Mgr. Rudolf Bohumil Blažek, Ph.D.

15. 9. 2014

Jsem matematik, absolvent Matematicko-fyzikální Fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Michiganské Stání Univerzity v USA. V současnosti vyučuji statistiku a počítačovou bezpečnost na Českém vysokém učení technickém v Praze. Je mi 47 let, jsem ženatý a mám desetiletého syna.

V roce 1989 jsem se jako student 5. ročníku na MFF UK aktivně účastnil studentských stávek proti totalitě. Po svržení totality a dokončení studia jsem odjel studovat do USA. Hlavně ale proto, abych se tam naučil, jak funguje vyspělá západní společnost s dlouholetou demokratickou tradicí. Obnovil jsem si tak zkušenosti, které naše generace ztratila po 50-ti letém odříznutí našeho národa od jeho tradic. Do vlasti jsem se vrátil v roce 2010 po 20-ti letech studia, přednášení a výzkumu na univerzitách v USA (15 let) a na Taiwanu (5 let).

Do TOP 09 jsem vstoupil již v září 2009, tj. ještě před parlamentními volbami, po kterých se TOP 09 zapojila do parlamentní politiky. Do komunální politiky jsem se zapojil, protože mi záleží na zachování našeho politického a kulturního směřování k západní kultuře, které jsme započali před 25 lety. Programová východiska TOP 09 se shodují s mým náhledem na geopolitické problémy i s mými názory na racionální a efektivní správu země.

Během let 2010−2014, kdy TOP 09 byla na Praze 11 v opozici, jsem si ověřil, že svržení totality v roce 1989 bylo pouze prvním krokem k obnovení fungující demokratické společnosti. Několik desetiletí totality zanechalo na naší společnosti hluboké stopy. Jako opoziční politik jsem byl svědkem, jak lidé z koalice vládnoucí Praze 11 (ODS, ČSSD, PP) bezostyšně a s výsměchem prosazovali své sobecké zájmy. Kdo nebyl účasten zasedání zastupitelstva Prahy 11, ten neuvěří. Chápu tedy, že před námi je spousta těžké práce. Nikdo jiný ji však za nás neudělá. Já sám za sebe nabízím velmi dobrou znalost angličtiny a zkušenosti s americkou a západoevropskou mentalitou, prostředím a demokratickým způsobem řízení veřejných institucí.

Národ, který má takhle krásnou zemi a nestará se o ni, ten si ji nezaslouží. Běžte proto prosím volit. A nevolte lidi, kteří posledních 8 let drancovali Prahu 11.

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Spolupráce středopravicových stran musí začít hned.
Děkujeme