× Pojďte do toho s námi.

Denk: Proč je důležité přijít ke krajským volbám

5. 10. 2016

Krajské volby jsou doslova na dohled, čemuž odpovídá intenzita kampaně politických subjektů, které se ucházejí o přízeň voliče. A tak na Vás z kdejakého billboardu hledí kandidát té či oné partaje a při cestě na odpolední nákup potkáváte lidi, kteří se Vás snaží obdarovat předvolebním letákem či jiným propagačním materiálem. Volby do krajských zastupitelstev jsou společností tradičně vnímány jako volby druhého řádu a nic nenaznačuje tomu, že by to letos mělo být odlišné. Volič se tak rozhoduje nejen o tom, který politický aktér je hoden jeho hlasu, ale i zda má vůbec smysl k volbám přijít. Smysl to rozhodně má. Očekávaná nízká volební účast zapříčiní, že každý jeden hlas bude mít, řečeno boxerskou terminologií, těžkou váhu. Volič tak svým hlasem může ovlivnit naklonění pomyslné váhy ve prospěch svého favorita a propůjčit mu tak sílu k následnému povolebnímu vyjednávání.

Kraj, jakožto vyšší územně samosprávný celek, bude v následujících čtyřech letech rozhodovat o tom, kam investuje naše peníze, které jsme odevzdali na daních. Každý kraj zpravidla hospodaří s nezanedbatelnými miliardami korun, přičemž za každou korunou stojí práce voličů, a nikoli nějaká abstraktní tiskárna peněz. Je v zájmu každého z nás, abychom si zvolili zodpovědného hospodáře a schopného politika, který bude citelně ovlivňovat kvalitu života v kraji.

Znovu si vypůjčím sportovní terminologii, pokud teď napíši, že tyto krajské volby budou zároveň jakýmsi zahřívacím kolem před volbami do Poslanecké sněmovny, které naší zemi čekají v příštím roce. Všechny politické partaje se tak budou o to usilovněji snažit uhrát dobrý výsledek a připsat si tak pomyslný bod k dobru do budoucích voleb poslaneckých. Této skutečnosti odpovídají i předvolební témata, která mají často relativně široký celostátní přesah.

Jistě teď nebude žádným překvapením, když napíši, že pevně stojím za kandidátní listinou TOP 09. Důvodů je celá řada a já bych tak mohl zahltit textem dalších několik stran. Nejzásadnějším je samotná entita TOP 09, jedná se o konzervativní partaj, která má velmi široký liberální přesah a svým umístněním v politickém spektru zastává pozici od středu směrem doprava. Hodnotová východiska jsou jasně nastavena, a tak je politické směřování čitelné. V blížících se krajských volbách vede naší kandidátní listinu TOP 09 lékař MUDr. Richard Pikner, Ph.D, který je primářem v Klatovské nemocnici a vysokoškolským pedagogem. Zastávám názor, že kvalitu kandidátní listiny do značné míry odráží kvalita jejího lídra. Za Richardem Piknerem stojí nejen obrovský kus práce v oboru, ale má také potřebné politické zkušenosti. Pro politika je z mého úhlu pohledu klíčová otázka etiky, její dodržování je u tohoto kandidáta na hejtmana více nežli zaručeno.

Na závěr dodávám, že ať již budete volit jakkoli, důležité je k volbám přijít. Demokracie bez demokratů nemůže nikdy fungovat. Bohužel v naší době se nad liberální demokracií smráká a pod tíhou populismu se můžeme dočkat ohnutí režimu do nějaké hybridní podoby s prvky oligarchie, možná autoritářství. Nenechte se odradit předpovědí počasí, krom volebního listu se vybavte i deštníkem a přijďte volit.

Petr Denk, předseda TOP tým Plzeň z.s.

 

ŠTÍTKY

Volby:
2016 zastupitelstva krajů - Plzeňský - 20. Petr Denk

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme