Buštěhrad

Akce MO TOP 09 Buštěhrad uskutečněné ve volebním období 2010-2014

Kandidáti

Kandidátka pro volby: 2014 zastupitelstva obcí

Město: Buštěhrad (Kladno, Středočeský)
Volební strana: TOP 09

Poř. Jméno Věk Povolání Bydliště Polit. přísl.
1. Dagmar Novotná

Dagmar Novotná

51 let

legislativa samosprávy, koordinátor B. zpravodaje

Ve svém současném pracovním zaměření se orientuji zejména na legislativu územní samosprávy. Prošla jsem mnoha pracovními zkušenostmi, z nichž nejrozsáhlejší mám zejména v oblasti legislativy našeho státu ale i EU v návaznosti na uplatnění prvků bezpečnosti v oblasti zabezpečení jak státních tak i komerčních subjektů, včetně poradenství v nasazení bezpečnostních technologií. Protože mi není lhostejné, jak se žije v Buštěhradě, kandidovala jsem v roce 2010 do Zastupitelstva města Buštěhradu, jako sympatizant strany TOP 09. Od roku 2010 pracuji ve finančním výboru při Zastupitelstvu města Buštěhradu, jsem členkou kulturní komise a jsem odpovědným koordinátorem Buštěhradského zpravodaje. Je mi 51 let, mám středoškolské vzdělání, doplněné absolvováním odborných seminářů se zahraniční účastí, tři, nyní již dospělé děti a dvě vnoučata.

51 legislativa samosprávy, koordinátor B. zpravodaje Buštěhrad TOP 09
2. Pavel Vavruška

Pavel Vavruška

51 let

správa majetku města, projektový manažer

Moje současné pracovní zařazení je správa majetku města Buštěhradu a jsem členem stavební komise města Buštěhradu. Kromě toho jsem vedoucím manažerem u všech akcí, které byly a jsou ve městě Buštěhradě realizovány od roku 2011. Předchozí pracovní zkušenosti mám zejména v oborech řídicích systémů v oblasti vodních elektráren a rozvodných zařízení dále v automatizačních systémech pro hutnické provozy a bezpečnostní systémy. Pracoval jsem na technických, obchodních a manažerských pozicích ve všech mých předchozích pracovních místech. Mám středoškolské vzdělání doplněné absolvováním řady odborných seminářů a několikaletou zahraniční praxí, je mi 51 let a mám dvě dospělé děti.

51 správa majetku města, projektový manažer Buštěhrad TOP 09
3. BcA. Luboš Kluiber

BcA. Luboš Kluiber

31 let

stavební technik

Do Buštěhradu, odkud pochází rodina mojí maminky, jsem se přistěhoval před 13 lety v průběhu studia Střední průmyslové školy grafické obor fotografie. Je mi 30 let. Po završení střední školy jsem začal pracovat v rodinné firmě a pokračoval ve studiu Slezské univerzity v Opavě obor Užitá fotografie. Moje bližší seznámení se s děním v Buštěhradě začalo při tvorbě souboru fotografií s názvem „Buštěhradský zámek“ v roce 2002 pro účely výstavy. Některé z mých fotografií byly použity na dokumentační výstavu o rekonstrukci zámku v Kulturním středisku. První přímý kontakt začal mým rozhodnutím podílet se na samosprávě města formou kandidatury v komunálních volbách v roce 2010, kdy jsem kandidoval za stranu TOP 09. Následně jsem se stal členem finančního výboru při zastupitelstvu města. Po odstoupení kolegy jsem přijal v roce 2013 mandát zastupitele města. S manželkou Janou vychováváme naši dceru. Od dětských let patří mezi mé hlavní koníčky letecká modelařina a studium bojových umění.

31 stavební technik Buštěhrad TOP 09
4. Ladislav Šimon

Ladislav Šimon

43 let

jednatel společnosti

Do Buštěhradu jsem se přistěhoval v roce 2007 z Kladna, kde jsem se i narodil. Podnikám v oblasti polygrafie a nyní se i výrobně podílím na tvorbě informačního bulletinu pro město Buštěhrad. V roce 2010 jsem kandidoval do městského zastupitelstva, z čehož rezultovala a stále trvá práce pro finanční výbor při zastupitelstvu města Buštěhradu. Jsem iniciátorem petice proti výstavbě bioplynové stanice, kterou jsem v roce 2010 předal do rukou nového zastupitelstva na prvním, ustavujícím veřejném zasedání, po komunálních volbách pro období 2010-2014. Jsem jednoznačně proti výstavbě bioplynové stanice na katastru města Buštěhradu a nadále se aktivně podílím na této kauze. Mým velkým koníčkem je basketbal, který nejenom trénuji, ale i stále aktivně hraji. Je mi 43 let, jsem ženatý a mám dvě dcery.

43 jednatel společnosti Buštěhrad bezpp
5. Mgr. Luděk Semrád

Mgr. Luděk Semrád

50 let

komerční poradce

Deset let jsem občanem města Buštěhrad. Vzhledem k tomu, že mám zájem, aby se město dále rozvíjelo a bylo dobrým domovem nejen pro mne, ale do budoucna i pro mé děti, vstoupil jsem do veřejného života v minulých komunálních volbách, v roce 2010, a jsem členem kontrolního výboru při Zastupitelstvu města Buštěhradu. Jsem sympatizantem hnutí STAROSTOVÉ a NEZÁVISLÍ, které úzce spolupracuje se stranou TOP 09, na jejíž kandidátní listině jsem se rozhodl kandidovat i letos. Profesně jsem působil od roku 1992 ve vysokých manažerských funkcích zahraničních společností, naposledy jsem působil 12 let jako jednatel Hervis Sport a móda  ČR. Od loňského roku jsem OSVČ jako poradce. Moje povolání mi umožňuje být nezávislý, což považuji za velmi důležité pro zodpovědnou práci na komunální úrovni.

50 komerční poradce Buštěhrad bezpp
6. Josef Veselý

Josef Veselý

39 let

technicko-organizační pracovník

Mé dosažené vzdělání je střední odborné. Pracuji jako vedoucí Technických služeb Buštěhrad a jsem členem stavební komise. Mé pracovní zkušenosti jsou zejména z oboru stavebnictví.  Nejvíce zkušeností  jsem získal ve firmě Obnova památek Buštěhrad a také při výstavbě inženýrských sítí. Bydlím v Buštěhradě, je mi 38 let a mám dvě děti. Rozhodl jsem se kandidovat do zastupitelstva města Buštěhradu, protože věřím že, naše město může vypadat lépe. 

39 technicko-organizační pracovník Buštěhrad bezpp
7. Ing. Tomáš Kluiber

Ing. Tomáš Kluiber

34 let

obchodně technický manažer

Je mi 33 let a žiji v Buštěhradě, odkud pochází rodina mojí maminky. Vystudoval jsem kladenské gymnázium. Vysokoškolské vzdělání jsem absolvoval na Stavební fakultě ČVUT v Praze, obor Pozemní stavby a konstrukce. Při studiu jsem se již seznamoval s praxí ve stavebnictví, nejdříve jako pomocný projektant, dále jako stavbyvedoucí a rozpočtář. Od ukončení studia pracuji v naší rodinné stavební firmě jako obchodně technický manažer. S ženou vychováváme naše dvě malé děti. O dění v našem městě jsem se aktivněji začal zajímat od roku 2008 a od roku 2010 jsem členem strany TOP 09. V témže roce jsem kandidoval v komunálních volbách do městského zastupitelstva. Byl jsem členem stavebního výboru při zastupitelstvu města a nyní jsem předsedou stavební komise. Mými koníčky jsou rybaření, myslivost, motocykl a rekreační sporty.

34 obchodně technický manažer Buštěhrad TOP 09
8. Ing. Kamil Dlouhý

Ing. Kamil Dlouhý

33 let

technický manager

Po vystudování kladenského gymnázia jsem úspěšně absolvoval studium na Elektrotechnické fakultě ČVUT v oboru informatika. Je mi 33 let. V Buštěhradě žiji od roku 2006, kde jsem se postupně začal zajímat o dění ve městě. V roce 2010 jsem, již jako člen strany TOP 09, kandidoval do Městského zastupitelstva. Od roku 2010 jsem tak členem kontrolního výboru města. Jsem ženatý, s manželkou Lucií vychovávám syna a dceru. Již při studiích jsem začal samostatně podnikat v oblasti IT, se specializací na Open Source technologie. Od roku 2005 pracuji jako IT & Service Manager ve skupině firem zabývajících se mimo jiné vážícími a prodejními technologiemi. K mým koníčkům patří především elektrotechnika, informatika a sport.

33 technický manager Buštěhrad TOP 09
9. Edita Elgrová, DiS.

Edita Elgrová, DiS.

29 let

exportní dokumentarista

Pracuji jako exportní dokumentarista ve firmě MSC Geneva, pobočka Praha a v Buštěhradě bydlím se svým malým synem. Vystudovala jsem střední odbornou školu a vyšší odbornou školu obor letecká doprava a námořní doprava. Zajímám se o dění v našem městě právě proto, že v něm mám rodinu a rozhodla jsem se aktivně podílet na jeho rozvoji jakožto zástupce mladší generace.

29 exportní dokumentarista Buštěhrad bezpp
10. Romana Věrčáková

Romana Věrčáková

36 let

manažer úseku soft služeb

Buštěhrad pro mě znamená příjemné místo, kde jsem se rozhodla založit svoji rodinu. Vystudovala jsem střední průmyslovou školu obor geodézie. Bydlím v Buštěhradě nyní sedmým rokem, když po dlouhé době strávené v zahraničí jsem v Čechách začala soukromě podnikat v oblasti úprav automobilů. V letech 2000-2002 jsem se vrátila zpět do ciziny a působila jako marketingový a operační reprezentant pro východní Evropu ve spolupráci s Grandsden Group company ve městě San Francisco, Ohio, Las Vegas, Palm Spring a Los Angeles. Vzhledem k mé bohaté zkušenosti s prací v zahraničí jsem po návratu zpět do Čech doplnila tým zabývajícím se prodejem služeb v IT oblasti u firmy Abder a to zejména u ne Česky mluvících klientů.

Dlouhou dobu jsem působila v Komerční Bance a.s. ve které jsem obsadila pozici Projektového manažera. V roce 2009 jsem nastoupila na pozici Manažera úseku Korporátních služeb do firmy Okin  group s.r.o. V roce 2010 jsem kandidovala v komunálních volbách jako sympatizant strany TOP 09. Věřím, že Buštěhrad může být hezkým domovem i pro nás přistěhovalé. V současné době jsem již třetím rokem na rodičovské dovolené.

36 manažer úseku soft služeb Buštěhrad bezpp
11. Lucie Dlouhá, DiS.

Lucie Dlouhá, DiS.

34 let

mateřská dovolená

Vystudovala jsem Střední průmyslovou školu Strojnickou v Chrudimi, obor management strojírenství a Střední průmyslovou školu a Vyšší odbornou školu v Kladně, obor strojírenství. Je mi 33 let. V Buštěhradě žiji od roku 2006 společně se svým manželem, synem a dcerou. V roce 2010 jsem kandidovala, jako členka strany TOP 09, do městského zastupitelstva a od téhož roku jsem členkou výboru pro životní prostředí. Před nástupem na mateřskou dovolenou jsem pracovala jako technik plynárenských zařízení ve společnosti RWE. V současné době svůj čas věnuji výchově svých dětí a rodině a životnímu prostředí ve městě Buštěhradě, ve kterém se svojí rodinou žiji.

34 mateřská dovolená Buštěhrad TOP 09

Místní organizace TOP 09 Buštěhrad získala na volební období 2010-2014 jeden mandát, který spojila v koalici s místním sdružením nezávislých kandidátů „Pro Buštěhrad“ a úspěšně jej tak proměnila. Členové MO TOP 09 Buštěhrad začali pracovat ve výborech a komisích města a podílet se na činnosti samosprávy města významnou měrou hned od začátku roku 2011. Ve Finančním výboru na podzim v roce 2010 zasedli Dagmar Novotná a Luboš Kluiber, ve Výboru pro životní prostředí Lucie Dlouhá a Jana Kluiberová, v Kontrolním výboru Kamil Dlouhý, a Luděk Semrád (STAN), v Kulturním výboru Petr Sejkora, který získal mandát zastupitele. V roce 2013 se Petr Sejkora mandátu vzdal a převzal jej Luboš Kluiber.  Předkládáme Vám tak průřez tímto volebním obdobím a celkový výčet uskutečněných akcí a projektů, které se MO TOP 09 Buštěhrad podařilo prosadit v tomto volební období a s velkým osobním a pracovním nasazením také zrealizovat.

Rok 2011

Začal zajištěním projektu a výstavbou tolik potřebného přechodu pro chodce a retardéru v ulici Hřebečská u mateřské školky, který byl v krátkém čase vybudován. Dalším krokem bylo zadání projektů na rekonstrukci a vybudování dvou tříd mateřské školky, (jedna v prostorách základní školy a druhá v prostorách současné mateřské školy, kde sídlil až do roku 2013 Městský úřad, počítalo se s přestěhováním úřadu do prostor zámku po jeho rekonstrukci), protože současná kapacita předškolního zařízení zdaleka neodpovídala poptávce po umístění. Pokračující rekonstrukce buštěhradského zámku byla tedy další náročnou akcí, kterou jsme „zdědili“ po předchůdcích a nutno říci, že v dosti neblahém stavu.

Kamil Dlouhý a Luděk Semrád se podíleli v rámci svého členství ve výboru na kontrolních mechanizmech města, Luboš Kluiber a Dagmar Novotná pracovali na sestavování návrhu rozpočtu a návrhů rozpočtových opatření a návrzích na přidělování finančních příspěvků neziskovým organizacím města. Koncem roku rezignoval Petr Sejkora na funkci předsedy Výboru pro kulturu a sport, výbor byl zastupitelstvem zrušen, stejně tak byl zrušen Výbor stavební. Starostka jmenovala Kulturní komisi a Stavební komisi. Stavební komisi za TOP 09 obsadili Tomáš Kluiber a Pavel Vavruška.

Rok 2012

Pokračující práce na rekonstrukci západního křídla buštěhradského zámku, 1. a 2. nadzemního podlaží nabralo konečně větší rychlost a smysluplná řešení, díky organizačním a odborným schopnostem zejména našeho projektového manažera Pavla Vavrušky. Spolu s naším koaličním partnerem jsme odstartovali sérii jednání s majitelem druhých ¾ buštěhradského zámku, Středočeským krajem. Podařilo se nám vyjednat nové podmínky pro spolupráci v této oblasti, koncipovat a vytvořit Dohodu o spolupráci a požádat o maximální možnou výši dotace / 10mil./ z Fondu Regionálního rozvoje Středočeského kraje, která byla městu přiznána, / ve výši 8mil./, námi také administrována a k dnešnímu dni je již také řádně vyúčtována.

Na průběh celého roku 2012 byly naplánovány a Pavlem Vavruškou pečlivě projekčně připraveny návaznosti na akci přeložky vedení nízkého napětí v ulicích města Buštěhradu, které běžely mimo jiné i pod jeho odborným dozorem na straně města. Na těchto akcích město Buštěhrad získalo díky této poctivé projekční přípravě a dobré komunikaci s investorem nejen výhodu moderního řešení rozvodu nízkého napětí, ale právě díky pečlivé projekční přípravě Pavla Vavrušky a vzájemně ohleduplné spolupráci s investorem se tak podařilo včlenit do této investice požadavky pro město Buštěhrad ve smyslu výstavby nového veřejného osvětlení a chodníků v daných lokalitách. Tím se v tomto roce podařilo prosadit a zrealizovat vybudování nového chodníku podél západního křídla zámku a jeho veřejného osvětlení, také v rámci organizace a provedení přípojek pro objekt západního křídla buštěhradského zámku.

I v tomto roce se Kamil Dlouhý a Luděk Semrád se podíleli v rámci svého členství ve výboru na kontrolních mechanizmech města, Luboš Kluiber a Dagmar Novotná pracovali na sestavování návrhu rozpočtu a návrhů rozpočtových opatření a návrzích na přidělování dotací města neziskovým organizacím.

Dále se nám podařilo pod manažerským vedením Pavla Vavrušky uskutečnit výběrové řízení na výstavbu jedné třídy mateřské školy v prostorách základní školy, pro předškoláky a uskutečnit výstavbu této třídy, která byla k 2. září 2012 pro děti slavnostně otevřena. Výstavbě předcházela, opět naším projektovým manažerem Pavlem Vavruškou operativně projekčně připravená, oprava střechy nad objektem nové mateřské školy, která byla v havarijním stavu. Podařilo se nám také prosadit uskutečnit pořízení nové techniky pro Technické služby Buštěhrad, nové vozidlo zn. Multicar se zimními nástavbami, jehož pořízení formou dlouhodobého pronájmu vyjednal Pavel Vavruška.

Prosadili jsme s koaličním partnerem a zrealizovali jsme novou podobu místního periodika Buštěhradský zpravodaj, jehož odpovědným koordinátorem, pravidelným přispěvatelem a zajišťovatelem tisku se stala Dagmar Novotná. Časopis nyní přináší občanům města objektivní a pravdivé informace o všech událostech, týkajících se výstavby, hospodaření a celkového provozu města, informací z radnice včetně tiskových příspěvků od neziskových a příspěvkových organizací, je dotován inzercí, kterou operativně a také systematicky Dagmar Novotná zajišťuje.Informace o akcích najdete na:

http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-36-2012/bz4-2012.pdf

http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-36-2012/bz5-2012.pdf

http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-36-2012/bz6-2012.pdf

V tomto roce také započala revize právních předpisů města a Městského úřadu a také revize pohledávek města, která byla provedena zpětně až do roku 2003, kterou zrealizovala Dagmar Novotná. Výsledkem bylo předání pohledávek k vymáhání v částce takřka 1mil Kč.

Rok 2013

K pokračujícím pracím na rekonstrukci západního křídla buštěhradského zámku, 1. a 2. nadzemního podlaží se vázala rovněž rekonstrukce zámeckého parku, kterou sice prováděl Středočeský kraj, ale na jejímž dokončení se značnou měrou organizačně a manažersky podílel Pavel Vavruška ve spolupráci s paní starostkou. Z této jeho iniciativy vzešla rovněž pro město Dohoda o užívání zámeckého parku/zahrady, která byla oběma stranami podepsána, město se tak stalo provozovatelem parku, který jsme tak mohli pro veřejnost slavnostně otevřít v červenci 2013.

I v roce 2013 pokračovaly přeložky vedení nízkého napětí v buštěhradských ulicích majitelem a investorem / ČEZ/ v jedné osobě. Opět ale díky včasné a pečlivé projekční přípravě Pavla Vavrušky a úspěšných jednáních se společností ČEZ distribuce a. s. získalo město Buštěhrad za minimální cenu nově opravené chodníkynovým veřejným osvětlením. Jednalo se o úsek ulice Kladenská v délce 260m s osvětlením v počtu 9 nových lamp, ulice Vávrova celá, s počtem 7 lamp včetně úpravy chodníků. Inicioval a zajistil rekonstrukci zámeckých schodů, které byly několik desetiletí v havarijním stavu, stejně jako schody v ulici Brandlova, které byly také opraveny.

Rovněž také v tomto roce členové Kontrolního výboru /Kamil Dlouhý a Luděk Semrád/a Finančního výboru /Dagmar Novotná, Luboš Kluiber/ a Výboru pro životní prostředí / Lucie Dlouhá a Jana Kluiberová/ konali svoji činnost.

Rekonstrukci plynové kotelny Základní umělecké školy, která byla v havarijním stavu a potřebovala nutně nové vybavení, i tato akce se podařila prosadit zrealizovat díky vysokému pracovnímu nasazení Pavla Vavrušky. Dále také odvodnění komunikace Revoluční v úseku mezi buštěhradskými rybníky, kde v období přívalových dešťů docházelo pravidelně k zaplavování komunikace a její neprůjezdnosti.

V září roku 2013 uspořádala MO TOP 09 Buštěhrad Dětské sportovní odpoledne v nově otevřené zámecké zahradě. Akce se zúčastnily tři sportovní spolky – Karate Klub Kladno pod vedením trenérů, mimo jiné také Luboše Kluibera, Sport Academy Kladno- děvčata, která provozují sportovní aerobik stejně jako členové Karate Klubu Kladno na celostátní úrovni. Oba kluby se účastní akcí a soutěží také v zahraničí. Třetím sportovním spolkem byl Tenísek Tondy Jeřábka – spolek, který sdružuje malé tenisty. Sportovní odpoledne se opravdu povedlo./FOTA/. Posledním velkým počinem roku 2013 bylo dokončení rekonstrukce západního křídla buštěhradského zámku a následně – přestěhování celého Městského úřadu do nových prostor buštěhradského zámku. Dokončení rekonstrukce západního křídla zámku vedl Pavel Vavruška manažersky a stejně tak akci přestěhování Městského úřadu do nově zrekonstruovaných prostor. Celou legendu pokračující rekonstrukce západního křídla buštěhradského zámku od roku 2011 až do roku 2014 vám předložíme zvlášť. Ve všech ostatních uvedených projektech se Pavel Vavruška významnou měrou podílel a to tvorbou zadání, projektovou přípravou, tvorbou smluv a následně vedením realizace až po předání dokončeného díla. Pro rekonstrukci a využití ¾ buštěhradského zámku, který je ve vlastnictví Středočeského kraje, v tomto roce započali Dagmar Novotná a Pavel Vavruška s hledáním investora a provozovatele pro tento objekt. Ve spolupráci s paní starostkou a Středočeským krajem tak probíhají jednání s již potenciálním investorem. Akce v průběhu roku 2013 můžete najít na:

http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-37-2013/bz4-2013.pdf

http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-37-2013/bz5-2013.pdf

http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-37-2013/bz6-2013.pdf

http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-37-2013/bz7-2013.pdf

http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-37-2013/bz8-2013.pdf

http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-37-2013/bz9-2013.pdf

http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-37-2013/bz10-2013.pdf

http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-37-2013/bz11-2013.pdf

Rok 2014

Do roku 2014 jsme vstoupili, po přestěhování Městského úřadu do nově zrekonstruovaných prostor západního křídla v 1. a 2. nadzemním podlaží buštěhradského zámku a s hotovým projektem na výstavbu druhé třídy mateřské školy, v prostorách po Městském úřadu, a hotovým výběrovým řízením na tuto stavbu, včetně rekonstrukce kuchyně mateřské školy, v návaznosti na nutnost navýšení kapacity pro nové malé strávníky. Práce započaly ihned po novém roce a to ve zvláštním režimu, který zajistil ohleduplný, stálý a nepřerušený provoz mateřské školy v ostatních třídách a pavilonech. Celou tuto akci organizačně a manažersky připravil a zajišťoval Pavel Vavruška. V souvislosti s touto výstavbou se vyskytl problém s kanalizací v tomto objektu, který bylo nutno ihned řešit a který se mu také podařilo operativně v průběhu výstavby třídy zvládnout. Třída tak byla slavnostně otevřena dne 2.6.2014.

Pavel Vavruška a Dagmar Novotná sledovali vypisování dotačních titulů a tím se podařilo získat další dotační titul na pořízení nové komunální techniky pro snížení prašnosti ve městě. Požádali jsme o dotaci, která byla městu Buštěhrad přidělena a uskutečnili jsme tak nákup nového vozu Multicar s vybavením pro snižování prašnosti ve městě Buštěhrad za náklady ve výši  10% z celkové ceny vozu.

Protože rezignací Petra Sejkory a rozhodnutím zastupitelstva na podzim 2011 zanikl  Výbor pro kulturu a sport, jmenovala starostka města Kulturní komisi. Na jaře 2014 však došlo také k rezignaci členů této Kulturní komise. Starostka jmenovala nové členy komise, ve které vedle ostatních za TOP 09 zasedli Dagmar Novotná a Luboš Kluiber. Zorganizovali jsme Den dětí na Buštěhradě, který měl kladný ohlas a vysokou návštěvnost.

Také v roce 2014 pokračovaly práce na přeložkách vedení nízkého napětí v ulicích města, opět se tyto akce mohly uskutečnit z důvodu dobré projekční přípravy uskutečněné Pavlem Vavruškou a úspěšné vzájemné komunikaci s firmou ČEZ Distribuce. Díky této naší práci dojde ke zhodnocení nemovitostí ve všech lokalitách města, dotčených těmito úpravami. Město Buštěhrad navíc díky invenci Pavla Vavrušky získá za minimální náklady nové chodníky a nové veřejné osvětlení, tentokrát v ulicích Pražská, Náměstí 19 svítidel a v ulicích Příční, Lípová a Stavební 20 svítidel. Nyní se realizují přeložky  v ulicích U rybníka a U cihelny, kde bude dalších 13 nových svítidel. Připraven je také projekt přeložek venkovních vedení pro ulice Prokopova a Na Skalech. Vnímáním potřeb města v této oblasti se Pavlu Vavruškovi podařilo také zrealizovat další opravu schodů, tentokrát v ulici Riegrova. Projekčně připravil Pavel Vavruška také rekonstrukci tělocvičny v Základní škole Oty Pavla Buštěhrad a rekonstrukci havarijního stavu kuchyně v základní škole, včetně zajištění výběrového řízení. I nad tímto objektem však bylo nutné, podle zásad správného hospodáře, nejdříve opravit havarijní stav střechy, jehož přípravu a realizaci se nám rovněž podařilo uskutečnit.

Ve výhledu pro nový investiční plán města Buštěhradu Pavel Vavruška zahájil projekční přípravu na vybudování podzemních kontejnerů na tříděný odpad / stávající kontejnery nedostačují kapacitně a nepůsobí esteticky/. Stejně tak připravil projektovou dokumentaci na vybudování parkoviště a přechodu pro chodce, včetně úpravy okolí u hřbitova a projektovou dokumentaci na vybudování části chodníku k zámku a přechodu pro chodce v ulici Revoluční. Veškeré stavební akce procházely pravidelně programem zasedání Stavebního výboru, také i Kontrolního a Finančního výboru, než byly předloženy zastupitelstvu. I z tohoto roku je možné shlédnout příspěvky v Buštěhradském zpravodaji na:

http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-38-2014/bz1-2014.pdf

http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-38-2014/bz3-2014.pdf

http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-38-2014/bz4-2014.pdf

http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-38-2014/bz5-2014.pdf

http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-38-2014/bz6-2014.pdf

Za celé uplynulé období se členům MO TOP 09 Buštěhrad podařilo stabilizovat hospodaření města důslednou kontrolou hospodaření a zaváděním správných zákonných postupů v této oblasti, získáváním dotačních titulů, správnou projekční přípravou a vedením jednotlivých akcí. Také v oblasti legislativní jsme zrealizovali celou řadu úprav a postupů, které v rámci řízení města a městského úřadu chyběly. Byla provedena kontrola archivu a spisovny, zrevidován stav pohledávek města a předán k vymáhání v částce téměř milionu korun. Doplněny a zaktualizovány byly také důležité dokumenty a právní předpisy města a Městského úřadu. Hospodaření města je nyní transparentní, vykazuje dlouhodobě kladný zůstatek a to i přesto, že jsou realizovány stavby a ostatní veřejně prospěšné akce, bez dluhového zatížení města, přičemž příjmy města se sestávají oproti předchozím volebním obdobím jen z běžných příjmů z daní.

Dagmar Novotná

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme