Jan Vašíček

Narodil jsem se v roce 1973 v Praze a od svých šesti let bydlím na Jižním Městě. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu elektrotechnickou. Na České zemědělské univerzitě v Praze, Provozně ekonomické fakultě, jsem absolvoval bakalářský program „Podnikání a administrativa“. V roce 2004 jsem se pustil ještě do distančního magisterského studia na Vysoké škole finanční a správní, kde jsem promoval v oboru „Veřejná správa“.

Nyní pracuji jako manažer ve společnosti zabývající se ekonomickým a právním poradenstvím. V letech 2002 – 2006 jsem byl za ODS členem zastupitelstva Městské části Praha 11 a od roku 2002 do roku 2005 jsem působil i ve funkci zástupce starosty pro finance, dopravu a životní prostředí.
Z ODS jsem vystoupil z důvodu nepřijatelných praktik vedení ODS na Jižním Městě. V roce 2009 jsem pomohl založit Regionální organizaci TOP 09 Praha 11, v níž jsem nyní místopředsedou.

V politice bych se rád věnoval hlavně oblastem ekonomické stabilizace rozpočtů a přípravě pravidel řádného, transparentního a efektivního hospodaření s veřejnými prostředky. Klíčovým úkolem je pro mě osobně redukce výdajů přes státní a obecní rozpočty a posílení role soukromého sektoru ve všech klíčových oblastech – školství, zdravotnictví, dopravě, sociálních službách, kultuře. Jedině tak lze nastavit efektivní hospodaření a minimalizovat neefektivní a mnohdy i korupční prostředí při rozdělování peněz, zakázek nebo dotací přes veřejné instituce. Důležité je vyvarovat se chyb levicových vlád a nesnažit se zcela systémově vytvářet vrstvy sociálně závislých lidí na vládě a přebujelý stát. Naopak je důležité nastavit motivační daňový systém pro lidi (aby neutíkali do daňových rájů a zdaňovali peníze v České republice) a jednoduchý sociální systém podpory v nezaměstnanosti tak, aby se ekonomicky nevyplatilo například nepracovat a být doma na sociálních dávkách, případně vyvážet zisky za hranice.

 

ŠTÍTKY

Volby:
2010 zastupitelstva obcí - Praha (vol. obvod 7) - 3. Jan Vašíček

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme