Roubíček (TOP 09): Jablonecká energetická drží stejné ceny

10. 1. 2018

Přestože ceny elektřiny i plynu stoupají, a řada společností tedy svým zákazníkům energie zdražuje, u Jablonecké energetické zůstávají ceny na stejné úrovni jako v loňském roce.

Nový ceník je již schválen a v platnost vstupuje 1. ledna 2018. „Platit budou opět dva základní tarify, a to podle toho, jak přesně je teplo do objektů distribuováno a ve kterém místě je měřeno. Jedná se o cenu 579 Kč za GJ, respektive 564 Kč, přičemž obě ceny již samozřejmě zahrnují DPH 15 %. Máme ale i zákazníky, kteří mají díky dlouhodobým smlouvám ceny ještě nižší,“ uvádí Petr Roubíček, ředitel Jablonecké energetické.

Platíte pouze to, co skutečně spotřebujete

Jablonecká energetická navíc oproti jiným společnostem využívá výhradně jednosložkovou cenu tepla, která je nejen jednodušší a pochopitelnější formu účtování ceny tepla, ale zaručuje také, že odběratelé zaplatí pouze skutečně spotřebované teplo. Právě na způsob účtování by si měli dávat lidé pozor. Pokud jim totiž jejich dodavatel nabízí dvousložkové vyúčtování, znamená to, že je vždy fixně sjednaný určitý odběr tepla, který zákazník zaplatí, ať už jej využije nebo ne. „Už v minulých dvou topných sezonách se potvrdilo, že převzít teplárnu a pustit se do náročného procesu revitalizace byl dobrý krok, který se vyplácí jak odběratelům – občanům města, tak městu samotnému. Jablonecká energetická je stabilní společností a tvoří tak důležitý pilíř městského majetku,“ konstatuje náměstek primátora Miloš Vele, který spolu s primátorem Beitlem stál u zrodu celého procesu.

Připojíme i nové zákazníky

Na centrální zásobování teplem se mohou v Jablonci napojit i noví zákazníci, kapacita je dostatečná. „Někteří naši bývalí zákazníci, jejichž nezávislé kotelny se začínají pohybovat na hranici životnosti, nebudou chtít podstupovat statisícové až milionové investice do nových vlastních kotlů a dají přednost CZT, které je již dnes cenově více než srovnatelné a navíc zaručuje vysoký komfort a bezstarostnost bez investic,“ vysvětluje Petr Roubíček.

Zdroj: Jablonecký měsíčník - leden 2018

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Petr Roubíček

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 LIBERECKÝ KRAJ

Karlovská 161
460 10 Liberec

info@lib.top09.cz
telefon: +420 604229308

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Martina Rambousková

martina.rambouskova@top09.cz

telefon: +420 604229308

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme