Nádvorník o R35: Sjezd u Kornic Litomyšl nepotřebuje

12. 1. 2016

Politici TOP 09 diskutují s krajem a ředitelstvím silnic a dálnic o napojení dálnice D35 (R35) kolem Litomyšle na další trasy.  Podle jejich názoru je potřeba zredukovat počet křižovatek u města tak, aby odhlehčila dopravě v Litomyšli a přitom řidiče pohodlně navedla na trasy směrem na Moravu a na Vysočinu.

„Jsme přesvědčení, že křižovatky by měly být pouze dvě, jedna před městem a druhá za ním. Prostřední navrhovaná křižovatka by totiž přivedla všechnu dopravu od Ústí nad Orlicí a České Třebové přímo do Litomyšle,“ říká k problematice zastupitel města Litomyšl a předseda krajské organizace TOP 09 Miroslav Nádvorník, který se o problematiku zajímá nejen v městském zastupitelstvu.

 

Společně s poslancem Jiřím Skalickým (TOP 09) řeší napojení dopravy nejen s Pardubickým krajem, ale také a Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. „Dobrá zpráva je, že se o umístění křižovatek a napojení D35 (R35) u Litomyšle není rozhodnuto, stále se jedná. Aktuálně se pracuje na dokumentaci k územnímu rozhodnutí a propojení křižovatky „sever“ ve směru do centra města je podle posledních informací údajně převedeno do tzv. rezervy,“ dodal Nádvorník. Podle jeho názoru je nejlepším řešením dopravu ze severního směru přivést k R35 přes Ústí nad Orlicí a Českou Třebovou ve směru na Svitavy, odkud mohou řidiči pohodlně pokračovat směrem na Moravu, ale i na Vysočinu.

„Obchvaty těchto měst jsou v plánu, nebo dokonce už připraveny. Obchvat Svitav by se měl začít stavět už příští rok,“ doplnil poslanec Jiří Skalický.

 

V letošním roce bude dopracována dokumentace pro územní rozhodnutí na všechny úseky D35 (R35) v Pardubickém kraji. Už v létě by měla být dokončena křižovatka v Opatovicích nad Labem, navazující úseky z Opatovic do Časů a Ostrova by pak měly být podle optimistických plánů hotové do konce roku 2019. V červenci letošního roku se předpokládá zahájení záchranného archeologického průzkumu. Současně jsou dokončovány výkupy pozemků potřebných pro výstavbu této klíčové komunikace.

Ondřej Müller, krajský manažer TOP 09

Kontakty:
Jiří Skalický – tel.:737209711, mail: jiri.skalicky@top09.cz
Miroslav Nádvorník – tel.:602469495., mail: miroslav.nadvornik@top09.cz
Ondřej Müller – tel.: 604229303, mail: ondrej.muller@top09.cz

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme