× Pojďte do toho s námi.

Kandidát na hejtmana Plzeňského kraje

Ing. Pavel Čížek, starosta Spáleného Poříčí, STAN

Narodil se  20.4.1964 v Plzni. Vystudoval gymnázium a VŠ zemědělskou v Praze, pracoval jako agronom, zabývá se ovocnářstvím. Je ženatý, má 3 děti. V letech 1990 – 1994 působil jako zástupce starosty, od roku 1994 je starostou  Spáleného Poříčí (2600 obyvatel).

V letech 2000 – 2004 byl zastupitelem Plzeňského kraje - předseda Komise pro životní prostředí. Je předsedou hnutí Starostové a nezávislí v Plzeňském kraji. Ve Spáleném Poříčí  pod jeho vedením vznikla církevní střední škola s ekologickým a sociálním oborem, byly dostavěny a opraveny školské budovy, byla postavena infrastruktura – plyn, kanalizace, vodovod, čistička, chodníky, cesty, silnice, sběrný dvůr, město zaměřuje na ekologii – obnova krajiny, lesů, rybníků, vytápění budov tepelnými čerpadly, kořenová čistička, zateplování, Ekocentrum atd. V Poříčí bylo postaveno 100 bytů, včetně bytů pro seniory a sociálně potřebné. V roce 1996 získalo Spálené Poříčí statut města. Za obnovu památek bylo odměněno titulem "historické město roku", jako zatím nejmenší sídlo v republice. Pavel Čížek je spoluautorem knihy Vyprávění z Podbrdska.

V krajských volbách v roce 2012 byl zvolen členem Zastupitelstva Plzeňského kraje.

Brdy musíme chránit, ne si je přivlastňovat

30. 7. 2012
Velmi mě překvapil název článku „Brdy by měly být naše“ ve Středočeském magazínu č. 2/2012 na straně 20, který je oficiální tiskovinou Středočeského kraje. V článku se píše, že „Rada (míněno Středočeského) kraje odmítla návrh výše zmíněných ministerstev (obrany a vnitra) o rozdělení brdského území mezi Středočeský kraj a Západočeský kraj. Rada tak požaduje, aby byla zachována územní celistvost kraje v současných hranicích.“
Číst více

Nové rozdělení daní je dobrá zpráva pro obce

20. 7. 2012
Poslanecká sněmovna schválila v pátek 13. července zákon o rozpočtovém určení daní. Překvapila tím mnohé starosty obcí. Ti po mnoha zkušenostech nevěřili, že by obce mohly dostat víc peněz v době, kdy se příjmy státu z daní spíše snižují a šetří se. V době, kdy se stát snaží víc nezadlužovat. Velkým překvapením bylo také to, že se na rozdíl od minulých změn mírně ubralo největším městům.
Číst více

Staré a nové RUD? Jako Favorit a Superb, rozdíl jako hrom.

19. 7. 2012
Pan Martin Zrzavecký, náměstek primátora města Plzně se vyjádřil na svém blogu tak, že nové rozpočtové určení daní nevyhovuje nikomu, ani obcím do 2 000 obyvatel. Je to podobné konstatování, jako kdyby se řeklo, že nový Superb je špatný proto, že např. v jeho přehrávači chybí nějaká funkce, proto je lépe jej nekupovat a jezdit starým Favoritem, který přehrávač nemá vůbec.
Číst více

Církevní restituce? Spása, těší se starostové v kraji

18. 7. 2012
Končí období, kdy se obce v Plzeňském kraji potýkaly kvůli nedořešeným církevním restitucím se zablokovanými majetky. Církevní restituce tak obcím přinesou místo zarostlých pozemků rodinné domy, levnější vodovod či možnost rozšířit firemní areály. Ve Spáleném Poříčí jsou například zablokované velké plochy, které patří metropolitní kapitule u svatého Víta. "Nám vyřešené restituce velice pomohou. Budeme už pak jednat přímo s vlastníkem," řáká Pavel Čížek, starosta Spáleného Poříčí a lídr TOP 09 a STAN do krajských voleb.
Číst více

Využíváme zkušenosti starostů?

18. 7. 2012
Pokladem hnutí Starostové a nezávislí je množství zkušeností z konkrétní veřejné práce. Naše hnutí se nemusí prezentovat na aktuálních mediálních kauzách, ale může přicházet s různými návrhy řešení problémů na úrovni obcí, krajů i republiky. Zkusme připravit rezervoár osvědčených řešení z obecní praxe. Mnoho věcí se dá přenést z obce na kraj.
Číst více

TOP 09 a Starostové na jedné lodi

30. 6. 2012
To, že jsou TOP 09 a Starostové v Plzeňském kraji na jedné lodi, dokázali nejen společnou krajskou kandidátkou, ale také při závodu dračích lodí. Do společné lodi tuto sobotu na Borské přehradě v Plzni usedli jak kandidát na hejtmana Pavel Čížek, tak oba kandidáti do Senátu Michal Janek a Jaroslav Lobkowicz.
Číst více

Co máme chtít od kraje? Já říkám: školy a silnice...

15. 6. 2012
V pátek 1. 6. 2012 jsem se zúčastnil za Sdružení měst a obcí Plzeňského kraje jednání monitorovacího výboru Regionálního operačního programu (ROP) Jihozápad v Českých Budějovicích. Dnes je velmi moderní kritizovat všechny evropské dotace. Myslím si ale, že úřad ROPu nyní už pracuje velmi solidně. Jsou tu i dobré zprávy. Oba kraje by měly dostat dohromady přes 400 mil. na silnice 2. a 3. třídy. Snad to bude někde vidět.
Číst více

Obrazy mezi hamburgery?

5. 6. 2012
Vyjádření TOP 09 a STAN k plánu hejtmana Chovance umístit Západočeskou galerii do budoucího objektu Corso na Americké třídě v Plzni V úterý 28. května 2012 vydal Plzeňský kraj tiskovou zprávu, ve které prezentuje záměr spojit budoucnost Západočeské galerie s privátním projektem firmy Amadeus Real v místě, kde donedávna stával Dům kultury. TOP 09 a STAN považují tento krok za vrchol kulturního barbarství v podání krajské ČSSD, které je maskováno floskulí o příspěvku kraje k projektu Evropské hlavní město kultury 2015.
Číst více

Čížek: Pohřbené jistoty základního vzdělání

31. 1. 2012
„Novou koncepci financování regionálního školství považujeme za nepromyšlenou. V důsledku totiž může vést až k vylidňování venkovských oblastí, a to si Plzeňský kraj nemůže dovolit,“ říká lídr do krajských voleb za TOP 09 a hnutí STAN Pavel Čížek. Změna financování regionálního školství je útokem zejména na základní školy s prvním i druhým stupněm výuky, které jsou mnohdy zásadní pro chod menších obcí. Díky jednokriteriálnímu hledisku prosazovanému nyní ministerstvem školství, tedy počtem žáků ve třídě, bude totiž ohrožena až třetina úplných základních škol v Plzeňském kraji.
Číst více
 <  1 2 3 Články 21 - 29 z 29

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme