Jan Stárek

12. 9. 2014

Narodil jsem se v Praze na Jižním Městě v roce 1982. Prožil jsem zde své dětství i

dospívání, žijí zde moji prarodiče, rodiče i přátelé. Základní vzdělání jsem nabyl na ZŠ Chodov. Po absolvování Gymnázia Na Vítězné pláni si v současnosti dokončuji studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kde mě v měsíci září čeká obhajoba diplomové práce.

Současně se studiem jsem pracoval v telekomunikační společnosti UPC Česká republika, s.r.o., kde jsem měl v gesci zastupování společnosti v bagatelních sporech před soudy České republiky. V současnosti působím jako asistent radního HMP s dohledem nad procesem přípravy materiálů pro jednání Rady HMP. Díky své zálibě, kterou je cestování, jsem navštívil řadu cizích zemí. Jednou z nejzajímavějších zkušeností byl čtyřměsíční pobyt na exotickém Novém Zélandu, kde jsem kromě obdivování krásné přírody zdokonalil i svoji angličtinu. Mezi mé další záliby patří sport. Aktivně se věnuji futsalu a fitness. Pasivně pak sleduji zejména lední hokej.

 Do politické strany TOP 09 jsem vstoupil již při jejím zrodu na podzim roku 2009.

Do té doby jsem nebyl politicky aktivní. Tento krok vnímám jako důsledek delšího procesu, během něhož jsem došel k poznání, že k pozitivnímu ovlivnění věcí společných nestačí pouze vhodit volební lístek do urny jednou za čtyři roky, ale je třeba se aktivně podílet na dění kolem sebe v našem nejbližším okolí. První politické ostruhy a zkušenosti jsem získal jako opoziční zastupitel v Zastupitelstvu městské části Praha 11, kam jsem nastoupil po komunálních volbách v roce 2010. Mým prvořadým cílem je zlepšení image politiků a veřejné správy jako takové, a to nejen v našem obvodu, ale i v celé Praze, neboť ta má stále - po doznívající éře tandemu Janoušek/Bém a dalších pražských kmotrů - téměř nulový kredit.  Mým mottem je, ať je naše městská část místem, kde se potkávají všechny generace, kde je bohaté kulturní i společenské vyžití a kvalitní občanská vybavenost.

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme