× Pohněme s tím. Společně!

Druhé podání Jana Krejčího

11. 6. 2012

„Vrcholový tenis podle rozšířeného názoru vychovává z lidí chorobné individualisty, velké sobce. Možná jsem měl štěstí – včas jsem pochopil, že nemám na to, být tenisovým profesionálem, a tak jsem tomuhle nebezpečí unikl,“ usmívá se třiatřicetiletý Honza a dodává: „Naopak si myslím, že mě tenis, který hraju od sedmi let, naučil zodpovědnosti za vlastní život, za každé konkrétní rozhodnutí.“
Jestli je zodpovědnost za každý krok opravdu někde vyžadována, pak je to právě finanční sféra. Bez odborných znalostí by to ale samozřejmě nešlo. „Skutečně to není tak, že bych pověsil tenisovou raketu na hřebík a rozhodl se ze dne na den věnovat financím. K tomu vedla dlouhá cesta: když mi bylo devatenáct let, na žebříčku profesionálních tenistů mi patřilo čtyřisté padesáté místo. Zúčastňoval jsem se tehdy menších turnajů. Tenkrát jsem začal přemýšlel, co bude dál, pokud se nebudu moci tenisem uživit. Rozhodl jsem se tedy vystudovat ve Spojených státech ekonomii,“ vzpomíná Jan, který po studiích pracoval léta jako finanční analytik.
A jaké má na pozici místostarosty zodpovědného za finance cíle? „Nic menšího než nezadluženou a finančně zdravou Prahu 1,“ říká jedna z nejvýraznějších tváří TOP 09 v Praze 1.

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme