Jaroslav Novák

13. 8. 2014

Jsem rodák z Jablonce nad Nisou. Narodil jsem se 23. 04. 1961 a mám o jeden rok starší setru Janu. ZŠ jsem absolvoval na 3. ZDŠ v ulici 5. května. Poté jsem v roce 1976 – 1980 absolvoval SPŠS v Jablonci nad Nisou, kde jsem také odmaturoval. Rodiče nás vedli ke sportu. Otec sám hrál fotbal a reprezentoval ČSSR v leteckém modelářství. Sestra je několikanásobným mistrem ČSSR a bývalou reprezentantkou v moderní gymnastice. Já jsem od třetí třídy hrál fotbal a také po tátovi modelařil. Na střední škole jsem začal jezdit na motocyklech enduro a začal s volejbalem. A maminka se o nás starala. :-) Hned po maturitě jsem nastoupil dvouletou vojenskou základní službu, nejprve u volejbalového oddílu Dukla Liberec, později jsem byl přemístěn do Dukly Kolín. Po vojně jsem v roce 1982 přestoupil do TJ Chemičky Ústí n/L, kde jsem zároveň pracoval jako dozor investiční výstavby. V roce 1984 jsem přestoupil do Aera Odolena Voda, kdy jsem zároveň v Aero Vodochody nýtoval kostry draků L – 159 Albatros. S tímto klubem jsem v roce 1987 získal titul Mistr ČSSR. V roce 1987 jsem se vrátil do Jablonce, kdy jsem pracoval jako vedoucí zásobování ve výrobním družstvu Maják. V roce 1990 jsem byl kontrahovaný do portugalského prvoligového klubu Castelo da Maia ( Porto ), kde jsem hrál jednu sezonu. V letech 1991 až 1994 jsem bydlel v Německu a působil jako hrající trenér v SSG Etzbach – 2. Bundesliga. Zároveň jsem zde pracoval jako technik. Mimo to jsem se v Německu naučil určité postupy v oblasti výroby reklamy a potisku.

Po návratu již do ČR jsme spolu s kamarádem založili koncem roku 1994 společnost TEXO PLUS s.r.o., která se věnuje výstavnictví a reklamě. Realizujeme výstavní expozice po celé Evropě pro tuzemské i zahraniční firmy a patříme v tomto oboru k největším v ČR. Jsme členy prestižní Asociace výstavářských firem, která je členem Mezinárodní federace výstavnických služeb (IFES).

Nadále sportuji na rekreační úrovni. Při TJ Bižuterie Jablonec n/N jsem založil a vedu oddíl barevného minivolejbalu dětí a působím zde také jako trenér. Jsem ženatý, mám dvě dcery. Bydlím v Kokoníně, kde se také angažuji ve veřejném životě a v této části Jablonce n/N organizuji různé kulturní akce. Jsem správcem Kulturního domu Kokonín.

Myslím si, že mě hlavně pobyt v zahraničí podstatně rozšířil obzory, zvýšil nadhled a dodal hodně životních a praktických zkušeností.

Mluvím německy a částečně portugalsky. Přestože jsem maturoval z ruštiny, můj životní postoj a zážitky z okupace 1968 ( byl jsem u tety v Liberci ) mi nedovolily se v ní zdokonalovat, pouze zapomínat.

Mám pravicové názory s velkým důrazem na slovo morálka. Stavím na svobodě jednotlivce, který by měl být co nejméně závislý na státních institucích. Dle mého by chod společnosti měli na úkor politiků více ovlivňovat občanské iniciativy, resp. sami občané.

Nesouhlasím s moderním pravicovým populismem.

Myslím si, že do politiky vstupují dva druhy lidí. Většina s touhou po moci, penězích, po možnosti ovlivňovat chod věcí veřejných, často hlavně ve svůj prospěch. Potom menší skupina lidí s určitými ideály jde napravovat „pokřivený“ svět politiky. Často však nemají, bohužel, dobré předpoklady. Učí se, co je to vlastně „svět“, a to nejen politiky, za pochodu. A za tohoto pochodu často sklouznou k většině.

Chci patřit k té momentálně nejmenší skupině nezlomných.

ŠTÍTKY

Volby:
2014 zastupitelstva obcí - Jablonec nad Nisou - 9. Jaroslav Novák

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 LIBERECKÝ KRAJ

Karlovská 161
460 10 Liberec

info@lib.top09.cz
telefon: +420 604229308

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Martina Rambousková

martina.rambouskova@top09.cz

telefon: +420 604229308

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme