Soudský (TOP 09): Dobrovolní trenéři mají můj velký obdiv

Anketa zastupitelů jako názorové puzzle

31. 7. 2018
Otázka pravidelné ankety, ve které odpovídají členové turnovského městského zastupitelstva, zněla:
Zastupitelstvo města opětovně projednávalo návrh koncepce sportu. Jak hodnotíte uplynulé volební období v oblasti rozvoje sportu? V čem konkrétně by měla být podle vás úloha města Turnova v oblasti sportu v dalších letech?
 
Odpověď Ing. Petra Soudského, turnovského zastupitele za TOP 09:
 
V uplynulém volebním období došlo k velké změně v tom, že byl dán do provozu zimní stadion, a tudíž mohla být nastartována činnost oddílu ledního hokeje tak, jak je tomu zvykem v ostatních velikostí srovnatelných městech. Zato patří velký dík Ing. Pekařovi, který se o stavbu zimáku velmi zasloužil. Co se týká systému rozdělování peněz do sportu, bohužel nedošlo k žádnému systémovému posunu. Ve spektru oddílů se nově pere o své místo oddíl hokeje, který samozřejmě uloupl ostatním oddílům část z koláče peněz, který oddíly dostávají. Uloupl je plným právem, protože se jedná o sport, o který je velký z&aac ute;jem ze strany dětí, dospělých i z pozice diváků. Nicméně v pravidlech k rozdělování prostředků jednotlivým oddílům není shoda a myslím, že ačkoliv se metodika rozdělování upraví či změní, budou vždy oddíly, které nebudou spokojené. Je zde vždy velký rozpor mezi oddíly, které mají vlastní majetek, a těmi, které žádný majetek nemají a sportoviště si pronajímají. Aspekt počtu dětí v oddílu by měl, dle mého názoru, být dále zohledněn i intenzitou tréninku. Je asi rozdíl, když je v oddíle registrováno 100 dětí, které přijdou sportovat jednou týdně, a těmi, kteří přijdou sportovat (trénovat) čtyřikrát týdně.
 
Zde do budoucna je dle mého názoru nutná změna. Myslím, že je nutné v nakládání s penězi uvnitř jednotlivých oddílů zejména ohodnotit ty, kteří týdně věnují dětem spousty hodin ze svého času a většinou je to úplně zdarma. Mám na mysli dobrovolné trenéry, před kterými smekám a mají můj velký obdiv.

Zdroj: TvA, červenec 2018

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Petr Soudský

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 LIBERECKÝ KRAJ

Karlovská 161
460 10 Liberec

info@lib.top09.cz
telefon: +420 604229308

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Martina Rambousková

martina.rambouskova@top09.cz

telefon: +420 604229308

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme