Blog

TZ: V Nuslích a na Spořilově uctil zástupce TOP 09 Praha 4 památku obětí 2. světové války

4. 6. 2014
Za účasti pamětníků a čestných hostů se třetí květnový týden vzpomínalo na události Pražského povstání. Pietní ho aktu 69. výročí „Dne vítezství“ na Náměstí generála Kutlvašra a na Národním hřbitově na Roztylském náměstí na Spořilově se osobně zúčastnil i zastupitel MČ Prahy 4 pan Jan Petr.
Číst více

Pěšky po Praze 4

7. 2. 2014
Stejně jako mnozí jiní obyvatelé naší městské části se i já poměrně často pohybuji po Praze 4 pěšky. Pěší chůze je prospěšná v mnoha ohledech, šetří životní prostředí, nic nás nestojí a má pozitivní vliv na naše zdraví, i když poslední zmíněná věc může být diskutabilní.
Číst více

Praha 4 na mapě kriminality

8. 1. 2014
Zveřejněním mapy kriminality (www.mapakriminality.cz), projektu Otevřené společnosti, o.p.s., se naskýtá podrobný vhled do místní působnosti pachatelů kriminální činnosti v České republice. Tato mapa kriminality byla v odborných kruzích známá již několik let, ovšem čísla byla vedená jako neveřejná. Dlouhodobě se hovoří o „výbušných“ místech jako je Ostravsko či Ústecko, ovšem holá skutečnost je zcela odlišná. Tím kriminálně výbušným místem je Praha, a v rámci hlavního města je to bohužel zejména Praha 4.
Číst více

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2014

23. 12. 2013
Místní organizace TOP 09 Praha 4 přeje všem obyvatelům a voličům krásné a pohodové vánoční svátky a úspěšný vstup do roku 2014. Děkujeme Vám všem za podporu a spolupráci a zachovejte nám přízeň i v roce následujícím. Vaší důvěry si velmi vážíme. Mgr. Jan Petr, předseda Místní organizace TOP 09 Praha 4
Číst více

Pomozte nám vytipovat opravy

9. 12. 2013
Předvánoční čas se kvapem blíží a doba spojená se stresem, sháněním dárků ale i rodinnou pohodou a zdobením bytu je časem, kdy bychom se měli rozhlédnout kolem sebe a zkusit zlepšit i náš životní prostor. Rádi bychom tedy apelovali na obyvatele Prahy 4 s tím, že pokud vědí o poničených dětských hřištích, senior parcích nebo celkově o veřejném prostoru, který by si zasloužil zvýšenou pozornost a péči, budeme velmi rádi, pokud nás na to upozorníte.
Číst více

Kdo má odklidit sníh před mým domem??

21. 10. 2013
S blížící se zimou začneme opět řešit, kdo je odpovědný za odklízení sněhu a náledí z chodníků a komunikací. Není proto na škodu provést malou rekapitulaci. Od roku 2009 platí tzv. Kuberova novela Zákona o pozemních komunikacích, která zrušila majitelům nemovitostí povinnost odklízet sníh z chodníku před domem. Novelou byla přenesena odpovědnost za údržbu ploch na jejich majitele, kterými jsou v případě silnic a chodníků nejčastěji obce a jimi zřizované organizace. V Praze se jedná konkrétně o Dopravní podnik, který se stará o zastávky městské hromadné dopravy a dále o Technickou správu komunikací hl. m. Prahy (TSK), která zajišťuje údržbu převážné části chodníků a komunikací.
Číst více

Alkohol na pracovišti

21. 9. 2013
Asi každý z nás měl někdy příležitost slavit v práci s kolegy narozeniny, narození dítěte, odchod do důchodu, nebo třeba jen vítězství Sparty v lize (to v posledních letech zřídka). Málokdo z nás se ale zamýšlel nad tím, jestli požívání alkoholických nápojů je při takových příležitostech povoleno, i když se jedná jen o symbolický přípitek. Zákoník práce upravuje tuto otázku poměrně jednoznačně. Požívat alkoholické nápoje, tj. takové nápoje, která obsahují více než 0,5 objemového procenta alkoholu, a též zneužívat jiné návykové látky, je na pracovištích zaměstnavatele výslovně zakázáno. Byť pracoviště nejsou nikterak v zákoníku práce definována, rozumí se jimi místa, kde dochází k výkonu přidělené práce. V té podobě, jak je upraven, se zákaz týká jak doby pracovní, tak i mimopracovní, takže ani po práci není možno na jakémkoliv pracovišti (kancelář, dílna, staveniště, jednací místnost, sekretariát, pole atp.) alkohol konzumovat.
Číst více

Metro D pomůže

11. 9. 2013
O výstavbě, trase a hlavně nutnosti metra D se mluví už pár desítek let. Stačí se v době hlavní ranní dopravní špičky postavit například na zastávku Nemocnice Krč a sledovat silniční provoz. Autobusy, které směřují z Modřan, Lhotky, Kamýku, Písnice, Libuše, Kunratic, krčského sídliště ale také příměstských aglomerací na Kačerov a dál do centra, jsou z velké části plné. Auta, které směrem do centra nebo na Jižní spojku vytvářejí dlouhou popojíždějící kolonu mezi semafory, jsou naopak z víc jak 2/3 obsazená pouze jedním cestujícím-řidičem. Kde je problém?
Číst více

Jak pomoci Spořilovu?

6. 9. 2013
O neutěšené situaci obyvatel Spořilova byla napsána řada článků, řečeno mnoho slov a slibů, ale situace se téměř nezměnila. Občané starého i nového Spořilova jsou stále zatíženi nadměrným hlukem a smogem z dopravy ze tří komunikací, které velkou část čtvrti obklopují, či rozdělují ve dví. Nejvíce by celé lokalitě samozřejmě prospěla dostavba Silničního okruhu kolem Prahy mezi dálnicemi D1 a D11, čímž by došlo k výraznému snížení provozu dopravy. Bohužel, dle dostupných informací, vše nasvědčuje tomu, že se zmiňované důležité části okruhu jen tak nedočkáme. Z tohoto důvodu je nezbytné začít hledat další možná řešení, která mohou pomoci.
Číst více

Prázdniny pomalu končí, začíná škola, nohu z plynu !!!

1. 9. 2013
Pomalu nám končí prázdniny a začíná se blížit první školní den. Pro rodiče nastávajících prvňáčků a pro prvňáčky samotné se bude jednat o den s velkým „D". Většina z nich již odpočítává zbývající dny prázdnin, někde s trochou obav, ale věřím že ve většině případů s nadšeným očekáváním. Vždyť již budou „velcí" a budou chodit do školy. Je potřeba si ale uvědomit, a tím jsme myšleni my dospělí, že nejen u prvňáčků, ale i u ostatních dětí školou povinných, se jedná o emocionální vypětí a je nutné k tomu taky tak přistupovat. Děti se více soustředí na své školní problémy, případně kamarády a nevěnují tolik pozornosti svému okolí.
Číst více
1 2 3 4 5   > Články 1 - 10 z 41

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Děkujeme