× Pohněme s tím. Společně!

Top 09 chce kultivovanost v projektech i ve vztazích

1. 11. 2012

„Václavák“ jako vitrína


„Hlavní náměstí republiky“ rozhodně nevypadá jako nijak úchvatná vizitka metropole a našeho státu. Díky iniciativě TOP 09 se konečně pohnuly ledy v zamrzlé řece a projekt komplexní revitalizace celého náměstí vstupuje do praktické fáze. Praha 1 nicméně nesouhlasí s návratem tramvají na Václavské náměstí. Měl by být zachován poklidný ráz korza, přičemž tramvaje by mohly eventuálně náměstí objíždět kolem hlavního nádraží.

Rozvíjíme občanskou společnost


Spokojený občan se nespokojí jenom s „konzumem“. Co je to platné, že se ulice lesknou a služby fungují, když si nelze s někým pořádně poklábosit a třeba se i inspirovat jiným názorem? Praha 1 rozvíjí občanskou společnost pořádáním a podporou nejrůznějších akcí a nezapomíná ani na rozvoj partnerských vztahů se zahraničními městy. Naposledy jsme přivítali hosty z německého Bambergu – a jedním z důležitých témat byl rozvoj další spolupráce tak, aby šlo skutečně o živý vztah, který bude konkrétně obohacovat obě strany.

Segway? Raději ne!


TOP 09 společně se svými koaličními partnery na radnici prosazuje zákaz nebo alespoň výrazné omezení vozítek segway v centru metropole. Ministerstvo dopravy se sice zatím netváří k příslušným návrhům Prahy 1 příliš vstřícně, ale snad není všem dnům konec. Vozítka segway nemají na růžích ustláno například ve Velké Británii, kde nesmějí jezdit v dopravně exponovaných zónách.

Zdravá nemocnice


Nemocnice Na Františku patří mezi ty, v nichž chtějí zdravotní pojišťovny omezit lůžka akutní péče. TOP 09 prosazuje, aby se zde pouze změnila struktura lůžek – z nemocnice se nestane léčebna dlouhodobě nemocných. Obyvatelé Prahy 1 nesmějí přijít o rozsah a kvalitu zdravotní péče, kterou jim doposud Nemocnice Na Františku poskytovala a poskytuje.

Péče o seniory ve všech směrech


Novinkou v této velmi důležité oblasti je nedávné otevření klubu pro seniory v Haštalské ulici. Klub je bezbariérový, jeho součástí je sál, kavárna, dílna a veškeré potřebné zázemí.
Senioři se zde mohou nejen sdružovat, ale také provádět jednoduchá cvičení, sami přicházet s programovými tématy apod. TOP 09 chce, aby naši starší spoluobčané mohli v Praze 1 co nejdéle vést aktivní život.

Odměny a pomůcky policii


TOP 09 prosazuje, aby policisté a strážníci, kteří slouží v Praze 1, dostávali pravidelně finanční dotace na nákup moderní techniky, ale také na mimořádné odměny. Finance putují k Policii ČR a Městské policii hl. m. Prahy prostřednictvím takzvaného bezpečnostního fondu. Priority v oblasti prevence kriminality projednávají za Prahu 1 s policií členové bezpečnostní komise, kterou vede „topák“ Zdeněk Skála.

Údržba chodníků


TOP 09 na radnici Prahy 1 zamezila ukončení programu, který dotoval opravy chodníků. Málokdo ví, že chodníky, ale i vozovky jsou většinou v majetku hlavního města a Praha 1 je nemá ve své správě. Přesto jdou – v zájmu všech chodců – na opravy menších závad částky z rozpočtu první městské části.

Střelecký ostrov v novém


Asi až do června příštího roku bude uzavřen Střelecký ostrov, který v současné době prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Opravují se schodiště, cesty, mění mobiliář, přibýt má bezbariérový výtah. Dojde rovněž k obnově zeleně. Z ostrova by měla být po jeho znovuotevření opět plnohodnotná relaxační zóna pro všechny věkové generace. TOP 09 prosadila úspornou variantu rekonstrukce, na kterou navíc přispěje i hlavní město.

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme