Místní organizace TOP 09 Kunratice

Kunratice.info

Pro zveřejňování relevantnních informací používáme web

www.kunratice.info

Magistrát opraví komunikace s chodníkem v Kunraticích

27. 7. 2014
Více jak 4 roky nebyla v Kunraticích provedena oprava komunikace nebo chodníku ze  strany magistrátu (TSK). Proto jsme potěšeni, že můžeme oznámit zahájení rekonstrukce ulice Pražského povstání ještě behem tohoto léta. Jedná se o výsledek opakovaných jednání místní organizace TOP 09 s radními na magistrátu hl. m. Prahy, aby Kunratice nebyly zcela opomenuty z investiční činnosti.
Číst více

Jak financovat zvýšení kapacity kunratické základní školy

12. 6. 2014
Zastupitelstvo Kunratic se v současném volebním období skládá z 11 členů. Sedm zastupitelů je z bývalé ODS (nyní „Nezávislí“), tři z TOP09 a jeden zastupuje ČSSD. Financování investičních akcí městské části Praha Kunratice je nyní do velké míry přímo závislé na získání prostředků od Magistrátu hlavního města Prahy. V průběhu současného volebního období (2010-14) se radnici MČ Praha-Kunratice nepodařilo zajistit od pražského magistrátu žádný příspěvek na investiční akce a to ani tehdy, kdy po dobu dvou let vedla pražský magistrát ODS společně s ČSSD. Z tohoto důvodu byly všechny investiční akce hrazeny pouze ze zdrojů MČ Praha-Kunratice, především z prodeje majetku Kunratic. Finanční prostředky se nepodařilo zajistit ani tehdy, kdy pražský magistrát vedla ODS společně s TOP09 a to i přes to, že byl Finanční výbor pražského magistrátu pod kontrolou ODS.
Číst více

Rekonstrukce staré školy na zdravotní středisko.

12. 6. 2014
Současným vedením radnice tolik prosazovaná rekonstrukce školy na zdravotní středisko vzbuzuje od počátku pochyby o pravém účelu této stavby pro naše Kunratice. Zatím se bohužel téměř do písmene potvrzují obavy zastupitelů TOP 09 o vývoji této stavby. Zde uvádíme stručný přehled: $11)      Účelnost stavby a zvoleného způsobu financování  Je zarážející, že následující otázky nebyly diskutovány s širší veřejností. Vznesené dotazy zastupitelů TOP 09 v této věci nebyly ze strany radnice kvalifikovaně zodpovězeny. Především jde o to, zda použití většiny pěněz (získaných z prodeje pozumků v majetku Kunratic)  mělo být právě na tuto rekonstrukci a ne na jiné potřebné použití. Vedení radnice se zcela odmítlo zabývat možností pronajmout budovu za 1 Kč na cca 50 let pronajímateli, který si poté sám opraví (podobně jako např. rekonstrukce tzv. Kunratické tvrze). To by totiž pak radnice neměla možnost zadat vyčerpat peníze z rozpočtu na tuto stavební zakázku pro svou firmu- viz dále. Je v centru Kunratic opravdu třeba velké zdravotní středisko, když jsme ze všech stran obklopeni velkými i menšími zdravotnickými zařízeními?  Je k tomuto účelu ona stará budova bývalé školy vhodná? Jak zaručíte, že bude po dostavbě obsazena odbornostmi, které se dají zdůvodnit jako potřebné pro obyvatele Kunratic: tj. pediatr, praktický lékař, zubní ordinace, gynekologie apod. a ne luxusními ordinacemi pro movité pacienty z celé Prahy a okolí?
Číst více

Brouci ze zámku

20. 12. 2012
Mimořádně významná památka zámku v Kunraticích je pro veřejnost trvale uzavřena a slouží jako skladiště. Konkrétně jako depozitář entomologických sbírek Národního muzea (NM). Přilehlý, výborně situovaný park s barokní vstupní branou zůstává, stejně jako zámek, veřejnosti nepřístupný a také stejně zanedbaný. Exteriér i interiér zámku je ve velmi bezútěšném stavu a ostře kontrastuje s již zrekonstruovanými hospodářskými stavbami, které k němu původně náležely. Asi každý, kdo třeba jen projížděl kolem Kunratic, si nemohl nevšimnout nejvyšší budovy, která svou dispozicí a výraznou čtyřhrannou věží vévodí centrální části Kunratic. Jedná se o budovu zámku, který je ze tří stran skrytý za zdmi nepřístupného parku a za vzrostlými až přerostlými stromy. Pouze jeho zadní část ústí do současného živého obchodního centra Kunratic tzv. Tvrze (dříve hospodářského dvora zámku) a tvoří zde pohledovou dominantu. Je to ovšem velmi smutná dominanta obehnaná drátěným plotem a ozdobená“ opadanými štuky a prohnilými okny.
Číst více

Otázky pro lídra TOP 09 v Kunraticích

6. 10. 2010
Proč jste se rozhodl vstoupit do komunální politiky? Před parlamentními volbami to bylo hodně napínavé a asi každý, včetně mne, čekal se zájmem, jak to dopadne. Dopadlo to nad očekávání dobře a teď, když se i mně naskytla možnost se zapojit, rozhodl jsem se do toho jít. Navíc mě už delší dobu provokovaly řeči „u piva“, v mém okolí i u  známých, jejich věčná nespokojenost a neochota něco změnit. Chci prostě dokázat, že to jde – změnit stávající situaci.
Číst více

Kunratická jízda s TOPkou

2. 10. 2010
V sobotu 2. října se uskutečnila cyklistická vyjížďka členů TOP09 Kunratice a jejich příznivců pro kunratických cyklostezkách. Trasa byla vedena přes problematická místa Kunratic, jejichž stav by kandidáti rádi obrátili k lepšímu. Akce byla zakončena v Cafe na dně u rybníka Šeberák.
Číst více

Předvolební akce TOP 09 - Kunratice

24. 9. 2010
29.9. - Na pivo s TOP kou - Restaurace "Na tý louce zelený"od 20:00 hodin 6.10.  - Na pivo s TOPkou - Restaurace Sport Klub Quatrood 20:00 hodin 2.10. - Kunratická jízda - cyklovýlet okolo Kunratic i s přilehlými rybníkyod 14:00 hodin 8.10. - Burčákobraní s cimbálovkou - Restaurace U Rytíře Jakubaod 19:00 hodin 13.10. - Na pivo s TOPkou - Restaurace U Bezuchůod 20:00 hodin
Číst více

Dětský den U Krále Václava IV.

23. 9. 2010
V sobotu 11. 9. 2010 se ve slunném letním odpoledni uskutečnil Dětský den. Akce se zúčastnilo přes dvě stě dětí z Kunratic a Zeleného údolí. Mezi hlavní atrakce patřilo duo animátorů, kteří organizovali soutěže a hádanky po jejichž zdolání čekala děti zasloužená odměna v podobě cukroví, pastelek a balónků. Dále bylo možno zaskákat si na trampolíně, svézt se na řetízkovém kolotoči nebo se ponořit do kuličkového bazénu. K poslechu hrála country kapela a šanci zazpívat si do mikrofonu své oblíbené dětské písničky dostali i malí návštěvníci Akci pořádala TOP09 Praha 4 ve spolupráci s místní organizací TOP09 Kunratice.
Číst více

Rozhovor s kandidáty do zastupitelstva MČ Kunratice

3. 9. 2010
Položili jsme několik otázek kandidátům za stranu TOP 09 do podzimních voleb do zastupitelstva MČ Praha Kunratice. Na naše otázky střídavě odpovídali: • Ing. Milan Goll, 44 let, podnikatel,nezávislý kandidát • Ing. Miloš Langr, 45 let, obchodníředitel, člen TOP 09 • Ing. Lubomír Rosík, 52 let,podnikatel, člen TOP 09 • Eva Tomišková, podnikatelka,nezávislý kandidát
Číst více

Krajská kancelář TOP 09 Praha

Malostranské náměstí 266/5
118 00 Praha 1 - Malá Strana

Úřední hodiny: 

Po, St od 9:00 do 15:00 h.

Facebook Pražská 4
TOP 09 Praha 4 na Facebooku Informační občasník Pražská 4

Kunratice.info

Kunratice.info

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme