Na cestě aneb senátním obvodem 42 – č. 1

9. 8. 2014

Mám rád dobrou četbu, a tedy i Jacka Kerouaca. Mám rád i naše Polabí, překrásný kraj, který zasahuje do senátního obvodu 42, kde v letošním roce kandiduji za TOP 09 a Starosty na senátora. Vetkl jsem proto název úspěšného románu Na cestě i do názvu tohoto článku.

Volební obvod 42 zahrnuje Kolínsko, Poděbradsko a část Prahy – východ, přesněji Čelákovice a Mochov. Mochov a Čelákovice jsem navštívil s částí své rodiny v sobotu 9. 8. 2014 a musím konstatovat, že obě místa mě velmi zaujala.

Čelákovice jsou hezkým, moderním městem a v sobotu odpoledne mě překvapily i poměrně čilým životem. Před městským úřadem je příjemná vodní kaskáda, která v tu dobu sloužila našim nejmenším k osvěžení, a velmi zajímavě řešené lavičky z proutí, které se navíc zelenají vysázenými květinami, ale třeba i rajčaty. Neopomněl jsem si prohlédnout zdejší naučnou stezku, prohlédl jsem si zvenčí tvrz i místní knihovnu. Přečetl jsem si na místní škole pamětní desku, která mi sdělila, že zde studoval Eduard Petiška. Tedy člověk, jehož nějakou knihu měl v ruce snad každý v naší republice a já opravdu mnohokrát.

Unesen jsem byl malebným zákoutím statku v Rybářské ulici, kde sídlí Irish Music Club, poslechl jsem si vyprávění jedné paní učitelky a poté několik skladeb na malém pódiu. Nezapomněl jsem ani na český chléb a v horkém dni mě také příjemně osvěžilo dobré pivo. Potěšilo mě setkání s milými, bezprostředními lidmi a celou neděli jsem hltal další informace o městě, které na mou rodinu udělalo veliký dojem. Nejpozději 30. 8. 2014 se sem opravdu rád vrátím, vždyť v Čelákovicích bude již 10. ročník Statek Festu! A to tak nějak koresponduje i s názvem tohoto článku.

Po příjezdu do Mochova jsem byl překvapen množstvím hotelů, hezkou a zelenou návsí, barokními statky a pochopitelně mě zaujala dominanta obce – gotický kostel sv. Bartoloměje. I dominantou mého rodného Kolína je chrám zasvěcený sv. Bartoloměji a i to mě přinutilo získat více informací o této obci. Na internetu se člověk dozví opravdu hodně a ze zápisů zastupitelstva jsem pochopil, že vše v této hezké obci není tak jednoduché. Snad budu moci nějak pomoci. Proto kandiduji, abych otevíral ty správné dveře všem, kteří to potřebují. Chcete-li se o mně dozvědět více, vytváříme právě stránky www.pavelkarnik.cz, klidně mi napište, budu velmi potěšen.

S úctou, Pavel Kárník

ŠTÍTKY

Volby:
2014 senát - 42 - Kolín: Pavel Kárník

LeTOPisy TOP 09 Kolínsko

Letopis Kolín podzim 2016

LeTOPisy TOP 09 Středočeského kraje

Letopis podzim 2016

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Jsme jediná pravicová proevropská strana.
Děkujeme