× Pojďte do toho s námi.

Doplňovací volby do Senátu Parlamentu ČR 2011

Obvod č. 30 - Kladno, 18. a 19. března 2011

Luděk Kvapil - kandidát TOP 09 a STAN na senátora

Poděkování Luďka Kvapila voličům

20. 3. 2011
Chtěl bych touto cestou poděkovat všem těm kteří mi po celou kampaň pomáhali a celou kampaň podporovali.
Číst více

Luděk Kvapil na ČRo

16. 3. 2011
Luděk Kvapil - zpravodajství Českého rozhlasu
Číst více

Luděk Kvapil: Dopis vězňům

16. 3. 2011
Chci Vás požádat o to, abyste tento pátek (18. března) nebo v sobotu (19. března) dali svůj hlas mě.
Číst více

Schwarzenberg: Panu starostovi Kvapilovi jako senátorskému kandidátovi fandím

15. 3. 2011
Starosta Kmetiněvsi Luděk Kvapil pokračuje i tento týden intenzivně ve své předvolební kampani.
Číst více

Jiří Besser: Pan starosta má mou plnou podporu

7. 3. 2011
Číst více

Luděk Kvapil: Senát by neměl být odkladištěm zasloužilých politiků

4. 3. 2011
„V Senátu chybí lidé, kteří si prošli nižším stupněm politiky,“ říká starosta Kmetiněvsi Luděk Kvapil, kterého do doplňovacích voleb posílá hnutí Starostové a nezávislí s podporou TOP 09. V Senátu chce podporovat všechny dobré zákony bez ohledu na to, zda přijdou „zleva či zprava“.
Číst více

Luděk Kvapil: Proč kandiduji

2. 3. 2011
Videorozhovor s Luďkem Kvapilem, kandidátem za TOP 09 do senátu.
Číst více

Představení kandidáta TOP 09 do Senátních voleb na Kladensku Luďka Kvapila

14. 2. 2011
Zajímavý videorozhovor se starostou Kmetiněvsi a hlavním organizátorem tzv. Kmetiněvské výzvy.
Číst více

Kvapil: Kmětiněvskou výzvou se poslanci budou muset zabývat

10. 2. 2011
Starosta obce Kmetiněves Luděk Kvapil se rozhodl v lednu 2010 iniciovat tzv. Kmetiněvskou výzvu, prostřednictvím které se snažil upravit hranici trestní odpovědnosti mladistvých. I přes to, že získal téměř půl milionu podpisů občanů a podporu široké veřejnosti, nebyla odpovědnými orgány a ústavními činiteli tato výzva dosud vyslyšena.
Číst více
1 2   > Články 1 - 10 z 11

Životopis Luďka Kvapila

Luděk Kvapil se narodil v zemědělské rodině na den třetího výročí osvobození Československa, tedy 8. května 1948, v Horce nad Moravou v okrese Olomouc. Tam také začal navštěvovat základní školu. Po ukončení 3. třídy se musela jeho rodina přestěhovat do pohraničního města v Čechách - Vejprty. Od roku 1963- 67 studoval na Střední průmyslové škole stavební v  Kadani.

V lednu roku 1968 byl povolán na vojnu k tehdejšímu tzv. železničnímu vojsku (neoficiálnímu pokračovateli útvarů PTP), kde setrval do července 1968. Osudové srpnové události prožil mimo území republiky, v  Německu. Po návratu zpět do vlasti koncem srpna v roce 1968 začal pracovat ve stavebnictví a v tomto oboru působil prakticky až do svého odchodu do důchodu . Díky své práci se  přestěhoval do Kralup nad Vltavou ve Středočeském kraji, kde také poznal svou budoucí ženu, se kterou společně vychoval dvě dcery. Od roku 1975 bydlí v kladenském okrese a od roku 1994 v Kmetiněvsi, kde byl brzy po svém příchodu osloven svými sousedy, aby se aktivně zapojil do života v obci. V  podzimních komunálních volbách v roce 1994 byl zvolen do funkce místostarosty obce a v roce 2006 do funkce starosty, kterou zastává až do současné doby.

V Kmětiněvsi byl za jeho působení ve funkci starosty kompletně zrekonstruován obecní úřad, dokončen vodovod, rozvod plynu,upraveny místní komunikace.V poslední době se zde začíná rozvíjet i výstavba nových rodinných domů. Byla zcela zrekonstruována škola a pořízeno její nové vybavení, rovněž byla postavena mateřská škola. V roce 2010 byla z  dotací vybudována ve škole i čistička odpadních vod a dětské hřiště. Mimo jiné dokázal opětovně oživit u občanů zájem o dění v obci díky organizaci rozmanitých akcí jako např. Mikulášská představení, konání dětských dnů ,rozloučení s prázdninami ve škole, adventní rozsvícení vánočního stromu atd. V poslední době se dostal do povědomí široké veřejnosti v celé České republice sepsáním tzv. Kmetiněvské výzvy, ve které žádal o přísnější tresty pro nezletilé pachatele brutálních trestných činů. Tato výzva našla v celé ČR širokou podporu a do dnešního dne ji podepsalo téměř 500 tisíc občanů.

Mezi jeho záliby patři fotbal, kterému se dodnes aktivně věnuje. Rád cestuje a tráví volný čas s vnoučaty. Pan Kvapil nebyl nikdy členem KSČ ani jiné politické strany. Zastává konzervativní zásady a cení si tradičních hodnot jako je rodina.  Jeho životním heslem je: „Co nemáš rád, nečiň jinému!“

Petice Kmetiněvské výzvy starosty Kvapila.pdf (204.5 kB)

Petici můžete podepsat také v Celostátní kanceláři TOP 09 nebo k nám podepsané archy zaslat.

Věci veřejné podpoří v senátních volbách kandidáta TOP 09

Věci veřejné nenominují kandidáta do doplňovacích senátních voleb na Kladensku. Podpoří kandidáta TOP 09 Luďka Kvapila. Svým usnesením o tom rozhodl v úterý 8. února poslanecký klub VV.

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme