Územní rozvoj a doprava MČ Praha 3

- V rámci revitalizace Nákladového nádraží Žižkov prosadíme vybudování nové čtvrti s veškerou občanskou vybaveností, která bude přínosem pro všechny obyvatele Prahy 3.
- Prosadíme vybudování přiměřeného počtu malometrážních bytů pro zabezpečení bytové politiky MČ Praha 3 ve velkých developerských projektech.
- Zpracujeme urbanistickou studii revitalizace spodního Žižkova, včetně lepší dostupnosti vrchu Vítkova.
- Prosadíme revitalizaci vrchu Vítkova, území Parukářky, kopečku na Sv. kříži a území Na Krejcárku tak, aby vznikla ucelená území pro sportovní a kulturní využití, odpočinek a volnočasové aktivity obyvatel Prahy 3.
- Uvedeme do souladu způsob využití území s označením v územním plánu v oblasti zahrádkových osad Na Balkáně tak, aby činnost zahrádkářů nebyla ohrožena.
- Prosadíme rozšíření systému parkovacích zón na Jarov. Spolu s výstavbou obecních bytů vybudujeme k pronájmu nová krytá parkovací stání.

Náměstí Jiřího z Poděbrad

3. 10. 2014
Na rekonstrukci náměstí Jiřího z Poděbrad, které zdaleka nedosahuje zanedbanosti jiných veřejných prostor, nezbývají městské části finanční prostředky. Bylo by však velmi nezodpovědné, kdyby radnice nebyla připravena, pokud by bylo možno žádat o dotaci z EU, a nezbytnou součástí žádosti je vždy územní rozhodnutí; proto se tato dokumentace zpracovává.
Číst více

Radnice nesouhlasí s omezeními v MHD

2. 10. 2012
Vyjádřit se k veřejné dopravě na Žižkově a Vinohradech mohou také občané, které radnice žádá o zaslání podnětů a připomínek.
Číst více

Parkovací zóny nově i na Jarově

9. 7. 2012
Zóny placeného stání se rozšíří i do oblasti Jarova.
Číst více

Rozhovor se starostkou MČ Praha 3 Vladislavou Hujovou o NNŽ

19. 4. 2012
Z iniciativy starostky městské části Praha 3 Vladislavy Hujové se na žižkovské radnici sešli zástupci ministerstva kultury, ministerstva dopravy, Magistrátu hl. města Prahy, Českých drah i soukromých vlastníků pozemků na nákladovém nádraží Žižkov. Diskuzního setkání se zúčastnili nejvyšší představitelé obou ministerstev.
Číst více

Ministryně kultury Alena Hanáková navštívila Prahu 3

29. 3. 2012
Ministryně kultury Alena Hanáková přijala v úterý 27. dubna pozvání starostky Prahy 3 Vladislavy Hujové a navštívila třetí městskou část. Prohlédla si kostel Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad a v doprovodu svého vládního kolegy z resortu dopravy Pavla Dobeše navštívila Nákladové nádraží Žižkov.
Číst více

Ministři, zástupci Prahy i vlastníci pozemků diskutovali o Nákladovém nádraží Žižkov

29. 3. 2012
Na území Nákladového nádraží Žižkov by v budoucnosti měla vyrůst moderní čtvrť třetí městské části. S ministrem dopravy Pavlem Dobešem se na tom na úterním diskuzním setkání, na které je pozvala starostka Prahy 3 Vladislava Hujová, shodli zástupci městské části Praha 3, hlavního města Prahy i vlastníci pozemků.
Číst více

Na hřiště na Balkáně je bezpečnější cesta

9. 1. 2012
Byl zkolaudován nový přechod u dětského hřiště v ulici Na Balkáně.
Číst více

Ministr Dobeš převzal zodpovědnost za řešení Nákladového nádraží Žižkov

2. 11. 2011
Návštěva ministra dopravy Pavla Dobeše na konci září sice nepřinesla rozuzlení v dění okolo Nákladového nádraží Žižkov, přesto nastal v této otázce jistý posun. Ministr přenesl  odpovědnost za řešení problematiky spojené s tímto územím i dopravou v jeho okolí, na vládní úroveň.
Číst více
1 2   > Články 1 - 10 z 12

TOP09 - reg. organizace Praha 3

Kontaktní informace:

Předseda Martin Dlouhý
e-mail:  martin.dlouhy@praha.eu

www.top09praha3.cz

Přihlášky prosím zasílejte na adresu krajské kanceláře:

Krajská kancelář TOP 09 Praha

Malostranské náměstí 266/5
118 00 Praha 1 - Malá Strana

telefon: 255 790 801
e-mail: praha@top09.cz

Úřední hodiny:
Pondělí, Středa:9 - 15h

Krajská manažerka:

Eva Marečková

telefon: 604 229 306 
e-mail: mareckova@top09.cz

Copyright © 2009-2017  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Přidejte se k nám!
Odesláním prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
Děkujeme