Jediný český výrobce pancéřovaných vozidel otevřel nový areál

5. 12. 2014
Přeloučská firma SVOS otevřela koncem listopadu nový výrobní areál. Slavnostního zahájení provozu se zúčastnila celá řada hostů. Východočeská firma totiž patří mezi přední výrobce pancéřovaných vozidel a především mezi významné exportéry obranného průmyslu v České republice.
Číst více

V Dánsku se nebáli snížit počet nemocnic a zavést elektronické zdravotní karty

4. 12. 2014
Před několika málo dny navštívili členové Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Dánsko. Setkali se nejen se svými protějšky v tamním parlamentu, ale především čerpali zkušenosti z oblasti zdravotnictví. Člena výboru, poslance Jiřího Skalického zaujala elektronizace zdravotnictví, efektivní počet nemocničních lůžek i špičkové biotechnologické zařízení v Kodani.
Číst více

Těchonínská nemocnice je špičkové zařízení pro ochranu obyvatelstva

11. 11. 2014
Centrum biologické ochrany v Těchoníně na Orlickoústecku vzniklo už před třinácti lety. Jedná se nejen o specializovanou infekční nemocnici, ale také o výzkumné a klinické laboratoře, výukové a školící středisko. Zařízení je zapojeno do systému biologické ochrany v rámci integrovaného záchranného systému ČR i NATO. Prioritně je určeno pro ochranu obyvatelstva, nikoliv pouze pro Armádu ČR.
Číst více

Poslanci z Výboru pro zdravotnictví komunikovali v řeči autistů

25. 4. 2014
Na začátku měsíce dubna se koná Světový den autismu. Programy pro veřejnost spojené s osvětou o této poruše připravily i subjekty v Pardubickém kraji, které se o autistické pacienty starají. Mezi zařízeními je také Dětské rehabilitační centrum Lentilka z Pardubic, které provozuje třídu mateřské školy pro děti s autismem. Patronem této třídy je poslanec Jiří Skalický (TOP09).
Číst více

TOP 09 v Pardubickém kraji: Představuje kandidáty, jedná o problémech regionu

15. 4. 2014
Členové výkonného výboru TOP 09 se v pondělí vydali do Pardubického kraje. Před prvním z řady výjezdních zasedání poslanci TOP 09 navštívili různá místa v regionu, aby se seznámili s problémy, které oblast tíží. Na tiskové konferenci potom zástupci TOP 09 představili první pětici kandidátů, kteří se budou ucházet o hlasy v komunálních volbách v Pardubicích.
Číst více

Pardubické firmy jsou tahouny v projektech obranného průmyslu

25. 3. 2014
V sídle pardubické firmy RETIA bylo pěticí českých a slovenských firem podepsáno memorandum, které deklaruje spolupráci na novém typu mobilního radaru protivzdušné obrany. Nový 3D radar ReUNION je nejen ukázkou perspektiv českého a slovenského obranného průmyslu, ale také příležitostí pro politiky dokázat, že podporují domácí firmy.  
Číst více

Bez pardubického letiště by kraj prestižní cenu nezískal

10. 3. 2014
Nejen pardubickým regionem, ale i celou Českou republikou, se rozlétla zpráva, že Pardubický kraj je nejperspektivnějším regionem tzv. nových zemí Evropské unie.
Číst více

Páťáci si vyzkoušeli poslanecké lavice

7. 3. 2014
Ve čtvrtek dopoledne bylo v Poslanecké sněmovně rušno. Nejednalo se však o vášnivé diskuze mezi politiky. Sněmovnu navštívily děti z pardubické základní školy a překvapily svými dotazy. Průvodcem se školákům stal poslanec za Pardubický kraj Jiří Skalický (TOP09).
Číst více

Gočárův pavilon v lázních v Bohdanči opět slouží veřejnosti

3. 3. 2014
Lázně Bohdaneč, 3. března 2014 – Více než jeden rok byl pro klienty Léčebných lázní Bohdaneč uzavřen architektonicky nejcennější pavilon – pavilon Gočár. Budova vyprojektovaná předním českým architektem Josefem Gočárem a veřejnosti otevřená v roce 1913 byla ve špatném technickém stavu. Po sto letech se dočkala dílčích oprav.
Číst více

Je protonová terapie převratem při léčbě nádorů, nebo lukrativní byznys?

28. 2. 2014
– Pod záštitou předsedy a místopředsedkyně Výboru pro zdravotnictví se v Poslanecké sněmovně uskutečnil kulatý stůl věnovaný tématu protonové terapie. Diskuze o současnosti a budoucnosti této unikátní metody léčby onkologických onemocnění se účastnil i poslanec a člen zdravotnického výboru Jiří Skalický (TOP09). 
Číst více
 <  1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 17 18   > Články 91 - 100 z 180

Copyright © 2009-2017  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Spolupráce středopravicových stran musí začít hned.
Přidejte se k nám!
Odesláním prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
Děkujeme