Tak trochu jiná odpověď

Anketa zastupitelů jako názorové puzzle

20. 6. 2018

Pravidelná anketní otázka zněla: V souladu s dlouhodobými záměry na volnočasové využití údolí řeky Jizery se v Turnově loni uskutečnila letní škola architektury ve spolupráci s Fakultou umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Výsledky prací byly veřejně vystaveny v turnovské radnici spolu s další prací studentky liberecké fakulty Aleny Novotné. Jak byste si vy osobně představoval(a) využití ploch v údolí řeky Jizery? Myslíte si, že by se měla pozornost zaměřit také na údolí Stebenky? Pokud ano, tak jak by se měl tento prostor zatraktivnit?

Odpověď Jiřího Mikuly, turnovského zastupitele za TOP 09:

Děkuji za otázku. Nerad bych někoho podezříval z nekalých záměrů, ale zdá se, že se zde opět naplňuje heslo o celé koze a nažraném vlku. Má to vypadat, že prostor dostává i turnovská opozice (tedy i já), ale bylo potřeba neopakovat situaci, kdy se díky minulému dotazu na vhodnost/ nevhodnost revitalizace parčíku otevřela Pandořina skříňka vskutku bizarních „náhod“ kolem přidělování zakázek na herní prvky firmě rozhodujícího, lavírujícího zastupitele (viz Koalice velkého dřevěného draka). Takže mi byla zaslána otázka na co možná nejvíce „neslané nemastné“ téma. Takže já na ni odpovídat nebudu, neb nejsem odborníkem a za týden se jím stát nehodlám. Místo toho se veřejně zeptám:

Proč se doposud nic viditelného nestalo u výše zmíněné zbastlené (v lepším případě) zakázky na herní prvky z loňského roku, když i sám starosta jako šéf hodnotitelské komise připustil řadu závažných pochybení a porušení závazných pravidel? Kdo je tedy zodpovědný za zpackanou zakázku DRAK v Turnově II a jaké jsou následky pro chybující?

Co se děje ve vedení sportu města, že nemáme již několik let potřebnou koncepci? Jak to, že tato koncepce pod taktovkou ANO byla předložena, aniž by se kdokoli obtěžoval finální verzi komunikovat se sportovní komisí? Od čeho tedy komise je?

Ohledně VHS, jaké jsou závěry ÚOHS ve věci zakázky Lomnice? K porušení zákona evidentně došlo, máme to černé na bílém. Jaké jsou ale následky? Co v této věci udělal pan starosta?

Opravdu nám nevadí enormní střet zájmů stejného zpracovatele analýzy „Jak dál s vodou“ jak pro město, tak pro VHS?

Je skvělé, že pan starosta Hocke a paní radní Kordová vystoupili na akci na obranu demokracie („proti Babišovi“). Proč ale přitom vesele spolupracují se zástupci hnutí, u jehož šéfa bylo zamítnuto dovolání ohledně StB a kde bude znovu kandidovat dle šéfa „očištěná“ důstojnice StB Kleslová a jehož vláda na republikové úrovni je závislá na hlasech komunistů?

Proč koaliční zastupitelé nesouhlasili s mým usnesením na ZM, kde jsem požadoval zveřejnění obchodů zastupitelů s městem a všemi jeho organizacemi?

Nevím jak vy, ale toto jsou podle mého ty správné otázky. Chápu ale, proč je nikdo nepokládá. Ale můžete si být jisti, že nezapadnou a já na ně nezapomenu!

Zdroj: Turnovsko v Akci, 20.6.2018

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jiří Mikula

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 LIBERECKÝ KRAJ

Karlovská 161
460 10 Liberec

info@lib.top09.cz
telefon: +420 604229308

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Martina Rambousková

martina.rambouskova@top09.cz

telefon: +420 604229308

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme