Naspali jinde

Obyvatelé Spořilova se nesmí stát pokusnými králíky (Tučňák)

20. 8. 2014
V uplynulých týdnech a měsících přinášely sdělovací prostředky informace ohledně úpravy a rozšíření parkovacích zón v Praze. V prvních návrzích koncepce parkování se hovořilo i o spuštění zón placeného stání i na Praze 4, které by zahrnovaly parkování v nejbližším okolí stanic metra C.  Koncepce vycházela z návrhu, který si v minulých letech nechalo vypracovat vedení radnice největší městské části. Šlo o návrh kvalitní, který obsahoval jednu podstatnou slabinu – špatně řešenou oblast Nového a Starého Spořilova.
Číst více

OMEZME ESTETICKÉ ZNEČIŠTĚNÍ PRAHY 4! (Tučňák)

20. 6. 2014
Kromě zákonů a vyhlášek existuje také „paměť místa“, souhrn vzpomínek a asociací spojených nejen s vlastní zkušeností, ale také s vyprávěními předků a pamětníků. Krajina bez paměti je krajina ciziny ve vlastním městě.
Číst více

Kačerov obohatí železniční zastávka (Tučňák)

29. 5. 2014
Železniční zastávka Praha – Kačerov dostala konečně zelenou. Stanice, o jejíž podobě a využití se vedly dlouhé diskuze mezi zástupci Prahy 4, magistrátem a správci železniční sítě přes patnáct let, získala potřebná povolení a již se začalo stavět. Z Kačerova se tak stane důležitý dopravní uzel, na kterém budou na podzim letošního roku kromě metra a autobusů zastavovat i vlaky.
Číst více

NA MAGISTRÁTU SE OPĚT JEDNALO O SPOŘILOVSKÉ ULICI (Tučňák)

7. 4. 2014
Na poslední únorový den svolal náměstek primátora hlavního města Prahy Jiří Nouza (TOP 09) další z řad jednání k aktuální situaci kolem Spo     řilova. Jednalo se především o prezentaci výsledku měření imisí u Spořilovské ulice a stanovení dalšího postupu. Výsledná čísla nedávného týdenního měření vnitřních a venkovních prostor v těsné blízkosti Spořilovské odhalila skutečnost, že mikročástice PM 2,5, tedy velmi jemný a škodlivý prach, překročily maximální limity.
Číst více

Hádky o pozemky v Praze 4: Ohýbání zákonů na přání (5 plus 2)

21. 2. 2014
Obyvatelé čtvrté městské části se bouří. Radnice jim chce prodat pozemky pod jejich vlastními domy. PRAHA - Radnice Prahy 4 vypovídá lidem nájemní smlouvy na pozemky pod jejich domy. Byly uzavřené na 99 let, městská část chce ale půdu místo levného pronájmu draze prodat. To odmítá místní opozice i část vlastníků zprivatizovaných domů, kteří už proti radnici podávají první žaloby.
Číst více

Praha 4 vypovídá majitelům domů výhodné pronájmy pozemků pod domy (iDnes.cz)

14. 2. 2014
Radnice Prahy 4 vypovídá lidem nájemní smlouvy na pozemky pod jejich domy. Byly uzavřené na 99 let, městská část chce ale půdu místo levného pronájmu draze prodat. To odmítá místní opozice i část vlastníků bytů. Ve čtvrtek ovšem vládnoucí koalice prosadila, že prodej pozemků bude pokračovat.
Číst více

Praha 4 má schválen rozpočet, výdaje přesáhnou miliardu korun (ČTK)

13. 2. 2014
Praha - Praha 4 bude letos hospodařit s výdaji 1,022 miliardy korun. Na straně příjmů radnice počítá se 726,687 milionu korun. Schodek ve výši zhruba 296 milionů korun chce radnice krýt ze svých zdrojů. Rozpočet dnes schválili zastupitelé Prahy 4. Proti rozpočtu se postavili opoziční zastupitelé i někteří místní obyvatelé.
Číst více

Zastupitelé Prahy 4 starostu neodvolali, žádají ale vysvětlení jeho cesty na Severní Kypr (ČRo - Radiožurnál)

11. 12. 2013
Pavel Caldr zatím zůstává starostou Prahy 4. Zastupitelé chtěli dnes jednat o jeho odvolání kvůli návštěvě Severního Kypru, návrh ale neprošel. Samostatnost Severního Kypru totiž Evropská unie ani žádný jiný stát světa s výjimkou Turecka neuznává, místní média však popsala cestu jako oficiální. Caldr se dokonce setkal i s tamním vicepremiérem. Někdejší člen ODS, nyní nezařazený starosta Caldr ale musel detaily cesty vysvětlit. Výpisem z účtu dokázal, že si ji platil sám.
Číst více

TOP 09 Praha 4: Návštěva na Kypru vrhá na starorstu a zástupce radnice negativní světlo (Parlamentní listy)

5. 12. 2013
Vyjádření Klubu zastupitelů TOP 09 Praha 4 k návštěvě starosty Prahy 4 a zástupců radnice u severokyperského vicepremiéra.
Číst více

TOP 09 je proti prodeji pozemků u ZŠ Jeremenkova (Parlamentní listy)

27. 11. 2013
Rada městské části Praha 4 zveřejnila 30. 9. 2013 svůj záměr prodat pozemky v blízkosti základní školy Jeremenkova. Klub zastupitelů TOP 09 s prodejem pozemků nesouhlasí z několika závažných důvodů.
Číst více
1 2 3   > Články 1 - 10 z 21

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Miroslav Kalousek:Koruna je jenom jedna. Buď ji projíte, nebo ji investujete.
Děkujeme