Úvaha o atheismu

heger-juniorJsem řádně pokřtěn jako Leoš František Karel Heger, ale asi nejsem věřícím. Rodina do mě vložila základy křesťanských principů, ovšem prošel jsem atheistickou generační masáží a můj otec, který byl lékařem a měl ještě přírodovědecké vzdělání, o světě uvažoval velmi exaktně a racionálně a trochu se vysmíval náboženským rituálům. Protože ovšem byl absolventem klasického gymnázia, měl řadu spolužáků a přátel mezi kněžími, a později byl jeho pacientem i současný pan aribiskup Karel Otčenášek, kterého si lidsky nesmírně vážil, podezíral jsem ho, že je tak trochu rozpolcen.

A stejně i já, když uvažuji, jak je to vlastně s tímto světem doopravdy. Vzpomínám, jak s oblibou říkával parafrázi antického principu, že stejně s tím nakonec nahoře asi někdo hýbe, protože je to vše tak složité, že není možné, aby to tak dokonale fungovalo. Prostě ať chceme či nechceme, je tu s námi stále jedno velké tajemno a neznámo, se kterým se každý musí nějak srovnat každý a přinejmenším před nim alespoň v úctě a pokoře stát.

A pak mám ještě jeden soukromý kout v duši, který se toho tak trochu týká. Moje první manželka Jana byla báječnou ženou, které v životě vděčím za mnohé, a naši dva synové též, i když o tom možná neví tolik, jako já. Umřela nám ale když jí bylo 42 a našemu Honzovi 10. Dost často na ní myslím a je mi z toho stále ještě smutno. Občas si představuji, že nás pozoruje, jak si tu bez ní všichni vedeme a někdy přemýšlím, kdybych se s ní náhodou jěště někdy sešel, co by mi řekla na vše špatné, co jsem tak jako každý i já v životě udělal.

Tak tedy nevím, jak to s tím mým světonázorem vlastně je.

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

třída SNP 402/48
500 03 Hradec Králové

info@hkr.top09.cz
telefon: +420 602738004

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Romana Putnová

romana.putnova@top09.cz

telefon: +420 602738004

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET TOP 09

  

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Miroslav Kalousek:Koruna je jenom jedna. Buď ji projíte, nebo ji investujete.
Přidejte se k nám!
Odesláním prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
Děkujeme