Kandidátka pro volby: 2014 zastupitelstva obcí

Město: Beroun (Beroun, Středočeský)
Volební strana: TOP 09 a NEZÁVISLÍ (sdružení TOP 09 a nez. kandidátů)

Poř. Jméno Věk Povolání Bydliště Polit. přísl. Navrhovatel
1. Patrik Brodan, BBA

Patrik Brodan, BBA

36 let

místostarosta, krajský zastupitel

1. Patrik Brodan, BBA – 36 let, místostarosta, krajský zastupitel

Pocházím z doktorské rodiny berounského gynekologa - porodníka, ve které jsem vyrůstal se třemi bratry.  Po vystudování obchodu a ekonomie na univerzitě v USA jsem  ještě pár let zůstal pracovně mimo ČR. Po sedmi letech jsem  se  vrátil zpět do Berouna, kde jsem  v posledním volebním období působil ve vedení města jako místostarosta. Zaměřuji se zejména na sport, volnočasové aktivity, prevenci kriminality,bezpečnost a výstavbu. V současném zastupitelstvu města nejvíce oceňuji schopnost zastupitelů se většinově dohodnout nezávisle na tom, kdo je z jaké strany. To se často  na takové úrovni nevidí a věřím, že to tak bude fungovat i nadále. Ve Středočeském kraji jsem zastupitelem a členem Komise bezpečnosti. Mimo politiky jsem  zapojen do mezinárodního projektu v oblasti lidských zdrojů a marketingu. Volný čas věnuji se hlavně rodině, s manželkou Lenkou vychováváme roční dceru Ellu a staráme se o dva psy. Fotbal už jsem pověsil na hřebík a už jen rekreačně hraji fotbal za “starou gardu” Berouna. Zbytek času trávím s přáteli a svou oblíbenou jízdou na horském kole, zahradničením a kulinářstvím. 

36 místostarosta, krajský zastupitel Beroun-Město TOP 09 TOP 09
2. Mgr. Olga Chocová

Mgr. Olga Chocová

60 let

středoškolská učitelka

2. Mgr. Olga Chocová – 59 let, středoškolská učitelka

Jsem berounská rodačka, stejně jako byli moji rodiče a mé dvě dcery. Učím už druhé generace svých prvních studentů na Gymnáziu J. Barranda a s mnohými vztah přerostl v přátelství. Věkem sice důchodce, ale ještě se aktivně zapojuji do dění ve škole, stejně jako plním babičkovské poslání pro tři vnoučata. Volný čas rozděluji mezi ně, četbu, cestování, zahrádku a posezení s přáteli u dobrého jídla a pití. Preferuji slušné chování, zdravý selský rozum, pořádek, spolehlivost V předcházejících volebních obdobích jsem pracovala v kulturní komisi a v komisi prevence kriminality. 

60 středoškolská učitelka Beroun-Město bezpp nez. kan.
3. Ing. Petr Lojka

Ing. Petr Lojka

46 let

technolog

3. Ing. Petr Lojka – 46 let, techolog 

Vystudoval jsem berounské gymnázium. Posledních jedenáct let pracuji jako
technolog ve firmě KOSTAL, která vyrábí komponenty do automobilů. Od roku 1991
jsem členem Mensy ČR. Od roku 2002 se věnuji správě bytového domu - jsem
předseda Společenství bytových jednotek. V uplynulém volebním období jsem se
zapojil do práce ve finančním výboru města. S manželkou Danielou mám tři děti, se
kterými se ve volném čase věnuji sportům (tenis, hokej, lyžování) a hudbě. 

46 technolog Beroun-Město TOP 09 TOP 09
4. MUDr. Daniel Brodan

MUDr. Daniel Brodan

61 let

soukromý lékař - gynekolog

4. MUDr. Daniel Brodan – 60 let, soukromý lékař – gynekolog

Po studiu medicíny na Lékařské fakultě UK jsem nastoupil na porodnicko-gynekologické oddělení berounské nemocnice. Tam jsem také byl dlouholetým primářem do doby, než byla nemocnice zprivatizována a porodnice zrušena. Nyní pracuji ve své soukromé gynekologické ambulanci a v posledním volebním období jsem zastupitelem města. Zde jsem také členem kontrolního výboru.  Mám manželku a čtyři syny, kteří se snaží změnit svět. V poslední době si velmi užívám čas strávený se svými vnučkami. Ve volných chvílích se věnuji hlavně chovu zvířat a zahrádce. 

61 soukromý lékař - gynekolog Beroun-Město TOP 09 TOP 09
5. Ing. Ondřej Beneš

Ing. Ondřej Beneš

30 let

analytik trhu, projektový manažer

5. Ing. Ondřej Beneš – 30 let, analytik trhu, projektový manažer

Narodil jsem se v Berouně, zde jsem i navštěvoval místní gymnázium. Po jeho absolvování jsem pokračoval ve studiu na Vysoké škole ekonomické v Praze, obor mezinárodní obchod, kde jsem v roce 2008 promoval. Od roku 2010 pracuji u nadnárodní stavební společnosti jako analytik trhu a zároveň jsem pověřen vedením několika interních projektů. Mým velkým koníčkem je práce s dětmi a mládeží. Každoročně pořádám dětský letní tábor, kde působím i jako hlavní vedoucí. Velkou část  volného času mi vyplňuje hokejbalový klub SK Kelti, který jsem před šesti lety pomáhal zakládat a jenž je jedním z nejrychleji rostoucích oddílů na celém Berounsku. Kromě aktivního hraní se věnuji i trénování mužského týmu a mládeže.    

30 analytik trhu, projektový manažer Beroun-Město bezpp nez. kan.
6. MUDr. Aneta Málková

MUDr. Aneta Málková

29 let

lékařka

6. MUDr. Aneta Málková – 29 let, lékařka

Jsem rodilá Berouňačka. Po studiu na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy jsem nastoupila na interní oddělení berounské nemocnice, kde mě můžete dodnes potkat. V současné době dokončuji specializační vzdělávání pro profesi praktické lékařky. Ráda bych brzy rozšířila řady berounských praktiků. K životu nutně potřebuji svého manžela Tomáše, našeho pejska, sport a dobré jídlo. Gastronomie je vůbec mým velkým koníčkem, ráda vařím, sbírám kuchařky a neodpustím si dobré víno.

29 lékařka Beroun-Město TOP 09 TOP 09
7. Jitka Papežová

Jitka Papežová

38 let

mluvčí Farní charity Beroun

8. Jitka Papežová - 38 let, mluvčí Farní charity Beroun

Narodila jsem se v Berouně. Naše město mám ráda a jako Berouňák ho vážně vychvaluji, s nadsázkou, kudy chodím. Po gymnáziu jsem zde 15 let působila na kulturním poli, a když přišel čas na změnu, od umělců a pořádání akcí jsem přesídlila do berounské Farní charity. Před čtyřmi lety jsem neměla tušení, co znamená pracovat v neziskové organizaci, a o sociálních službách jsem nevěděla nic. Myslím, že právě tato oblast si zaslouží pochopení, profesionální podporu a zájem nás všech. Celkově mi záleží na tom, jak naše město vypadá, jak se v něm žije a jestli jsou tu moje tři děti spokojené. Můj berounský patriotismus kazí jen fakt, že můj partner je Angličan a naši dva psi také -  angličtí kokršpanělé.

38 mluvčí Farní charity Beroun Beroun-Město bezpp nez. kan.
8. Ing. Jiří Král

Ing. Jiří Král

29 let

jednatel společnosti

7. Ing. Jiří Král – 29 let, jednatel společnosti

Narodil jsem se na Moravě v Hranicích, ale v Berouně jsem prožíval už své dětství od školky do současnosti. Beroun je  zároveň pro mne významným místem, jelikož jsem zde potkal přátele, životní partnerku Veroniku, s níž  mám novorozenou dceru. Ačkoli jsem vystudoval strojní obor inženýrské mechaniky a mechatroniky, věnuji se práci v rodinné společnosti v oboru poskytování služeb. Ta má sídlo v Berouně, ale působí na území celé republiky. Rád se věnuji ve volném čase různorodému sportu a koníčkům, jako je myslivost, střelba, golf, fitness. Zároveň se neustále zaměřuji na vlastní osobnostní růst.

29 jednatel společnosti Beroun-Město bezpp nez. kan.
9. Mgr. Petra Veverková

Mgr. Petra Veverková

47 let

středoškolská učitelka

9. Mgr. Petra Veverková - 47 let, středoškolská učitelka

Narodila jsem se v Berouně a celý život zde žiji. Vystudovala jsem Filozofickou fakultu a Pedagogickou fakultu UK. Již 20 let učím na berounském gymnáziu. Jsem rozvedená, mám dvě dcery.

47 středoškolská učitelka Beroun-Město bezpp nez. kan.
10. Petr Šírer

Petr Šírer

40 let

manažer cyklistické prodejny

10. Petr Šírer - 40let, manažer cyklistické prodejny

Jsem rodilý Berouňák, žiji v centru města se svojí rodinou. Jsem otcem pětiletého syna.

V současnosti podnikám jako manažer sportovní prodejny se zaměřením na cyklistiku. Té také věnuji i velkou část volného času, související s organizováním sportovních akcí jako Berounský Cyklísek, Berounská 10, či Berounská 24h MTB. Kandiduji, jelikož nejsem lhostejný k dění kolem sebe, k prostředí, ve kterém vyrůstám  a žiju.

Ve volném čase se věnuji hlavně rodině, jež je mi velkou oporou  a společně pak sportu, kultuře a přátelům.

40 manažer cyklistické prodejny Beroun-Centrum bezpp nez. kan.
11. Martin Pech

Martin Pech

45 let

fotbalový trenér mládeže

11. Martin Pech - 45 let, trenér fotbalové mládeže

Narodil jsem se a dosud žiji v Berouně, kde jsem i vystudoval Gymnázium Joachima Barranda. V současné době pracuji jako sportovní analytik a v Berouně dlouhodobě působím jako fotbalový trenér mládeže. Jsem ženatý, mám dvě děti.

45 fotbalový trenér mládeže Beroun-Město bezpp nez. kan.
12. Mgr. Martin Šašek

Mgr. Martin Šašek

38 let

finanční poradce, basketbalový trenér

12. Mgr. Martin Šašek  - 38 let, finanční poradce, basketbalista

Narodil jsem se a žiji v Berouně celý život, protože to tu mám ze všech míst, na kterých jsem byl, nejraději. Kromě studia na ZŠ a gymnáziu jsem absolvoval FTVS UK v Praze - trenérství, studijní stáže v USA a Anglii a s rodiči jsem strávil několik let v Sýrii a Egyptě. Bydlím na Závodí se ženou a dvěma syny, podnikám v maloobchodě a nemovitostech. Hraji a starám o chod berounského basketbalu a jako člen sportovní komise celkově o sport v Berouně. Beroun mi mnohé dal a velmi chci, aby se i nadále rozvíjel.  Ve volbách kandiduji jako nezávislý za Top 09.

38 finanční poradce, basketbalový trenér Beroun-Závodí bezpp nez. kan.
13. Edita Tarczalová

Edita Tarczalová

58 let

kadeřnice

13. Edita Tarczalová – 58 let, kadeřnice

Narodila jsem se v Berouně, kde celý život žiji a od vyučení pracuji jako kadeřnice. Beroun mám ho ráda, a proto kandiduji v tomto volebním období. Jsem přes třicet let vdaná a s manželem, úředníkem Finančního úřadu, mám dvě děti. Díky dceři, také kadeřnici, jsem čtyřnásobná babička. Syn je profesionální sportovec. Mezi mé záliby, patří houbaření, práce na zahrádce a fotbal.

58 kadeřnice Beroun-Město bezpp nez. kan.
14. Jan Strach

Jan Strach

48 let

prodejce automobilů

14. Jan Strach – 48 let, prodejce automobilů

Narodil jsem se v Berouně, ale od 7 let jsem vyrůstal v malé vesnici na Rakovnicku. Později ve 14 letech jsem se vrátil do Berouna. Zde jsem se vyučil automechanikem a následně jsem si dodělal maturitu strojařiny. Zároveň jsem se věnoval aktivně sportu. Od 18 let jsem se stal členem vrcholového střediska ve Strakonicích a později jsem reprezentoval Českou republiku na mezinárodních motorkářských závodech. S vrcholovým sportem jsem skončil ve 27 letech, když jsem začal podnikat. Dnes se věnuji prodeji automobilů a bydlím na Lištici.

48 prodejce automobilů Beroun-Závodí bezpp nez. kan.
15. Radek Křesťan

Radek Křesťan

40 let

hokejista, pracovník vězeňské služby

15. Radek Křesťan – 40 let, hokejista, pracovník vězeňské služby

Už 40 let žiji ve městě Berouně, kde od svých raných let sportuji (hokej, fotbal).Vystudoval jsem Středni elektro-průmyslovou školu.Mám za sebou bohatou kariéru profesionálniho hokejisty, kterou jsem vyjma 3 zahraničnich angažmá strávil celou v Berouně. Hokeji a fotbalu se věnuji dodnes a vedu k nim i své dva pětileté syny Davida a Radka. Přes 10 let žiji ve spokojeném  manželství s manželkou Mirkou.Ve volném čase zajdu rád do přirody a hodně se zajímám o historii.

40 hokejista, pracovník vězeňské služby Beroun-Město bezpp nez. kan.
16. Ing. Pavla Holcman

Ing. Pavla Holcman

32 let

účetní - rodičovská dovolená

16. Ing. Pavla Holcman – 31 let, účetní – rodičovská dovolená

V Berouně žiji od narození. Po studiu na Obchodní akademii v Berouně jsem šla studovat vysokou školu - Bankovní institut v Praze obor  Bankovní management a finance.  Profesí jsem účetní, momentálně na rodičovské dovolené. Jsem vdaná a mám malého syna. Jsem ráda, že bydlím v Berouně, protože je tu vše, co potřebuji pro sebe i svou rodinu,ať už se jedná o aktivity pro mě nebo mého syna. 

32 účetní - rodičovská dovolená Beroun-Město bezpp nez. kan.
17. Pavel Vališ

Pavel Vališ

34 let

realitní činnost

17. Pavel Vališ – 34 let, realitní činnost

Narodil jsem se v Berouně, vystudoval zde víceleté gymnázium a poté PFUK – obor matematika a základy techniky. Už během studia jsem podnikal ve stavebnictví a od roku 2003 se plně věnuji obchodování s realitami. Rád jezdím na koni a starám se o dva psy.

34 realitní činnost Beroun-Město TOP 09 TOP 09
18. Petra Hřebíčková

Petra Hřebíčková

31 let

kadeřnice

18. Petra Hřebíčková – 31 let, kadeřnice

Narodila jsem se v Berouně, který je mým domovem. Vystudovala jsem středni hotelovou školu v Praze a chvíli se tomuto oboru věnovala. Nakonec jsem ale zvolila rekvalifikaci a dnes se živím jako kadeřnice. Ve volných chvílích ráda zajdu s přáteli do divadla nebo hraji badminton. 

31 kadeřnice Beroun-Město bezpp nez. kan.
19. Petr Šaman

Petr Šaman

46 let

koordinátor benefičního projektu

19. Petr Šaman – 46 let, koordinátor benefičního projektu 

Narodil jsem se v Berouně, kde také po dokončení školy celý život pracuji. Léta jsem podnikal ve stavebnictví. Můj největší sen je někomu pomáhat, a tak jsem na Berounsku v roce 2012 založil charitativní organizaci “ Kola pro Afriku” a společně s dárci kol tak pomáhám dětem v Gambii na cestě ke vzdělávání.

Žiji se svou přítelkyní a dětmi v rodinném domku na okraji Berouna na Jarově. 

46 koordinátor benefičního projektu Beroun-Jarov bezpp nez. kan.
20. Vladimír Mašek

Vladimír Mašek

68 let

konzultant ve stavebnictví - důchodce

20. Vladimír Mašek – 68 let, konzultant ve stavebnictví - důchodce

Po absolvování Průmyslové školy strojní v Hořovicích a v tehdejší době povinné vojenské služby jsem pracoval v berounském podniku Vodovody a kanalizace na postu vedoucího provozu čistíren a kanalizací.V té době jsem absolvoval večerní studium berounské Obchodní akademie. Od roku 1980 jsem působil ve stavebnictví ve firmách Staviva, Raab Karcher, IPS a Skanska. Posledních 7 let před penzí jsem přešel do privátního sektoru. Mým velkým koníčkem je sport. Hrál jsem 25 let basketbal za Lokomotivu Beroun. V současné době jsem v penzi a snažím se věnovat své další zálibě,a to cestování.

68 konzultant ve stavebnictví - důchodce Beroun-Město bezpp nez. kan.
21. Mgr. Dana Benešová

Mgr. Dana Benešová

57 let

středoškolská učitelka

21. Mgr. Dana Benešová – 56 let, středoškolská učitelka

Přestože jsem se v Berouně nenarodila, celý můj život je s tímto městem spojen. Maturovala jsem na berounském gymnáziu a po pětiletém studiu Pedagogické fakulty jsem se na tuto školu opět vrátila, tentokrát už v pozici vyučující. Na gymnáziu působím už 32 let. Práce s dětmi a mládeží se pro mě stala nejen zaměstnáním, ale i koníčkem. Jsem vdaná, s manželem jsme vychovali tři dnes už dospělé děti. S nejstarším z nich se setkávám i na společné kandidátce, protože si myslím, že je třeba (i možné) některé věci změnit k lepšímu. K mým zálibám patří četba, dobré filmy, cestování a poznávání nových míst a kulturních památek. Svoji fyzickou kondici se snažím udržovat volejbalem a cyklistikou.

57 středoškolská učitelka Beroun-Město bezpp nez. kan.

Zde Vás budeme průběžně informovat o veškerém dění a akcích pořádaných našimi kandidáty.

Jak volit - Beroun

Program

TOP DEVÍTKA PRIORIT:

 1. podpora výstavby “jižního” obchvatu Berouna, obchvat u Jarova a kruhového objezdu na křižovatce Plzeňská s Třídou Míru

 2. revitalizace berounského náhonu a ostrova pod jezem (zprůjezdnění pro vodáky, vybudování příjemné aktivně relaxační zóny)

 3. zákaz pobytu ve městě opakovaně problémovým “neberounským” občanům

 4. rozšíření bezpečnostních složek v ulicích města o asistenty prevence kriminality

 5. rekonstrukce a přeměna Plzeňky v atraktivní centrum kulturního dění

 6. zajištění dostatečné kapacity mateřských a základních škol

 7. rozšíření vyznačení cyklotras ve městě a prodloužení sítě cyklostezek do regionu

 8. organizování volnočasových aktivit pro všechny věkové skupiny včetně seniorů (koncerty, semináře, vzdělávání, sportovní akce)

 9. preferování většinové dohody osobností vzešlých z voleb bez nutnosti podpisu koaliční smlouvy

ZNÁME RECEPT NA ZDRAVÝ BEROUN

 • prokračování v rekonstrukci a opravě poškozených komunikací 
 • navýšení parkovacích míst ve městě (autobusové nádraží, Velké sídliště)
 • rozšíření pěší zony v centru města
 • revitalizace prostranství u Hvězdy
 • pokračování v kontrole a zkvalitnění školního stravování na MŠ a ZŠ
 • podpora třídění odpadu
 • oživení Berouna novou zelení a květinovou výsadbou
 • navýšení počtu odpadkových košů
 • zajištění sáčků pro pejskaře na psí exkrementy
 • podpora projektu zřízení útulku pro psy
 • integrace výuky cizích jazyků v MŠ
 • ocenění a práce s talentovanými dětmi
 • větší propagace pohybu da zdravého způsobu života
 • s rostoucím Berounem nezapomínat na dostatek dětských hřišť a sportovišť
 • sjednocení provozu všech městských sportovišť pod kontrolu města včetně zimního stadionu
 • oprava stávajích a výstavba chybějících hřišť u škol, rekonstrukce hřiště Na Vorlu
 • navýšení finanční podpory pro sport zejména sportovním mládežnickým oddílům
 • koordinace s okolními obcemi na prodloužení sítě cyklostezek
 • tvorba tématických turistických okruhů a cyklookruhů
 • navýšení kapacity stojanů na kola a zřízení úschovny kol
 • vybudování relaxačně sportovního vícegeneračního hřiště
 • elektronizace a větší využití moderních aplikací pro turisty
 • wifi připojení v info centru
 • podpora  profesionální pomoci sociálně vyloučeným
 • rozšíření bezbarierových přístupů ve městě

 CHCEME BEZPEČNÝ BEROUN

 • rozšíření a modernizace kamerového systému
 • zvýraznění označení přechodů
 • pokračování odstraňování opuštěných zdemolovaných budov
 • využití možností na dotace pro prevenci a bezpečnost
 • postupné omezování hazardu a důsledné zajištování nočního klidu
 • pomoc s právním poradenstvím pro občany

KULTURNÍ BEROUN

 • podpora činnosti Městského kulturního centra
 • pokračování v tradici hrnčířství v Berouně( hrnčířské trhy, muzeum hrncirstvi)
 • podpora tradičních trhů, festivalů, výstav a dalších kulturních akcí
 • podpora oslav 750. výročí města Berouna

BEROUNSKÁ RADNICE

 • maximální využití možností čerpání finančních dotací
 • i nadále otevřená a transparentní
 • reprezentativní a vstřícní úředníci
 • spolupráce na projektech s Královým Dvorem a okolními obcemi
Víte, jak volit?
26. 9. 2014

Víte, jak volit?

Přehledný návod pro zodpovědné voliče.

Celý článek
O svatební noci šel Patrik Brodan jednat radnici
16. 9. 2014

O svatební noci šel Patrik Brodan jednat radnici

Byl spoluhráčem třeba Lukáše a Tomáše Doška a při svém fotbalovém angažmá v Plzni mohl Patrik Brodan potkat i o pár let mladšího brankáře Petra Čecha. Život berounského místostarosty je pestrý. Plný zajímavých zážitků a v lecčem se vymyká tradičnímu pojetí.

Celý článek
Hokej v Berouně
11. 9. 2014

Hokej v Berouně

"Vyřešit se musí nejen ligový hokej, ale hlavně kauza." Rozhovor s místostarostou Berouna Patrikem Brodanem v Kurýru.

Celý článek
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme