Mediální výstupy

Podporujeme záchranu Šeberáku nejen hromadným podpisem této petice a podporou občanského sdružení Pro Kunratice, ale především  plánem nápravy nekompetentních rozhodnutí vedení obce Kunratice. Toto vedení rezignovalo na logickou povinnost obce spravovat rybník Šeberák a umožnilo jeho prodeje developerské firmě Ogopogo. Více na: http://www.petice24.com/zachranteseberak

Rekonstrukce staré školy na zdravotní středisko.

12. 6. 2014
Současným vedením radnice tolik prosazovaná rekonstrukce školy na zdravotní středisko vzbuzuje od počátku pochyby o pravém účelu této stavby pro naše Kunratice. Zatím se bohužel téměř do písmene potvrzují obavy zastupitelů TOP 09 o vývoji této stavby. Zde uvádíme stručný přehled: $11)      Účelnost stavby a zvoleného způsobu financování  Je zarážející, že následující otázky nebyly diskutovány s širší veřejností. Vznesené dotazy zastupitelů TOP 09 v této věci nebyly ze strany radnice kvalifikovaně zodpovězeny. Především jde o to, zda použití většiny pěněz (získaných z prodeje pozumků v majetku Kunratic)  mělo být právě na tuto rekonstrukci a ne na jiné potřebné použití. Vedení radnice se zcela odmítlo zabývat možností pronajmout budovu za 1 Kč na cca 50 let pronajímateli, který si poté sám opraví (podobně jako např. rekonstrukce tzv. Kunratické tvrze). To by totiž pak radnice neměla možnost zadat vyčerpat peníze z rozpočtu na tuto stavební zakázku pro svou firmu- viz dále. Je v centru Kunratic opravdu třeba velké zdravotní středisko, když jsme ze všech stran obklopeni velkými i menšími zdravotnickými zařízeními?  Je k tomuto účelu ona stará budova bývalé školy vhodná? Jak zaručíte, že bude po dostavbě obsazena odbornostmi, které se dají zdůvodnit jako potřebné pro obyvatele Kunratic: tj. pediatr, praktický lékař, zubní ordinace, gynekologie apod. a ne luxusními ordinacemi pro movité pacienty z celé Prahy a okolí?
Číst více

Brouci ze zámku

20. 12. 2012
Mimořádně významná památka zámku v Kunraticích je pro veřejnost trvale uzavřena a slouží jako skladiště. Konkrétně jako depozitář entomologických sbírek Národního muzea (NM). Přilehlý, výborně situovaný park s barokní vstupní branou zůstává, stejně jako zámek, veřejnosti nepřístupný a také stejně zanedbaný. Exteriér i interiér zámku je ve velmi bezútěšném stavu a ostře kontrastuje s již zrekonstruovanými hospodářskými stavbami, které k němu původně náležely. Asi každý, kdo třeba jen projížděl kolem Kunratic, si nemohl nevšimnout nejvyšší budovy, která svou dispozicí a výraznou čtyřhrannou věží vévodí centrální části Kunratic. Jedná se o budovu zámku, který je ze tří stran skrytý za zdmi nepřístupného parku a za vzrostlými až přerostlými stromy. Pouze jeho zadní část ústí do současného živého obchodního centra Kunratic tzv. Tvrze (dříve hospodářského dvora zámku) a tvoří zde pohledovou dominantu. Je to ovšem velmi smutná dominanta obehnaná drátěným plotem a ozdobená“ opadanými štuky a prohnilými okny.
Číst více

MARTIN PLÍŠEK ZA TOP 09: „POŽADUJEME UVEŘEJŃOVÁNÍ SMLUV NA INTERNETU!“

5. 4. 2011
Praha 5. 4. 2011: Předseda klubu zastupitelů TOP 09 Prahy 4 Martin Plíšek dnes na tiskové konferenci informoval o návrhu na nerovnoměrném rozdělení grantů na kulturu od radnice Prahy 4, o kterém má jednat zastupitelstvo tento čtvrtek. Zdůraznil potřebu revize smluv Prahy 4 v případě jejich nevýhodnosti pro městskou část a potřebu jejich kontroly, přičemž smlouvy městské části by měly být uveřejňovány na internetu.
Číst více

Otázky pro lídra TOP 09 v Kunraticích

6. 10. 2010
Proč jste se rozhodl vstoupit do komunální politiky? Před parlamentními volbami to bylo hodně napínavé a asi každý, včetně mne, čekal se zájmem, jak to dopadne. Dopadlo to nad očekávání dobře a teď, když se i mně naskytla možnost se zapojit, rozhodl jsem se do toho jít. Navíc mě už delší dobu provokovaly řeči „u piva“, v mém okolí i u  známých, jejich věčná nespokojenost a neochota něco změnit. Chci prostě dokázat, že to jde – změnit stávající situaci.
Číst více

Kunratická jízda s TOPkou

2. 10. 2010
V sobotu 2. října se uskutečnila cyklistická vyjížďka členů TOP09 Kunratice a jejich příznivců pro kunratických cyklostezkách. Trasa byla vedena přes problematická místa Kunratic, jejichž stav by kandidáti rádi obrátili k lepšímu. Akce byla zakončena v Cafe na dně u rybníka Šeberák.
Číst více

Předvolební akce TOP 09 - Kunratice

24. 9. 2010
29.9. - Na pivo s TOP kou - Restaurace "Na tý louce zelený"od 20:00 hodin 6.10.  - Na pivo s TOPkou - Restaurace Sport Klub Quatrood 20:00 hodin 2.10. - Kunratická jízda - cyklovýlet okolo Kunratic i s přilehlými rybníkyod 14:00 hodin 8.10. - Burčákobraní s cimbálovkou - Restaurace U Rytíře Jakubaod 19:00 hodin 13.10. - Na pivo s TOPkou - Restaurace U Bezuchůod 20:00 hodin
Číst více

Dětský den U Krále Václava IV.

23. 9. 2010
V sobotu 11. 9. 2010 se ve slunném letním odpoledni uskutečnil Dětský den. Akce se zúčastnilo přes dvě stě dětí z Kunratic a Zeleného údolí. Mezi hlavní atrakce patřilo duo animátorů, kteří organizovali soutěže a hádanky po jejichž zdolání čekala děti zasloužená odměna v podobě cukroví, pastelek a balónků. Dále bylo možno zaskákat si na trampolíně, svézt se na řetízkovém kolotoči nebo se ponořit do kuličkového bazénu. K poslechu hrála country kapela a šanci zazpívat si do mikrofonu své oblíbené dětské písničky dostali i malí návštěvníci Akci pořádala TOP09 Praha 4 ve spolupráci s místní organizací TOP09 Kunratice.
Číst více

Rozhovor s kandidáty do zastupitelstva MČ Kunratice

3. 9. 2010
Položili jsme několik otázek kandidátům za stranu TOP 09 do podzimních voleb do zastupitelstva MČ Praha Kunratice. Na naše otázky střídavě odpovídali: • Ing. Milan Goll, 44 let, podnikatel,nezávislý kandidát • Ing. Miloš Langr, 45 let, obchodníředitel, člen TOP 09 • Ing. Lubomír Rosík, 52 let,podnikatel, člen TOP 09 • Eva Tomišková, podnikatelka,nezávislý kandidát
Číst více

Krajská kancelář TOP 09 Praha

Malostranské náměstí 266/5
118 00 Praha 1 - Malá Strana

Úřední hodiny: 

Po, St od 9:00 do 15:00 h.

Facebook Pražská 4
TOP 09 Praha 4 na Facebooku Informační občasník Pražská 4

Kunratice.info

Kunratice.info

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme