Vize nové knihovny v Turnově

Anketa zastupitelů jako názorové puzzle

29. 5. 2018

Na dubnovém veřejném zasedání zastupitelstva města byl projednáván bod o nové budově Městské knihovny Antonína Marka. Jaká je vaše vize nové knihovny v Turnově a co by podle vás měla nová knihovna splňovat?

Odpověď MUDr. Daniela Hodíka, turnovského zastupitele za TOP 09:

Na zastupitelstvu nám byly představeny pro knihovnu dva možné objekty: buď postavit novou budovu v parku za plátnem letního kina, nebo rekonstrukce starého kina naproti divadlu. Současně zde byl prezentován nápad alternativního spojení aktivit střediska volného času Žluté ponorky a knihovny. Tímto nápadem jsem byl potěšen a podporuji ho.

Budu hlasovat pro novou budovu knihovny, pokud bude představovat projekt spojení aktivit Žluté ponorky a knihovny tak, aby se obě instituce vzájemně obohatily a doplňovaly. Jejich společné projekty a strategická poloha nové budovy za letním kinem pak, věřme, osloví i posedávající mládež ze stinných koutů parku!?

Byl bych rád, kdyby do takovéhoto nápadu mohli zasahovat nebo ho připomínkovat právě jeho současní i budoucí uživatelé. Vlastně nejlépe lidé, kteří tomu rozumí. Máme totiž několik projektů z minula, které byly politiky seškrtány, nebo zase v něčem předimenzovány tak, že jejich realizace, provoz a využití byly či jsou velmi nákladné a uživatelsky nevhodné. Město nemá peněz nazbyt.

A co se starou budovou kina? Zatím je v soukromých rukou. Ale existuje projekt rekonstrukce divadla s novou scénou. Vize by rozšířila prostor o další třetí scénu. Pak by se Turnov mohl stát v budoucnu kulturním drahokamem Českého ráje, všude známý svými divadelními a hudebními dílnami. Nebo třeba snad i vyhledávaným festivalem umění?

MUDR. DANIEL HODÍK, ZASTUPITEL ZA TOP 09

ZDROJ: TvA, 20. 5. 2018

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Daniel Hodík

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 LIBERECKÝ KRAJ

Karlovská 161
460 10 Liberec

info@lib.top09.cz
telefon: +420 604229308

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Martina Rambousková

martina.rambouskova@top09.cz

telefon: +420 604229308

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme