× Pohněme s tím. Společně!

Volby do krajského zastupitelstva 2020

Kandidátka pro volby: 2020 zastupitelstva krajů

Kraj: Královéhradecký
Volební strana: Spojenci pro Královéhradecký kraj (koalice TOP 09, HDK a LES)

Poř. Jméno Věk Povolání Bydliště Polit. přísl. Navrhovatel
1. Ing. Aleš Cabicar

Ing. Aleš Cabicar

54 let

náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje, ředitel CIAF

Náchod, TOP 09

Náměstek hejtmana Aleš Cabicar, který je v čele koaliční kandidátky TOP 09 v Královéhradeckém kraji, má v gesci oblast zdravotnictví. Zasloužil se o odblokování patového stavu s výstavbou nové nemocnice v Náchodě, která nyní probíhá a několika dalších projektů, které zkvalitňují život občanů a úroveň zdravotnictví v Královéhradeckém kraji. Od roku 1993 také vede letecké přehlídky CIAF, které jsou spjaty s Hradcem Králové. Rád lyžuje, jezdí na kole, potápí se a také ho zajímá architektura.

54 náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje, ředitel CIAF Náchod TOP 09 TOP 09
2. Mgr. et Mgr. Pavlína Springerová, Ph.D.

Mgr. et Mgr. Pavlína Springerová, Ph.D.

43 let

prorektorka Univerzity Hradec Králové

Hradec Králové, HDK

Pavlína Springerová je prorektorkou pro strategii a rozvoj na Univerzitě Hradec Králové (UHK), mezi lety 2012 až 2019 byla děkankou Filozofické fakulty UHK. Odborně se zabývá zejména latinskoamerickou politikou se zaměřením na andské státy. Vystudovala obor politologie – evropská studia na Univerzitě Palackého, kde získala doktorát, studovala také ve Španělsku. Je předsedkyní Hradeckého demokratického klubu a od roku 2014 je taktéž zastupitelkou města Hradec Králové. V rámci města působí v několika komisích, např. v komisi pro městské památky či v komisi místní samosprávy. Ráda sportuje (běh, lyže, kolo, brusle) a cestuje, zejména do Latinské Ameriky, kde ji nejvíce učarovala Bolívie a Kolumbie. Hovoří španělsky a anglicky.

43 prorektorka Univerzity Hradec Králové Hradec Králové HDK HDK
3. Libor Koldinský

Libor Koldinský

55 let

starosta města Týniště nad Orlicí

Týniště nad Orlicí, TOP 09

Starosta města Týniště nad Orlicí Libor Koldinský kandiduje ze třetího místa kandidátky Spojenci pro Královéhradecký kraj. Ve svém městě je dlouhodobě spojen s činností v oblasti rozvoje kultury. Mezi koníčky patří historie, psaní, automobiloví veteráni a také fotografování.

55 starosta města Týniště nad Orlicí Týniště nad Orlicí TOP 09 TOP 09
4. Ing. Rostislav Petrák

Ing. Rostislav Petrák

43 let

starosta města Červený Kostelec

Červený Kostelec, TOP 09

Rostislav Petrák je od roku 2014 starostou města Červený Kostelec. Jeho hlavní činností jsou investice. Mimo jiné významně napomohl výstavbě sportovní infrastruktury ve městě a vytvoření systému podpory volnočasových aktivit. Absolvoval Střední rybářskou školu ve Vodňanech a následně Mendelovu zemědělskou a lesnickou univerzitu v Brně. 15 let je hospodářem místní organizace Českého rybářského svazu, má desetiletou zkušenost s řízením výrobního podniku, je předsedou Svazu cestovního ruchu Kladské pomezí z. s. a členem dozorčí rady Voda Červený Kostelec s. r. o. Je ženatý, má 3 děti. Mezi jeho záliby patří příroda, voda, rybářství, sport, turistika a česká krajina. Rád spolupracuje s architekty a projektanty při přípravě investic. Má rád aktivní přístup a ve své práci hledá vždy smysl a zálibu. Nabízí své zkušenosti, pracovní nasazení a poctivý přístup.

43 starosta města Červený Kostelec Červený Kostelec TOP 09 TOP 09
5. Mgr. Jan Balcar, Ph.D.

Mgr. Jan Balcar, Ph.D.

45 let

ředitel MAS Království - Jestřebí hory, o. p. s.

Libňatov, LES

Jan Balcar je pátý na kandidátce Spojenci pro Královéhradecký kraj a do jeho gesce patří životní prostředí a regionální rozvoj. Od roku 2007 pracuje jako ředitel MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. Má dlouhodobé zkušenosti s rozvojem venkova, životním prostředím a školstvím. Významně přispěl ke zlepšení spolupráce veřejného sektoru s neziskovou a podnikatelskou sférou v oblasti Jestřebích hor, Podkrkonoší a Trutnovska. Velmi aktivně je zapojen v občanské společnosti a v činnosti několika spolků, například T. J. Sokol Libňatov, TJ Sokol Havlovice a Chovatelé v Úpici. Rád sportuje – basketbal, streetball, fotbal. Je chovatelem holubů plemene Moravský pštros černý.

45 ředitel MAS Království - Jestřebí hory, o. p. s. Libňatov LES LES
6. MUDr. Zdeněk Fink

MUDr. Zdeněk Fink

65 let

lékař

Hradec Králové, HDK

Známý královéhradecký lékař Zdeněk Fink stál v čele Hradce Králové jako primátor 8 let mezi roky 2010 -2018. Mohl by být i dál, ale nechtěl a nikdy nepůjde s hnutím ANO 2011. Vrátil se do svého podnikání v medicíně a do své ordinace. Žije ve spokojeném manželství a s manželkou mají dohromady devět vnoučat. Rád vaří, čte, sportuje, pokud to ještě jde. Obdivuje a šetří přírodu, je spokojený, a hlavně není zakomplexovaný psychopat jako mnozí dnešní komunální i špičkoví politici.

65 lékař Hradec Králové HDK HDK
7. Mgr. Matěj Ondřej Havel, Ph.D.

Mgr. Matěj Ondřej Havel, Ph.D.

33 let

ředitel Gymnázia J. K. Tyla Hradec Králové

Hradec Králové, TOP 09

Matěj Havel je profesí pedagog a historik, v současnosti ředitel Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové. Předmětem jeho zájmu je tedy školství, ale také volnočasové aktivity a kultura, je profesionálním hudebníkem. Celý život se věnuje skautingu.

33 ředitel Gymnázia J. K. Tyla Hradec Králové Hradec Králové TOP 09 TOP 09
8. MUDr. Silvie Šidáková

MUDr. Silvie Šidáková

52 let

primářka rehabilitačního oddělení nemocnice Trutnov

Trutnov, TOP 09

Silvie Šidáková se celý profesní život věnuje zdravotnictví, konkrétně oboru rehabilitace, a to v některých jeho mnohovrstevných možnostech - od vedení a péče o pacienty rehabilitačního oddělení v nemocnici v Trutnově, kde pracuje jako primářka oddělení, přes provozování soukromé rehabilitační společnosti s širokým spektrem léčby pohybového aparátu dětí a dospělých, po aktivity v sociální oblasti, neboť každý nemocný a vlastně každý člověk se zejména ke konci života setká se světem sociálních služeb, lůžkové i domácí péče a potřebuje pomoci. Za podstatu lidského zdraví považuje prevenci a přiměřeně zdravý životní styl. Má ráda přírodu, hudbu, zpěv, kavárny, tanec, jízdu na kole a hory.

52 primářka rehabilitačního oddělení nemocnice Trutnov Trutnov TOP 09 TOP 09
9. Ing. Milan Sommer

Ing. Milan Sommer

63 let

ekonom, zastupitel a předseda finančního výboru Královéhradeckého kraje, emeritní ředitel finančního úřadu

Hradec Králové, TOP 09

Milan Sommer je zastupitel a předseda Finančního výboru Královéhradeckého kraje, vzděláním ekonom. V minulosti pracoval jako ředitel finančního úřadu v Jaroměři a auditor příspěvkových organizací. Byl zastupitelem, radním a předsedou finančního výboru města Hradce Králové. Zasloužil se o výrazné zlepšení financování podniků a organizací zřízených krajem a městem. Svojí činností v samosprávách ušetřil desítky milionů korun. Je dálkový cyklista, koníčkem je historie a navštěvování památek po celé Evropě. Své názory a poznatky z cest často prezentuje na facebooku.

63 ekonom, zastupitel a předseda finančního výboru Královéhradeckého kraje, emeritní ředitel finančního úřadu Hradec Králové TOP 09 TOP 09
10. Kamil Slezák

Kamil Slezák

50 let

místostarosta města Broumov

Broumov, TOP 09

Kamil Slezák je místostarosta města Broumova, bývalý dlouholetý policista, člen bezpečnostního výboru, v rámci své činnosti řídí městskou policii a připravuje projekty z  programů prevence kriminality. Jeho záliby jsou motorismus, kolo, procházky se psem.

50 místostarosta města Broumov Broumov TOP 09 TOP 09

Je nedůstojné říkat, že oběti komunismu byly popravené právem, zaznělo při pietě

29. 6. 2020
Milada Horáková, Josef Bryks, Gejza Holoda, či Jaroslav Zörkler. To jsou jména, která společně s desítkami dalších zazněla při trutnovské pietní akci za oběti komunismu. 
Číst více

Petrák: Červnové slovo starosty

17. 6. 2020
Opět po měsíci si vás dovoluji informovat o aktuálním dění na radnici. Postupně se vracíme k normálnímu fungování, jsou otevřené mateřské školy, první stupeň základní školy, umělecká škola a samozřejmě městský úřad. 
Číst více

V Temném Dole začala stavba nových objektů pro krajskou záchranku

17. 6. 2020
Královéhradecký kraj zahájil v Temném Dole stavbu výjezdového stanoviště a školicího centra pro Zdravotnickou záchrannou službu Královéhradeckého kraje. 
Číst více

Spojenci pro Královéhradecký kraj podepsali koaliční smlouvu

2. 6. 2020
Podpisem smlouvy se ke koaliční spolupráci v kandidatuře do podzimních krajských voleb v Královéhradeckém kraji v pondělí zavázali TOP 09, Hradecký demokratický klub (HDK) a Liberálně ekologická strana (LES). O přízeň voličů se budou ucházet na společné kandidátce jako Spojenci pro Královéhradecký kraj.
Číst více

Kraj zaktualizuje projekt na výstavbu operačních sálů dvorské nemocnice

29. 5. 2020
Královéhradecký kraj nechá zrevidovat a upravit projektovou dokumentaci pro přístavbu operačních sálů na dvorním traktu laboratoří Městské nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem. Rada schválila navýšení krajského rozpočtu o 300 tisíc korun na revizi a úpravu projektové dokumentace. S výstavbou operačních sálů se počítá v rámci přístavby prvního patra laboratoří, která se otevřela v roce 2017.
Číst více

Medici mohou žádat o stipendium do začátku června, nadační fond jim vyplatí téměř šest milionů

25. 5. 2020
Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje pro akademický rok 2019/2020 vyhlásil stipendia pro studenty 6. ročníků lékařských fakult ve studijním programu všeobecné lékařství, kteří mají zájem v budoucnu pracovat pro poskytovatele zdravotních služeb na území Královéhradeckého kraje.
Číst více

Výstavba trutnovského centra duševního zdraví míří do finále

21. 5. 2020
V Trutnově pomalu finišují stavební práce na novém centru duševního zdraví. Díky krajské investici za zhruba 55 milionů zde vznikne odpovídající zázemí pro mobilní či krizové služby, nebo centrum denních aktivit pro pacienty s duševním onemocněním. Většinu nákladů na projekt pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).
Číst více

Lídrem kandidátky Spojenci pro Královéhradecký kraj je Aleš Cabicar

11. 5. 2020
Krajskou kandidátku Spojenci pro Královéhradecký kraj povede náměstek hejtmana pro zdravotnictví a předseda krajské TOP 09 Aleš Cabicar. Koaliční Spojence pro Královéhradecký kraj tvoří TOP 09, Hradecký demokratický klub a Liberálně ekologická strana. Hlavními prioritami programu jsou zdravotnictví, školství a enviromentální problematika.
Číst více

Zastupitelstvo schválilo finance na přesun dat pro nemocniční informační systém

6. 5. 2020
Zastupitelé Královéhradeckého kraje schválili dotaci ve výši 16,5 milionu korun pro Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, který touto částkou uhradí přesun dat do nově zřizovaného nemocničního informačního systému (NIS) a integraci NIS se stávajícími systémy provozovanými v nemocnicích, jako je ekonomický systém, objednávkový systém či systém pro lékárny.
Číst více

Do krajských voleb jdou společně TOP 09, HDK a LES jako Spojenci pro Královéhradecký kraj

1. 4. 2020
Politické subjekty TOP 09, Hradecký demokratický klub a Liberálně ekologická strana se domluvily na společné kandidátce pro krajské volby pod názvem Spojenci pro Královéhradecký kraj. Tento krok považovali koaliční partneři za smysluplný a přirozený i vzhledem k voličům, kteří volají po spolupráci demokratických a nepopulistických stran. TOP 09, HDK a LES svým projektem navazují na úspěšnou spolupráci při loňské volební kampani do Evropského parlamentu, která ukázala smysl spojování prodemokratických stran a hnutí.
Číst více
1 2   > Články 1 - 10 z 12

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme