Aktuality

Segwaye na chodník nepatří

27. 12. 2013
Před časem se objevil také na ulicích našeho města nový dopravní prostředek s názvem segway. Využívají jej zejména skupiny turistů, kteří si chtějí prohlédnout překrásné památky našeho historického centra bez toho, aby chodili pěšky.
Číst více

Naučte se rozumět financím!

20. 12. 2013
Pokračování článků o finanční gramotnosti, které připravuje ekonomický expert Igor Kocmánek. Tentokrát o dluhopisech.
Číst více

Vánoční deprese

19. 12. 2013
Prosinec je časem Vánoc, klidu, setkání s bližními, ale i časem depresí. Proč?
Číst více

Vlastníci bytových jednotek podle nového občanského zákoníku

19. 12. 2013
Od 1. ledna 2014 nás všechny čeká tak rozsáhlá a zásadní rekodifikace občanského zákoníku, jakou nikdo z nás nepamatuje.
Číst více

Ne šlehárnám

18. 12. 2013
Protidrogová komise hl. m. Prahy předložila zastupitelstvu hl. m. Prahy návrh Koncepce protidrogové politiky hl. města až do roku 2020.
Číst více

ROZHOVOR – Tomáš Böhm: Adoptujte si v Národní knihovně rukopis!

17. 12. 2013
Přestože se Národní knihovna řadí mezi tuzemské „kulturní zlato“ s převážně tradičními hodnotami, její ředitel Ing. Tomáš Böhm se ji snaží co nejvíce zpopularizovat a otevřít široké veřejnosti. Nejen o tom více v krátkém předvánočním rozhovoru.
Číst více

Desatero pro advent aneb Klídek, přátelé…

29. 11. 2013
Vánoce milujeme i nenávidíme. Na jednu stranu nám přinášejí radost v podobě setkávání s přáteli a rodinou podbarvené kouzelnou a neopakovatelnou atmosférou, na straně druhé stres z nákupů, pečení a nezbytného úklidu domácnosti. Nejrůznější rady z časopisů nás každým rokem touto dobou nabádají k tomu, abychom se tentokrát nad problémy povznesli a svátky si patřičně užili. To se ovšem snadno řekne, ale hůře vykoná. Pojďme se tedy zcela realisticky podívat na naše možnosti, aniž bychom příliš vybočili se zajetých kolejí. Protože proti rodinným a zaběhlým tradicím se o Vánocích, nejtradičnějších svátcích, které známe, bojuje opravdu těžko, že?
Číst více

Elektronická aukce

9. 10. 2013
Pro své občany jsme uspořádali elektronickou aukci na energie. A jak to dopadlo?
Číst více

Moderní kamery nedají zločinu šanci

8. 10. 2013
Co oči nevidí, srdce nebolí, říká se a v případě dohledu nad veřejným pořádkem a bezpečností to platí dvojnásob. Když je ale živých očí pomálu, musí nastoupit elektronické. Ano, mám tím na mysli kamery, které dokáží ohlídat ulice stejně dobře – ne-li lépe – jako policejní hlídky.
Číst více

Místo příkopu prostor pro kulturu

7. 10. 2013
Mnoho obyvatel Prahy 1 a návštěvníků naší městské části si bezpochyby všimlo skutečnosti, že jedna z významných památek na území Prahy 1, sídlo Národní knihovny ČR prochází rozsáhlou rekonstrukcí. 
Číst více

Naučte se rozumět financím!

6. 10. 2013
Ve volném pokračování článků o finanční gramotnosti, které připravuje ekonomický expert TOP 09 Igor Kocmánek, se tentokrát podíváme na problematiku investování.
Číst více

Omezili jsme hazard, zbyla pouze kasina

5. 10. 2013
Zatímco v minulosti se počet provozoven s hazardem v naší městské části vyšplhal až k počtu 50, nyní jich je pouze 21. Navíc jde pouze o kasina, která jsou mimo přirozený akční rádius klientely typické pro pouliční herny a podobná doupata. 
Číst více

Střelecký ostrov po rekonstrukci otevře zábavní program

25. 9. 2013
Pestrý program pro všechny věkové generace bude provázet slavnostní znovuotevření Střeleckého ostrova, který prošel celkovou rekonstrukcí. Pětidenní akci „Všichni na Střelák“ ve dnech 26. až 30. září připravila radnice Prahy 1.
Číst více

Rekonstrukce Střeleckého ostrova: Opencard to opravdu nebude!

30. 6. 2013
Dojemná je obava ODS, aby nedošlo k předražení projektu rekonstrukce Střeleckého ostrova. Bez obav. Populární „Střelák“ nebude druhou Opencard ani jiným „povedeným“ kouskem z tvůrčí dílny občanských demokratů.
Číst více

„Miluji své město!“ Opravdu

21. 6. 2013
Pak můžete něco udělat pro bezpečnost svého sousedství
Číst více

Irena Kvasničková K politice patří přímočarost

1. 6. 2013
Jak konkrétně se angažujete ve prospěch obyvatel Prahy 1?
Číst více

Starosta Prahy 1 Lomecký zůstává lídrem TOP 09

16. 5. 2013
Současný starosta první městské části Ing. Oldřich Lomecký zůstává předsedou TOP 09 v Praze 1. V této pozici jej 16. května potvrdil sněm regionální organizace TOP 09 Praha 1, jehož se zúčastnilo 60 členů z celkového počtu 67. 
Číst více

Být starý v Praze 1 nebolí

27. 11. 2012
Praha 1 jako inspirace pro ostatní? Ano, určitě přinejmenším v sociální oblasti! Díky kvalitní práci TOP 09 na tomto poli byli zástupci první městské části dokonce pozváni do Poslanecké sněmovny, aby tam vystoupili na přednášce o kvalitě života seniorů.
Číst více

Už jsou pryč, ale dalo to práci

21. 11. 2012
Díky neustálému tlaku a neústupnosti TOP 09 se podařilo po mnoha letech dosáhnout vystěhování metadonového centra z ulice Ve Smečkách.
Číst více

Učitelé dostanou peníze, děti zase nafukovací halu

8. 11. 2012
Na finanční přilepšení se mohou těšit pedagogové z Prahy 1, mezi které radnice na návrh TOP 09 rozdělí nejméně 2.400.000 korun. O dalším navýšení odměn o 1.419.500 korun se přitom ještě jedná.
Číst více

Top 09 chce kultivovanost v projektech i ve vztazích

1. 11. 2012
Někdy je to kvůli nejrůznějším klackům pod nohama docela dřina, ale většinou se to daří: TOP 09 v Praze 1 se snaží ze všech sil proměnit veřejná místa, ale mnohdy i formální přemýšlení některých z nás. Není potřeba vymýšlet nic extra – stačí se rozhlédnout po obdobných lokalitách v jiných světových městech a převzít to, co funguje.
Číst více

TOPka je srdeční i logickou volbou

28. 6. 2012
TOP 09 v Praze 1, to nejsou jen mediálně známí politici. Ve stručné anketě představujeme ty, kteří jsou mnohdy motorem dění „v zákulisí“. A anketní otázka? Jsou dvě: 1. Proč jste vstoupil/a do TOP 09? 2. Čemu se v „topce“ věnujete?
Číst více

TOP skladatel Zdeněk Barták pomáhá ladit Prahu 1

24. 6. 2012
Pro neinformované svatebčany usměvavý zastupitel, který je oddává, pro jiné věčně pohodový chlápek s velkým smyslem pro humor. Zdeněk Barták je ale především jeden z nejlepších hudebních skladatelů, který má na kontě hudbu k 17 celovečerním filmům, písňové hity a také úspěšné muzikály. Jestli by si měla TOP 09 v Praze 1 dát někoho do výkladní skříně, byl by to právě on. 
Číst více

Druhé podání Jana Krejčího

11. 6. 2012
Před lety hrál špičkový tenis, dnes má klíče od obecní pokladny v Praze 1. Místostarosta Jan Krejčí tvrdí, že právě bílému sportu nepřímo vděčí za svoji současnou pozici.
Číst více

KOMENTÁŘ: Proč lidé volí komunisty

22. 12. 1013
Dovolím si na stránkách Kurýra otevřít malou polemiku na téma, proč lidé volí komunisty. 
Číst více

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme