Fluxa: Oprava Šeříkovky jde do finále

8. 6. 2018

Kulturní dům jde do další fáze rekonstrukce, potom dostane nového nájemce. Plzeň – Kulturní dům Šeříkovka na Slovanech je před poslední fází rekonstrukce. Po sále, oknech, restauraci a všech ostatních prostorách přichází na řadu foyer, šatna a vstup do budovy.

„Jako poslední se pak udělá nová fasáda celé budovy,“ uvedl místostarosta Slovan Jan Fluxa (TOP09).

            Asi v polovině září, kdy by měla rekonstrukce skončit, se změní i provoz kulturního domu. Už ho totiž začala spravovat městská společnost Obytná zóna Sylván, která bude prostory pronajímat. Pro restauraci vypsala výběrové řízení, protože dosavadnímu nájemci lokálu skončila pětiletá smlouva a s prostorem se rozloučil řádnou party posledního května.

            Nový režim tu začne platit od října a to včetně pronájmu prostor pro kulturní účely. A to bude zajímavé, protože Šeříkovkamá v sobě rockového ducha a punc tvrdé muziky. Obytná zóna Sylván zatím nemá s pořádáním kulturních akcí žádnou zkušenost.

            „Rockového nádechu Šeříkovky chceme samozřejmě využít a pokračovat v něm. Na druhou stranu hodláme nabídku rozšířit například o určitá představení nebo i jiný hudební žánr,“ uvedl ředitel Obytné zóny Sylván Pavel Trefanec.

            Řekl, že v souvislosti s kulturou v Šeříkovce už spolupracují s manažerem a další akce může navrhovat i budoucí nájemce tamní restaurace.

 

Investice 2013-18 Od zahájení rekonstrukce už stavební investice v Šeříkovce překračují 27 milionů korun. Příspěvky města činily 13 milionů, slovanská radnice prostavěla 14,3 milionů. Nyní se rekonstruuje vchod do budovy a šatna.

Dana Veselá

7.6.2018    Plzeňský deník    str. 01    Titulní strana

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jan Fluxa

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Děkujeme