„Aby se s námi bavily.“ Investor obdaroval strany

13. 9. 2018

Investor, který chce v centru Prostějova vybudovat obchodní galerii za miliardu korun, poslal osmi politickým stranám nebo hnutím kandidujícím v komunálních volbách v Prostějově dar padesát tisíc korun. Společnost Manthellan tvrdí, že tak chce nastartovat zablokovaný dialog o vlekoucí se investici. 
Výjimkou je ČSSD, která prostějovskou radnici v současné době ovládá. Manthellan jí peníze neposlal, protože podle něho právě ČSSD začala zpochybňovat uzavřené smlouvy. 
Mezi městem a investorem nyní zuří válka. Začala loni před Vánocemi přetahováním o velké parkoviště v centru Prostějova. Podle radnice na konci roku smlouvy s Mantehllanem vypršely. Opozice tvrdí, že jsou pro město nevýhodné a v rozporu s podmínkami výběrového řízení. Manthellan to odmítá. Žaloba na platnost smluv nyní leží u Krajského soudu v Brně, který však pravomocně ještě nerozhodl. 

„Podpořili jsme strany nebo hnutí s relevantním programem pro komunální volby, abychom nastartovali dialog o celé investici. Je to nestandardní krok, ale plně transparentní a bez jakýchkoliv podmínek. Jde pouze o to, aby s námi někdo začal mluvit,“ tvrdí předseda představenstva Manthellanu Richard Morávek. 
„Nechci to nazvat podplácením, protože nejsem právník a nejsem si jistá. Jsem však každopádně ráda, že ČSSD není mezi obdarovanými,“ komentuje to primátorka města Alena Rašková z ČSSD. Odmítla zároveň, že by město s Manthellanem nemluvilo, dialog podle ní vede najatá právní kancelář. 
Opoziční zastupitel Aleš Matyášek z TOP 09 rovnou prohlásil, že padesát tisíc korun je úplatek. „Samozřejmě ho okamžitě vrátíme,“ slíbil Matyášek, podobně jako další politická uskupení v Prostějově. 

Zdroj:Mladá fronta DNES

Datum vydání:12.9.2018

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Aleš Matyášek

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 OLOMOUCKÝ KRAJ

Palachovo nám. 620/1
779 00 Olomouc

info@olm.top09.cz
telefon: +420 606709868

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Kateřina Šišková

Katerina.Siskova@top09.cz

telefon: +420 606709868

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Jsme jediná pravicová proevropská strana.
Děkujeme