× Staňte se našimi členy!

Informace z MČ Brno-Židenice

Ondřej Skála: Židenice 2018

11. 12. 2014
Cyklostezky v Židenicích? Ucelené informace o místních podnikatelích, zajímavých místech a památkách? Informování občanů o probíhajících pracích na silnicích, uzavírkách a blokovém čištění formou sms zprávy?  Podzemní kontejnery na tříděný odpoad? Dětské centrum?  I tak budou vypadat Židenice v roce 2018.
Číst více

Pracujeme

24. 11. 2014
Petr Kunc - první týdny ve funkci místostarosty městské části Brno-Židenice. 
Číst více

Promarněné roky

13. 8. 2014
Končí jedno volební období a je tedy čas bilancovat. I když od opozice se chvála nečeká, kdyby bylo co chválit, udělali bychom to. Stačí však letmý pohled a krátká procházka po Židenicích a každý má jasno. Přestože oproti jiným volebním obdobím kde stačili 2 místostarostové, jsme v tomto období měli místostarosty 3 a ještě placeného radního, na stavu naší obce to vidět rozhodně není. 
Číst více

Radnice promarnila další šanci

10. 6. 2014
Smogová situace kolem hlavního dopravního tahu Svatoplukova-Gajdošova je již dlouho dobu tristní. Radnice svoji nečinnost obhajuje komplikací ve výstavbě velkého městského okruhu. Bez ohledu na plánovaný harmonogram výstavby Vinohradských tunelů by však měla městská část dbát o zdravé životní prostředí pro své obyvatele. Jedna z velkých příležitostí, jak omezit prašnost je využití samosběrných a čistících (kropících) vozů. Nákup takového stroje není levnou záležitostí, lze však na něj čerpat dotace z operačního programu životní prostředí a to až do výše 90% pořizovací ceny vozu. 
Číst více

Ztracené Židenice - skautská vyhlídka

13. 3. 2014
Každá obec má svá tajná, záhadná místa, taková svoje Stínadla a naše Židenice jich dokonce mají hned několik. Jednomu z nich se říká „Skautská vyhlídka“. Je k nevíře, že ona úzká klikatá cesta která vede z ulice Hrozňatova k židenickému hřbitovu, má své jméno, které je dokonce zaneseno v mapách města. Jmenuje se „Ve Vinohradech“ a prochází kolem zahrádek, bývalých vinohradů. 
Číst více

Zateplování je out!

26. 8. 2013
V dnešní době ještě stále převládá mylný trend nazývaný snižování energetické náročnosti budov. Tento trend se jistě brzy ukáže jako slepá ulička, proto s obdivem vzhlížím k realizacím naší MČ, která tomuto trendu nepodlehla, jde příkladem a domy nezatepluje.
Číst více

Zbytečná práce odborných komisí

22. 4. 2013
Na posledním zasedání Zastupitelstva MČ Brno-Židenice mne zaujala nejen vášnivá debata o stavbě centra Elliptica na ulici Gajdošova, ale vzhledem k mé profesi i dlouhá diskuze nad systémem přidělování dotací na kulturu, sport a oblast sociální. Jako člen sociální a zdravotní komise naší městské části jsem se na tvorbě podkladů pro rozhodnutí Rady aktivně podílel. Společně s ostatními členy komise jsme po více než dvouhodinové debatě dospěli k návrhu výše dotací pro jednotlivé žadatele. Bylo pro mne velkým překvapením, že se Rada městské části doporučením naší komise prakticky neřídila a většinu položek zcela změnila (z 21 žadatelů komisí doporučenou výši dotace změnila u 16 z nich). Této problematice se věnuji nejen jako člen židenické komise, ale také jako člen Komise zdravotní a sociální Rady města Brna a člen Komise pro zdravotnictví Rady jihomoravského kraje.
Číst více

Židenice snižují plochu zeleně

22. 2. 2013
Přes značný odpor opozice i občanů se radnice v Brně- Židenicích rozhodla vyjmout z významné zeleně 500m2 Tyršova parku a park na rohu ulic Zábrdovická a Kuldova. V případě parku Kuldova TOP 09-Židenice souhlasí s nutností tuto lokalitu řešit, avšak na rozdíl od radnice zásadně trvá na zachování stávajícího podílu zeleně. Původně předložený návrh, který uvedenou lokalitu měnil výhradně na parkoviště, tuto podmínku nesplňoval a současně také nerespektoval ochranná pásma technické infrastruktury. Je pro mě však zcela nepochopitelné, že se velká koalice spolu se Zelenou pro Židenice rozhodla zrušit část Tyršova parku, aby tím umožnila developerovi vybudovat sjezd na ulici Gajdošova.
Číst více

Židenická radnice ruší parky, aby vyšla vstříc záměrům developera

22. 2. 2013
Z aktualizovaného harmonogramu výstavby VMO vyplývá posunutí termínu realizace Vinohradských tunelů až o 15 let. Tato skutečnost má zásadní vliv na životní prostředí v nyní nejexponovanější obydlené části  velkého městského okruhu (VMO), kterou je ulice Svatoplukova a Gajdošova. Počet vozidel, která tudy denně projedou, se blíží hranici 45 tis, hodnoty znečištění polétavým prachem a oxidy dusíku jsou jedny z nejvyšších v celém městě Brně. Naděje na brzké řešení tohoto problému se s ohledem na tristní finanční situaci limitně blíží nule. Jediná šance, jak hodnoty zdraví škodlivých produktů dopravy alespoň trochu zmírnit, je zachování a podpora zeleně kolem tohoto významného dopravního tahu. Proto se jako zcela nepochopitelný jeví záměr radnice v Brně- Židenicích snížit podíl významné zeleně v této městské části, dokonce přímo v lokalitě Gajdošova.
Číst více

Proč musela zmizet tramvaj č.13?

18. 2. 2013
Oficiální důvod, že naše tramvaj 13 musela být obětována z důvodu úspor, se zdá mírně řečeno nepravděpodobný. Vždyť podnik dopravy města Brna hospodaří s rozpočtem v řádu miliard a ušetřit v něm 50 milionů lze jistě i mnoha jinými způsoby. Koneckonců v nejbližší době bude zřízen post generálního ředitele, přičemž stávající ředitel samozřejmě dále zůstane s celým svým aparátem, o kancelář auto a asi ani sekretářku se zřejmě dělit nebudou. Ne, kdepak, skutečný důvod zmizení tramvaje číslo 13 je potřeba hledat jinde. Při podrobném mapování souvislostí nelze nenarazit na až podivuhodnou souhru náhod. Anebo… že by to nebyly náhody?
Číst více
 <  1 2 3 4 5 6   > Články 31 - 40 z 59

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme