. Nejsem a nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany. Ve volném čase se věnuji turistice a tenisu. Mým mottem je „efektivní hospodaření s finančními prostředky města povede k větší spokojenosti občanů“.

46 úředník - compliance Unhošť bezpp
12. Jan Kokeš

Jan Kokeš

26 let

vedoucí prodeje

vedoucí prodeje

člen TOP 09

26 vedoucí prodeje Unhošť TOP 09
13. Petr Bradáč

Petr Bradáč

46 let

živnostník

živnostník

bez politické příslušnosti

46 živnostník Unhošť bezpp
14. Hana Volková

Hana Volková

37 let

krejčová

OSVĆ v oboru krejčovství

bez politické příslušnosti

Vzdělání: vyučena - pánská a dámská krejčová

Věřím, že se slušnými lidmi, kteří by měli být zvoleni do městského zastupitelstva lze hleděti do budoucnosti našeho města optimisticky.   

37 krejčová Unhošť bezpp
15. Karolína Ješátková

Karolína Ješátková

42 let

vychovatelka ZŠ Unhošť

vychovatelka ZŠ Unhošť

bez politické příslušnosti

V Unhošti žiji od narození, jsem vdaná, mám dvě dcery.

Vystudovala jsem Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Praze. Po maturitě jsem pracovala ve Fakultní nemocnici v Motole. Poté jsem byla na mateřské dovolené. V roce 2004 jsem začala pracovat v Základní škole Unhošť. Doplnila jsem si vzdělání na Střední pedagogické škole v Berouně.

Ráda bych, aby byla Unhošť příjemným místem k žití – jak pro mé děti, tak pro všechny děti, které zde žijí. Jsem připravena pomoci tam, kde bude potřeba.

Nejsem členem žádné politické strany.

42 vychovatelka ZŠ Unhošť Unhošť bezpp
16. JUDr. Lenka Kuželová

JUDr. Lenka Kuželová

47 let

právník, státní správa

právník, státní správa

bez politické příslušnosti

47 právník, státní správa Unhošť bezpp
17. Ing. Martin Fišer

Ing. Martin Fišer

30 let

pojistný matematik

pojistný matematik

bez politické příslušnosti

V Unhošti jsem se narodil a žiji zde celý svůj život. Vystudoval jsem ČVUT a z technických oborů jsem postupně změnil svojí profesi na bankovnictví a ekonomii. Jsem příslušníkem čtvrté generace Unhošťáků, a s mojí životní partnerkou jsme již založili pátou, proto mi není lhostejné současné směřování města. Rád bych se zasloužil o to, aby radnice v dalším volebním období postupovala podle pravidla dobrého hospodáře.

30 pojistný matematik Unhošť bezpp
18. Ing. Jaromír Hoffmann

Ing. Jaromír Hoffmann

59 let

stavební inženýr

stavební  inženýr

bez politické příslušnosti

59 stavební inženýr Unhošť bezpp
19. Pavel Hlinka

Pavel Hlinka

40 let

řidič

řidič

bez politické příslušnosti

40 řidič Unhošť bezpp
20. Jan Mráček

Jan Mráček

38 let

úředník

úředník

bez politické příslušnosti

38 úředník Unhošť bezpp
21. Zdeněk Abrahám

Zdeněk Abrahám

31 let

kuchař

kuchař

bez politické příslušnosti

31 kuchař Unhošť bezpp

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Jsme jediná pravicová proevropská strana.
Děkujeme