Kandidátka pro volby: 2018 zastupitelstva obcí

Městský obvod: Plzeň 2-Slovany (Plzeň-město, Plzeňský)
Volební strana: TOP 09

Poř. Jméno Věk Povolání Bydliště Polit. přísl.
1. PhDr. Jan Fluxa

PhDr. Jan Fluxa

38 let

místostarosta Městského obvodu Plzeň 2 - Slovany

Jan Fluxa se narodil 2. července 1980 v Plzni. Absolvoval magisterské studium politologie a evropských studií na Univerzitě Palackého v Olomouci a bakalářské studium filosofie na Masarykově univerzitě v Brně. Před zvolením místostarostou Městského obvodu Plzeň 2 - Slovany v roce 2010 pracoval na Ministerstvu pro místní rozvoj ČR jako zástupce ředitelky odboru evropských záležitostí. Ještě před tím působil tři roky v Regionální rozvojové agentuře Plzeňského kraje jako konzultant. Od roku 2014 je zastupitelem města Plzně. Je ženatý a má dvě děti.

Bezprostředně po volbách se chci zaměřit na tři věci. Za prvé je to parkování a okamžité zahájení projekční přípravy dvou nových parkovacích objektů, záchytného parkoviště, stejně tak jako rozšíření rezidenčních parkovacích zón. Druhým úkolem bude zahájení jednání
s vedením města a s vlastníkem papírenského parku o jeho zpřístupnění veřejnosti a postupné obnově. Je to sice složitější majetkoprávní záležitost, ale z našeho pohledu a při dostatečné vůli vedení města řešitelná. Papírenský park je unikátní kus zeleně prakticky v centru města a měli bychom proto jeho stávající stav jednou provždy vyřešit. Třetím prioritním úkolem bude potom snaha prosadit v rozpočtu města Plzně na rok 2019 rekonstrukce tří významných slovanských ulic – Lobezské, Plzenecké a jižní části Slovanské aleje. Zároveň se nesmí zapomenout i na odkanalizování Koterova.

38 místostarosta Městského obvodu Plzeň 2 - Slovany Východní Předměstí TOP 09
2. Ing. et Ing. Miloš Nový

Ing. et Ing. Miloš Nový

58 let

emeritní děkan FEK ZČU, vysokoškolský pedagog

Slovanské problémy musíme řešit především na Slovanech a ne na úrovni celého města. Budu se proto zasazovat o změnu statutu města Plzně, která převede některé kompetence, které se denně dotýkají života místních občanů, na obvodní radnice. V tomto smyslu jde například o realizaci drobnějších investičních akcí (chodníků, místních komunikací), které jsou dnes řízeny centrálně a jejichž příprava se mnohdy zbytečně vleče. Jde ale také o agendu mateřských školek nebo bezpečnosti. Chci jako zastupitel bránit tomu, aby na Slovanech vznikaly nové lokality se sociálně vyloučenými osobami nebo s vysokou koncentrací zahraničních agenturních pracovníků. Z konkrétních věcí se budu zasazovat o vybudování chodníku do Hradiště, který zajistí bezpečnost chodců mířících do oblíbené lokality u řeky.

58 emeritní děkan FEK ZČU, vysokoškolský pedagog Východní Předměstí TOP 09
3. Mgr. Petr Denk

Mgr. Petr Denk

27 let

učitel na SŠ

Za jednu z priorit považuji zvýšení bezpečnosti v našem obvodu, a to zejména prostřednictvím navýšení hlídek obecní policie v problémových lokalitách. V místech se zvýšeným rizikem budu také usilovat o využití moderních technik monitoringu, čímž chci předejít jakémukoli typu kriminality. Chci, aby náš obvod měl i nadále vysoký bezpečnostní standard, který umožní lidem komfortní a klidný život. Dále chci výrazně zefektivnit veřejnou dopravu, u nás je to například propojení Božkova s nákupním centrem na Rokycanské trolejbusovou linkou. Toto nákupní centrum je od Božkova vzdáleno doslova na dohled a tomu musí odpovídat i snadná dostupnost.

27 učitel na SŠ Božkov TOP 09
4. Ing. arch. Petr Domanický

Ing. arch. Petr Domanický

45 let

historik architektury

Jako velký zájemce o urbanismus Plzně bych rád napomohl s řešením každodenních strastí běžných obyvatel našeho obvodu v prostoru jeho ulic, náměstí a zákoutí. Za jednu z priorit považuji zvýšení bezpečnosti na komunikacích, aby mnohé středy obytných oblastí nepřipomínaly nebezpečné tranzitní průtahy, ale staly se skutečně příjemným prostředím pro život. Bezpečnost pěších včetně dětí je třeba posilovat i v trasách k významným cílům a také v úpravách, které jsou pro území obvodu teprve připravovány. Lepší péče o veřejný prostor by měla vést rovněž ke zvýšené ochraně pěších a zelených ploch před bezohledností, vandaly a vizuálním smogem. Také v tomto případě by bylo na místě spojit síly úřadu, dalších institucí včetně policie a občanů a jejich sdružení.

45 historik architektury Východní Předměstí TOP 09
5. Ing. Jiří Konečný

Ing. Jiří Konečný

41 let

lektor, člen komise ŽP na UMO 2

Těší mne, že v letošních komunálních volbách můžeme jako Zelení podpořit na lokální úrovni právě TOPku tím, že jsme součástí jejich kandidátky. Společně můžeme realizovat program, který má smysl a hlavně zodpovědně přistupuje k budoucnosti. Osobně vítám
především podporu rozvoje MHD a cyklodopravy, což je asi nasnadě, vzhledem k tomu, že v posledních dvou letech jsem byl městským koordinátorem květnové akce "Do práce na kole", které se letos účastnilo bez mála 1.000 lidí v Plzni a blízkém okolí.

41 lektor, člen komise ŽP na UMO 2 Východní Předměstí Zelení
6. Bc. Daniela Parpelová 44 sociální pracovnice Černice bezpp
7. Ing. Filip Tikal, Ph.D. 43 specialista výzkumu a vývoje Hradiště TOP 09
8. Žaneta Biedermannová 22 studentka, předsedkyně spolku TOP Tým Plzeň Východní Předměstí TOP 09
9. MUDr. Martin Chomát 47 farmaceutický zástupce Východní Předměstí TOP 09
10. JUDr. Petr Bauer 37 advokát Hradiště TOP 09
11. David Soukup 40 živnostník Východní Předměstí TOP 09
12. Bc. Martin Vít, MPA

Bc. Martin Vít, MPA

47 let

technický ředitel

47 technický ředitel Východní Předměstí TOP 09
13. Ing. Sandra Sýkora Hesová 32 personalistka Východní Předměstí TOP 09
14. Ing. Jiří Fencl 57 stavební technik Východní Předměstí bezpp
15. Mgr. Naďa Barochová 38 lektorka anglického jazyka Východní Předměstí TOP 09
16. Bc. Jitka Kováříková 43 lektorka Východní Předměstí TOP 09
17. Kateřina Benediktová 32 vedoucí zákaznického servisu Východní Předměstí TOP 09
18. Michal Vlnas 51 směnový inženýr Východní Předměstí TOP 09
19. Mgr. Aleksandra Staňková 28 rodičovská dovolená Božkov bezpp
20. Ing. Miroslav Zábranský 47 klinický biochemik Koterov TOP 09
21. Ing. Jiří Panoš, MSc. 27 bankovní analytik Hradiště TOP 09
22. Kamil Klůs, DiS. 26 IT specialista Východní Předměstí bezpp
23. Karolina Brožová 22 studentka, členka spolku TOP Tým Plzeň Koterov TOP 09
24. Stanislava Jiranová 51 asistentka Východní Předměstí TOP 09
25. Bc. Veronika Šlajsová 37 personální referentka Černice bezpp
26. Ing. Jiří Kůst 43 obchodní ředitel Východní Předměstí bezpp
27. Mgr. Ladislava Matoušková 37 učitelka Východní Předměstí bezpp

Jan Fluxa je kandidátem na starostu Slovan
26. 9. 2018

Jan Fluxa je kandidátem na starostu Slovan

Už osm let je Jan Fluxa místostarostou Městského obvodu Plzeň 2-Slovany. Přestože už řadu projektů dotáhl úspěšně do konce, má stále nové nápady a vize, jak udělat život ve svém obvodu ještě příjemnější. 

Celý článek
Potřebným je třeba pomáhat. TOP 09 podpořila Hospic svatého Lazara
23. 9. 2018

Potřebným je třeba pomáhat. TOP 09 podpořila Hospic svatého Lazara

Plzeňská TOP 09 v sobotu večer podpořila plzeňský Hospic svatého Lazara. Částku 5000 korun, kterou vybrala od návštěvníků benefičního multižánrového večera TOP 09, hospic použije na nákup nového kávovaru pro své klienty. Podpora služeb zabývajících se péčí o seniory a rozvíjení různých typů sociálních služeb patří mezi priority, které TOP 09 v Plzni prosazuje.

Celý článek
Jak hlasovat ve volbách do zastupitelstva
20. 9. 2018

Jak hlasovat ve volbách do zastupitelstva

Kdo bude spravovat Vaši obec v následujících čtyřech letech? Chcete-li, aby to byli zastupitelé TOP 09, je třeba volit celou kandidátku strany TOP 09 či koalic a sdružení.

Celý článek
Přijďte se potkat a podpořit Hospic sv. Lazara
19. 9. 2018

Přijďte se potkat a podpořit Hospic sv. Lazara

Pozvánka na Benefiční multižánrový večer TOP 09 na podporu Hospicu svatého Lazara v Plzni.

Celý článek
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme