Informace z MČ Brno-Židenice

Radnice opraví smuteční síň

25. 3. 2015
Radnice v městské části Brno-Židenice chce dát opravit smuteční síň, která je už sedm let zavřená kvůli špatnému stavu.
Číst více

Podaří se ji zachránit?

16. 3. 2015
Prší do ní, opadává její kamenný obklad, torza uměleckých děl se válí po zemi, místy se dovnitř prodrala zeleň, z atiky roste bříza. Řeč není o fotbalovém stadionu či hotelu Avion, ale o stavbě nemenšího významu, židenické smuteční síni. Návrh pochází z dílny nestora brněnské architektury, pana prof. Ing. arch. Ivana Rullera, autora staveb jako je hala Rondo, Ingstav, pavilonu E na BVV,  či spoluautora projektu Janáčkova divadla Brno.
Číst více

Radnice Židenic chce opravit smuteční síň. Za šestnáct milionů.

16. 3. 2015
Brno – Radnice v městské části Brno-Židenice chce dát opravit smuteční síň, která je už sedm let zavřená kvůli špatnému stavu. Patří sice magistrátu, ale městská část, která ji má na svém území, se ji bude snažit získat do péče, řekl dnes novinářům místostarosta Petr Kunc (TOP 09). Podle něj by oprava mohla stát kolem 16 milionů korun a hotová by mohla být za dva až tři roky. Městská část spolu s magistrátem připravila žádost o dotaci na rekonstrukci z Operačního programu životní prostředí.
Číst více

Bez bariér vystoupí cestující z tramvaje v Juliánově za rok

3. 3. 2015
Brno-Židenice - Chybějící přechod a příliš vysoké obrubníky u tramvajových a autobusových zastávek. To je důvod k rekonstrukci v brněnských Židenicích u smyčky tramvaje číslo devět.
Číst více

Práce odsouzených je v ulicích vidět, libuje si místostarosta

24. 2. 2015
Víc než sto odsouzených k obecně prospěšným pracím uklízí veřejná prostranství v brněnských Židenicích.
Číst více

Na místo trestu čisté Židenice

16. 2. 2015
Spáchali trestný čin. Český právní systém jim umožňuje udělit alternativní trest – obecně prospěšné práce. Tyto práce, prospěšné pro společnost, vykonávají odsouzení bezplatně ve svém volném čase. Městská část Brno-Židenice je teď chce více zapojit do revitalizace zeleně a úklidu veřejného prostranství.  
Číst více

Obecní zpravodaj jako moderní komunikační médium

16. 2. 2015
Obecní zpravodaj sloužil řadu let jako hlásná trouba vládnoucí koalice. To však chce stávající složení radnice změnit. Nebojí se sebekritiky ani kritiky občanů a chce plně využít prostor, které jim obecní periodikum nabízí.
Číst více

Nepořádek v Židenicích? Zmapuj to!

4. 2. 2015
Máte pocit, že Židenice by měl být větší pořádek? Nevíte, na koho se na radnici obrátit? Vedení Židenic chystá několik inovací a změn, které pomohou občanům lépe se orientovat. Upřesňuje to v rozhovoru místostarosta pro územní rozvoj Petr Kunc.
Číst více

Petr Kunc: zrušení aktualizace územního plánu není důvod k radosti

26. 1. 2015
Krajský soud v pátek zrušil aktualizaci brněnského územního plánu, kterou loni v červnu schválili zastupitelé. Podle odpůrců, umožňovala norma legalizaci černých staveb či výstavbu v plochách zeleně. Petr Kunc, místostarosta MČ Brno-Židenice, s rozhodnutím soudu nesouhlasí.
Číst více

Rozbahněná hřiště, posilovací stroje u dálnice a lavička za 50 000 korun

16. 1. 2015
Ptám se proč. Za poslední čtyři roky minulé vedení radnice sice prakticky nenechalo opravit žádná dětská hřiště, loni před volbami se naopak s plánovanými rekonstrukcemi hřišť roztrhl pytel.
Číst více
 <  1 2 3 4 5 6   > Články 21 - 30 z 59

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme