Informace z MČ Brno-Židenice

Vánoce a Nový rok 2012

Nadchází čas Vánoc, cukroví, dárků, rozsvícených stromečků, nákupů na poslední chvíli, front na poštách či, nervózních pobíhání po obchodech. Přes tyto každoroční peripetie věříme, že si každý najde svou chvilku posadit se do křesla k šálku dobré brazilské kávy nebo anglického odpoledního čaje. A to je ta pravá chvíle rozjímat a možná i trochu bilancovat, zapátrat v paměti co se povedlo, co méně, co nás zklamalo a jestli se najde alespoň něco, co nás v tom roce pobavilo a potěšilo. My ještě u svého šálku kávy vedle vánočního stromečku nesedíme, přesto už trochu bilancujeme.
Číst více

Bořit a ničit

Rada města Brna rozhodla na svém 37. zasedání o demolici smuteční síně v Židenicích. Odmítla tedy nejen možnost rekonstrukce, ale i možnost pouhého zakonzervování stavby, čímž by dala šanci příštím zastupitelům záměr přehodnotit.
Číst více

TOP 09: Zbourat Židenickou smuteční síň je barbarství

19. 10. 2011
TOP 09 zásadně nesouhlasí s bouráním smuteční síně. „Mohou následovat dva možné scénáře. První počítá s likvidací stávající smuteční síně a stavbou nové, ale tato varianta se výrazně prodraží oproti případné rekonstrukci. Druhá varianta nese s sebou velké riziko, kdy v Brně by tak zůstala pouze jedna smuteční síň na ústředním hřbitově pro potřebu smutečních obřadů brněnských občanů a židenický hřbitov přijde trvale o smuteční síň. Již nyní je kapacita smuteční síně na ústředním hřbitově takřka vyčerpána a v případě její rekonstrukce či poruchy by město nemělo žádnou důstojnou náhradu,“ uvedl MUDr. Libor Vyskočil zastupitel ZMB za TOP 09.
Číst více

Zachraňme smuteční síň !

18. 10. 2011
Smuteční síň v Židenicích, jedna ze tří v celém Brně, neutěšeně chátrá už druhé volební období. Jedná se přitom o skutečnou architektonickou památku naší městské části, postavenou v letech 1977-1984 podle návrhu nestora brněnské architektury prof. Ing. arch. Ivana Rullera (*1926), autora takových staveb jako je hala Rondo, Ingstav, památník otroků v Senegalu atd.
Číst více

Otištění článků ve Zpravodaji pouze pro vyvolené?

22. 9. 2011
Židenický Zpravodaj je jedna z forem, jak radnice informuje o své činnosti občany Juliánova, Zábrdovic a Židenic. Prostor by kromě vládnoucí koalice měla dostat i opozici a občané. V každém čísle je vyčleněna pouze jedna stránka - fórum, což ale umožňuje otištění pouze 3-4 článků. O otištění těchto článků by pak měla rozhodovat Redakční rada. Je tomu opravdu tak?
Číst více

Jak je to s neplatiči nájemného?

10. 2. 2011
Neplacení nájemného je nepříjemný společenský nešvar. Tvrdý postup proti neplatičům obvykle naráží na obecně tradovaný, ale mylný názor, že většina z nich se do problémů s placením dostala omylem. Ve skutečnosti je tomu právě naopak, těch, kteří se do neschopnosti platit nájem dostali ne vlastní vinou, a kteří se snaží tuto situaci odpovědně řešit, je naprosté minimum. Ostatní jen parazitují na systému, který neumí, anebo spíše neuměl, problémy s neplatiči pružně řešit.
Číst více

Jak pejsek a kočička vařili na Bílé hoře

7. 2. 2011
Rekonstrukci a revitalizaci parku Bílá hora měly ve svých volebních programech všechny strany, kandidující v komunálních volbách v Židenicích. Toto území, čítající takřka 80ha, si jistě zaslouží pozornost. Krásný a jedinečný výhled, který z Bílé hory máme na celé město Brno, v novém územním plánu označený jako chráněný, ještě umocňuje potenciál, který tato lokalita má. S radostí tedy vítáme, že se radnice revitalizací parku snaží zabývat. Bohužel tyto snahy jsou vedeny více než nešťastně.
Číst více

Jak to bylo s azylovými domy?

7. 2. 2011
Azylové domy, to bylo třeskuté téma komunálních voleb. Zelená pro Židenice se ústy Marka Svitavského ráda chlubí, že to byla ona a její petice, která výstavbě azylových domů zabránila. Co však už pan Marek Svitavský neřekne je, odkud se tento nápad, umístit k nám dva azylové domy, vzal.
Číst více

Rozhledna na Bílé Hoře, či tramvaj na Gajdošově...

7. 2. 2011
V současné době probíhá projednání konceptu nového Územního plánu města Brna (ÚP). Ten zjednodušeně řešeno definuje využití ploch na daném území. Bohužel je proces schvalování ÚP i orientace v něm dost složitá a nepřehledná. Proto se vám, obyvatelům naší městské části, budeme snažit poradit kde získat informace, jak je správně vyhodnotit a kde nebo jakým způsobem případně vznést námitky či připomínky. Koncept nového ÚP řeší rozvoj města ve 3 variantách (V1,V2,V3).
Číst více
 <  1 2 3 4 5 6 Články 51 - 59 z 59

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme