Zastupitelstvo města Přeštice
Karel Naxera Mgr. Karel Naxera (TOP 09) starosta města Přeštice
Marek Krivda Marek Krivda (bezpp) místostarosta města Přeštice
Dušan Rada Dušan Rada (bezpp) učitel ZUŠ Přeštice
Josef Falout Josef Falout (bezpp) předseda kontrolního výboru
Jana Tykvartova Jana Tykvarová (bezpp) předsedkyně finančního výboru
Zastupitelstvo města Blovice
hodek Ing. Michal Hodek (bezpp) místostarosta města Blovice
Zastupitelé obce Chválenice
richard-pikner4 Mudr. Richard Pikner, Ph.D (TOP 09) předseda finančního výboru
Bc. Jiří Basl (bezpp) předseda kontrolního výboru
Zastupitelé obce Řenče
Marie Blažková (bezpp) úřednice
Zdeněk Hraběta (bezpp) technik
Luděk Hajžman (bezpp) řidič

Pikner: V Plzeňském kraji jsou ohroženy  dopravní stavby za téměř 1 miliardu korun
6. 5. 2016

Pikner: V Plzeňském kraji jsou ohroženy dopravní stavby za téměř 1 miliardu korun

Investoři třech velkých dopravních staveb v Plzeňském kraji budou muset přepracovat tzv. posudky EIA (posuzování vlivů staveb na životní prostředí). Mají totiž staré posudky vzniklé podle zákona z roku 1992, tedy před vstupem Česka do EU. "O tomto problému vláda ví již od roku 2013. Nemohu proto pochopit, proč už tehdy úředníci nezadali dopředu nové studie EIA. Dle mě jde o manažerské selhání ministra dopravy a zcela nekoordinované jednání mezi ministerstvem dopravy a ministerstvem životního prostředí,“ říká kandidát TOP 09 na hejtmana Plzeňského kraje Richard Pikner.

Celý článek
11. 4. 2016

Pikner: Pokutu 97 milionů za klatovskou nemocnici by měli uhradit viníci

TOP 09 považuje průběh výběru dodavatele výstavby Klatovské nemocnice za zcela nestandardní. Stejně tak ale hodnotí i následnou žádost o dotaci, kterou již podalo krajské vedení v čele s Milanem Chovancem za ČSSD. Stalo se tak spoluviníkem stávající situace, kdy kraj musí vrátit čtvrtinu z téměř čtyřsetmiliónové evropské dotace. ,,Doufám, že má kraj na tuto situaci připravenou rezervu. Není to zcela nová záležitost. O riziku hrozby vratky části či celé dotace kraj ví již minimálně od roku 2014,“ říká krajský lídr TOP 09 Richard Pikner.  

Celý článek
V Přešticích tančily hvězdy ze StarDance
18. 3. 2016

V Přešticích tančily hvězdy ze StarDance

Druhý ročník obnoveného reprezentačního plesu města Přeštice přilákal do sokolovny místní i přespolní návštěvníky v hojném počtu. Při hudbě skupiny Simply Cover Band s kapelníkem Dušanem Radou se parket zaplnil tanečníky a tanečnicemi v plesových šatech. Úvodního slova se ujal starosta města Přeštice Mgr. Karel Naxera a večerem provázel L'ubomír Smatana. ,,Vrcholem večera bylo vystoupení Radka Bangy a Terezy Bufkové. Jsem rád, že i letos ples přispěl na dobrou věc. Peníze vybrané z dámské volenky obdržel Nadační fond Šance onkoláčkům ” říká starosta Přeštic Karel Naxera (TOP 09).

Celý článek
Naxera: Přeštice budou mít restauraci i minipivovar
2. 3. 2016

Naxera: Přeštice budou mít restauraci i minipivovar

Po dlouhých dvou letech to vypadá, že prázdný a nevábně vypadající hotel konečně začne sloužit svému účelu. Vedení města prosadilo na zastupitelstvu návrh, který umožní rekonstrukci hotelu a jeho přeměnu na stylovou restauraci a minipivovar. ,,V Česku vzniká skoro každý týden jeden pivovar a Přeštice nemohou zůstat stranou,“ říká starosta Přeštic Karel Naxera (TOP 09).

Celý článek
TOP 09 plesala i pomáhala
28. 2. 2016

TOP 09 plesala i pomáhala

Na tři stovky příznivců i členů TOP 09 se v sobotu sešly v Měšťanské besedě na tradičním reprezentačním plese TOP 09 Plzeňského kraje. Večer, který se letos nesl v námořnickém duchu, byl příležitostí nejen dobře se pobavit a potkat známé osobnosti nejen z řad TOP 09, ale také přispět na dobrou věc. Výtěžek soutěže o ceny totiž putoval jako každý rok na dobročinné účely.

Celý článek
Naxera: Přeštice v tomto roce čekají úpravy loděnice, školní družiny i rozvodny tepla. Nově vznikne minipivovar
26. 2. 2016

Naxera: Přeštice v tomto roce čekají úpravy loděnice, školní družiny i rozvodny tepla. Nově vznikne minipivovar

,,Rok 2015 byl horkým rokem. Mnohokrát vyjížděli naši hasiči k požárům způsobeným vedry bez srážek. Podzim nás téměř minul a o zimě se nyní při teplotách kolem 10 °C dá také hodně polemizovat. Ušetříme náklady za zimní údržbu, komunikace o tolik nezestárnou a my se i teď můžeme potěšit pohledem na rozkvetlé větve stromů či sedmikrásky. Doufám, že si s tímto časem nějak příroda úspěšně poradí. Letos začne také rekonstrukce restaurace "Peklo," kde plánujeme nově minipivovar," říká starosta Přeštic Karel Naxera (TOP 09).

Celý článek
Blovice zavedly rozklikávací rozpočet
10. 11. 2015

Blovice zavedly rozklikávací rozpočet

Obyvatelé Blovic se nově dostanou snáze k informacím, za co radnice utrácí peníze z veřejného rozpočtu. Radnice totiž spustila takzvaný rozklikávací rozpočet, ke kterému mají lidé přístup prostřednictvím webu města. "Je to další nástroj ke zvýšení transparentnosti hospodaření města,“ říká místostarosta Blovic Michal Hodek.

Celý článek
Přeštice mají moderní loděnici pět minut od náměstí
3. 9. 2015

Přeštice mají moderní loděnici pět minut od náměstí

Sedmitisícové Přeštice mají novou loděnici ve sportovně relaxačním areálu na Úhlavě poblíž centra. Nahradila 73 let starou dřevěnou stavbu, jež byla shnilá a zničená povodněmi. Město do ní dalo přes deset milionů korun. „Město postupně rekonstruuje celý areál KČT, aby občané měli možnost trávit kvalitně volný čas v přírodě u řeky,“ komentuje starosta Přeštic Karel Naxera (TOP 09).

Celý článek
Na webu Přeštic visí kromě nákupů tužek všechny smlouvy
12. 2. 2015

Na webu Přeštic visí kromě nákupů tužek všechny smlouvy

„Chceme být maximálně transparentní a nemáme v úmyslu cokoliv skrývat. Ať se každý podívá, jak hospodaříme, kdo dostane,“ vysvětlil starosta města Karel Naxera.

Celý článek
V Přešticích na Plzeňsku bude mít radnici pod palcem Topka. Kampaň s dokreslenými tělíčky zabrala
26. 11. 2014

V Přešticích na Plzeňsku bude mít radnici pod palcem Topka. Kampaň s dokreslenými tělíčky zabrala

TOP 09 v Přešticích zaznamenala jeden z nejlepších, ne-li dokonce nejlepší výsledek v naší republice.

Celý článek
1 2
Články 1 - 10 z 11
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme