Smuteční síň

Radnice opraví smuteční síň

25. 3. 2015
Radnice v městské části Brno-Židenice chce dát opravit smuteční síň, která je už sedm let zavřená kvůli špatnému stavu.
Číst více

Podaří se ji zachránit?

16. 3. 2015
Prší do ní, opadává její kamenný obklad, torza uměleckých děl se válí po zemi, místy se dovnitř prodrala zeleň, z atiky roste bříza. Řeč není o fotbalovém stadionu či hotelu Avion, ale o stavbě nemenšího významu, židenické smuteční síni. Návrh pochází z dílny nestora brněnské architektury, pana prof. Ing. arch. Ivana Rullera, autora staveb jako je hala Rondo, Ingstav, pavilonu E na BVV,  či spoluautora projektu Janáčkova divadla Brno.
Číst více

Radnice Židenic chce opravit smuteční síň. Za šestnáct milionů.

16. 3. 2015
Brno – Radnice v městské části Brno-Židenice chce dát opravit smuteční síň, která je už sedm let zavřená kvůli špatnému stavu. Patří sice magistrátu, ale městská část, která ji má na svém území, se ji bude snažit získat do péče, řekl dnes novinářům místostarosta Petr Kunc (TOP 09). Podle něj by oprava mohla stát kolem 16 milionů korun a hotová by mohla být za dva až tři roky. Městská část spolu s magistrátem připravila žádost o dotaci na rekonstrukci z Operačního programu životní prostředí.
Číst více

Zachovejme židenickou smuteční síň

29. 12. 2011
Přestože obřadní síň v Brně-Židenicích sloužila ještě před čtyřmi lety pozůstalým  z velké části Brna, začátkem října tohoto roku rozhodla Rada města Brna o její demolici.Vlastník této smuteční síně, město Brno, udal jako hlavní důvod zbourání nedostatek peněz na její opravu.Kromě varianty rekonstrukce ,která se dle vypracované studie jevila jako nejdražší, byly původně ve hře ještě dvě varianty.Dle jedné by se měla původní budova zbourat a na jejím místě by se měla postavit budova nová a menší,dle druhé varianty se měl objekt zakonzervovat do doby, než se vyčlení peníze na jeho opravu. Demolice  nákladem kolem 5 miliónů se však nyní jeví brněnské městské radě jako nejlepší řešení.
Číst více

Bořit a ničit

Rada města Brna rozhodla na svém 37. zasedání o demolici smuteční síně v Židenicích. Odmítla tedy nejen možnost rekonstrukce, ale i možnost pouhého zakonzervování stavby, čímž by dala šanci příštím zastupitelům záměr přehodnotit.
Číst více

TOP 09: Zbourat Židenickou smuteční síň je barbarství

19. 10. 2011
TOP 09 zásadně nesouhlasí s bouráním smuteční síně. „Mohou následovat dva možné scénáře. První počítá s likvidací stávající smuteční síně a stavbou nové, ale tato varianta se výrazně prodraží oproti případné rekonstrukci. Druhá varianta nese s sebou velké riziko, kdy v Brně by tak zůstala pouze jedna smuteční síň na ústředním hřbitově pro potřebu smutečních obřadů brněnských občanů a židenický hřbitov přijde trvale o smuteční síň. Již nyní je kapacita smuteční síně na ústředním hřbitově takřka vyčerpána a v případě její rekonstrukce či poruchy by město nemělo žádnou důstojnou náhradu,“ uvedl MUDr. Libor Vyskočil zastupitel ZMB za TOP 09.
Číst více

Zachraňme smuteční síň !

18. 10. 2011
Smuteční síň v Židenicích, jedna ze tří v celém Brně, neutěšeně chátrá už druhé volební období. Jedná se přitom o skutečnou architektonickou památku naší městské části, postavenou v letech 1977-1984 podle návrhu nestora brněnské architektury prof. Ing. arch. Ivana Rullera (*1926), autora takových staveb jako je hala Rondo, Ingstav, památník otroků v Senegalu atd.
Číst více

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme